Problem! Mobitel totalno zaguši wi-fi vezu?!

Znači, nakon skoro tri mjeseca problema, mjenjanja modema, poštelavanja linije svaki drugi treći dan, zvanja VIP-a i spominjanja njihovih mamica, danas sam došao do bolne spoznaje da je vip ok, a ja sam sam sebi uzrok problema…
Konkretno, mobitel Xiaomi note 4X kojeg posjeduje jedan od ukučana, prilikom paljenja wi-fija na istome, on zakucava (smanjuje) brzinu kučnog wirellesa na cca 0.35Mbps sa recimo trenutnih 9.00Mbps. Do prije dva tjedna usporavao je brzinu na 3.50Mbps i ja sam bio lud, posljednja dva tjedna zakucava je do dna…
Znači na mobitelu ne radi niti youtube niti neznam torrent, znači čisto paljenje wi-fija…i sve se uspori…
Ima tko kakvu ideju osim da mobitel mora u Njuškalo?!

Jesi ga probao staviti na tvornicke postavke i onda vidjeti dali se isto desava ?
Svasta sam cuo i vidio, no ovo mi je prvi glas da mobitel toliko zagusuje mrezu.
Bilo bi dobro da instaliras neku aplikaciju da vidis di svi ti silni podaci (upload/download) idu, pa da probas otkriti iz koje aplikacije problem dolazi.

Ne znam sto bih drugo predlozio.
Meni zvuci kao da netko nesto “crpi” preko njega.

Pogledaj detaljno jeli neka aplikacija radi upload sync tipa upload slika. Trebao bi staviti neku aplikaciju da vidis koja aplikacija trosi internet ili barem da mjeri trenutacno stanje dl/up.

Da nešto kao da cica preko njega…al tako mi usporavanje nije ni kad skidam istovremeno 3-4 filma preko torrenta… stvarno nevjerojatno…

vidiš kod mene je problem što je na dva sprata, ruter je dole a kompjuter gore … i recimo kada se neko sa iphoneom dole poveže na wifi gore na kompjuteru internet bude haos … ne znam šta da mislim nego da kažem da je isti problem kao kod tebe haha

Mislim da sam uspio utvrditi problem…
Moram priznati da me sad pomalo i sramota da je tako banalan razlog al’eto…
Naime, u mobitelu u trgovini play pod mojim aplikacijama se neprestano i istovremeno vrtilo preko 20 aplikacija koje su se trebale davno ažurirati, a nisu. I tako su se neprestano vrtile i dolazile su i nove…i eto nevjerojatno kako su bile jake da su totalno zagušile internet promet.
Kada sam ih konačno ažurirao, problem je nestao… :unamused:

Nemoj se sramit’ Wolfe, :wolf: ovdje si među prijateljima. :blush:
Glavno da je smart dobro, :iphone: a istina je da se ponekad dogodi da je dovoljno postaviti temu na Forumu; i tada se javi posebna energija. :o:

Prevedeno: Kad pamet dođe iz guzice u glavu… :sweat_smile: