Primjetio sam da nema kolege dmitrecica

Ejs, pa bar ideja ima…

Ajd udijeli koju? :slight_smile:

1 Like

Ne mogu preko foruma, mor’o bi’ u 4 oka.

Dotad savladaj Objective-C/Swift i Java/Kotlin/Dart pa da opelješimo Švabe. :stuck_out_tongue:

1 Like

Baš se spremam Kotlin proučavati i napraviti neku app, jednostavnu za početak.

1 Like

E znaš kako me boli što se moram složiti sa @tpojka, ali i ja bi rekao da je realizacija ključ, a ideja ima.

A bas ga komplicirate :stuck_out_tongue:
Treba mi ideja, jexes jezik na kojem ce biti rjesenje :smiley:
Najgore je kaj mi bas nis ne pada na pamet. Zena je pocela delat rucne radove (pletenje od 100% vune) pa cu joj napravit site za to, ali nije to - to. Trebam nekaj online. A niceg se nemrem sjetit… Ne rade mi se affiliate stranice, razmisljao sam mozda o prodaji Hr prehrambenih proizvoda (web shop) jer ima jako puno nasih u De koji su navikli na nase proizvode a nemaju ih gdje narucit… ali opet, to je puno zaxebancije jer moras skladistit robu (pogotovo salame), pa deklaracije, pa pixke materine…

@tpojka, @bozoou, budite drugovi, udijelite meni bezidejnoj sirotinji koju… :smiley:

Darujte bez okolišanja.

1 Like

E to :smiley:

(dvajst znakova)

Digitalno čuvanje krava/stoke.
Svaka krava ima ogrlicu koja može opalit električni impuls, i koja je spojena na GPS. Svega nekoliko ogrlica su spojene na internet…ostale komuniciraju međusobno.

Farmer online može pratiti kuda mu se stoka kreće, osim toga u mapi može unosit zabranjene zone gdje stoka nesmije ići. El. impulsi pojačanjem inteziteta signaliziraju stoci da se kreću u zabranjenom smjeru. Osim toga, el. impuls može poplašit pojedinačno neko grlo iz skupine i tako dodatno utjecat na vektor kretanja krda.
Što će reć da farmer može gonit stoku u željenom pravcu i sagnat ih kući kad želi. A dnevne procedure može i automatizirat.

Eto, to je jedna ideja za koju smatram da je inovativna.
Inače, nisu potrebne inovativne ideje…samo se zaviri preko bare i ubere se što kod njih dobro funkcionira, a kod nas još nije stiglo.

1 Like

Ili odeš korak dalje i namjestiš parove krava al’ da ne znaju medjusobno ko nosi ogrlicu koja je par.
Ako se previše udalje jedna od druge - aktivira se eksploziv i raznese im glavu.
Poslije to možeš da snimiš k’o Livestock Wedlock.

2 Likeova

Wrong.

Uzmeš objective C pa napraviš iOS aplikaciju. Pa onda uzmeš Java pa napraviš Android aplikaciju.
Backend već radiš za podršku. A sad ti šaljem na PM ideju.

1 Like

Dosta precizno :smiley: :stuck_out_tongue:

Problem sa kravama ovdje je u tome sto su gotovo sve krave u stajama (kod proizvodjaca mlijeka). One koje su vani su na malim poljima (najvece koje sam vidio bilo je nekih 300 x 500 metara), pa ne znam bi li takva aplikacija i hardware ovdje imao prolaz (nisu tu velika polja kao u Australiji ili Americi)…

Bitna mi je ideja, ne jezik. Kad imam ideju, onda trazim rjesenje :slight_smile:

Ni ne treba preciznije :slight_smile:
Do Dortmunda imam 30 minuta voznje, do Kölna oko 50 minuta. Ako uzmes u obzir da mi je od Dubrave do Ljubljanice kad sam isel (davno) autom na posel trebalo i do sat i po, ovo je sve - blizu :slight_smile:
Uglavnom, nisam u gradu, vec sam na selu (stanujem). Kad spomenem selo, svi pomisle da je blato do koljena, pa evo da stavim par fotki “mog” sela :slight_smile: (posljednja fotka je fotkana sa moje terase)

3 Likeova

Pozdrav iz Kolna :wave::wave:

2 Likeova

Susjed! :smiley:

(dvajstznakova)

Trenutno idu takvi poticaji na pašnjake…da seljake ne zanimaju ni mlijeko ni telići…nego samo da pokriju što veći pašnjak. Moj brat bere tih poticaja par stotina tisuća kuna/god. Koliko je to smisleno od drzave, tj od EU …u to ne ulazim. I koliko ce trajat…
Al bez obzira na to, potreba uvijek postoji. I nisu tu samo krave, nego i ovce. Krvav posao je čuvanje ovaca… a mora se.
I na kraju krajeva, tko brani prodat aplikaciju i u Australiju? :slight_smile: Barem to nije ograničenje za takve oblike poslovanja.
Al što se tiče HR, mi smo bogata zemlja za proizvodnju hrane…al neda se mladom modernom čovjeku ići čuvat ovce. Ali ako se olakšaju procedure koje ga u tome spriječavaju, lakše će se odlučit na to.
A šteta za nas da hranom ovisimo o drugima i da izginemo od gladi ako danas sutra neka druga Corona nam zatvori granice.

Meni je ova ideja skoro sigurno jedna od na todo listi, kada ću se moć upustit u sljedeći veći projekt.
Valja spomenut da se u to čuvanje odlično mogu integrirati i dronovi i nj. pomoć.
…iako je Australija već uključila u tu priču dronove, al to je samo znak da će se stvari kotrljat u tom smjeru. A vremena naravno da ima…sve je to mlada tehnologija.

2 Likeova

Malo ste mi daleko. Jbg. Imam do vas više 300 km, doduše sad i nebih mogao doći jer ste zaraženi. :joy::joy::joy::joy:

Ali ako bude sve ok u vašem sam susjedstvu krajem 5 Mjeseca na Shopware Community daysima pa bi bilo OK da se i nadjemo već jednom uživo