Problem s ads.txt fajlom - Earnings at risk

Nedavno sam u administraciji Google Adsense dobio sljedeću poruku:

“Earnings at risk - You need to fix some ads.txt file issues to avoid severe impact to your revenue.”

https://www.livno-online.com/ads.txt

Pregledom ads.txt nisam pronašao nikakvu pogrešku. Datoteka je ista kao i prije nekoliko mjeseci. HTTP response code je 200 OK. Znači datoteka je dostupna. Također crawler za ads.txt nije blokiran robots.txt datotekom.

Zarada je dosta manja u 2.mjesecu, ali to nije neoubičajeno za početak godine. Bar kada usporedim prošle godine.

Je li tko imao istih problema i kako ih je riješio.

Koliko ja vidim u ads.txt fajlu imaš dva ID adsesne publishera. Što ne bi trebalo niti smeš da imaš trebao bi da imaš jedan adsense ID publishera ( to ti je onaj što ti stoji u adsense “informacije o nalogu” i taj da staviš samo u txt. fajl
Vidim koristiš mondag plus za ove ostale mreže u ads.txt. fajlu mislim da ne bi trebale tu da stoje jel koliko vidim na sajtu, ni jednu od njih ne upotrebaljvaš

Drugi adsense je od Lupon media kao i ostale oglasivacke mreze. Isto od Lupon media.

Evo gledam na https://www.index.hr/ads.txt. I oni imaju vise od jednog adsense-a

Za luponmedia bi trebalo da ti stoji RESELLER kao i kod ostalih mreža. Ustvari…bilo bi dobro da pogledaš(potražiš na njihovim sajtovima, pitaš ih) kako kod njih ide ads.txt fajl
jer verijem da je kod svakog različito

Za tvoj adsense ( tvoj nalog) bi samo trebalo da stoji DIRECT
da dodam pogledaj kod njih (index.hr) kako stoje namešteno ads.txt file za mreže koje su i u tvom ads.txt fajlu. Takođe vidi da li ti za ostale mreže ne fali ID broj pored DIRECT

Zna se dogoditi i u roku 48h maknu upozorenje. Ako si siguran da si dobro postavio sa svoje strane sacekaj.

Kontaktirao sam Lupon Media. Sve je postavljeno kako treba s njihove strane. Inače, kako sam već naveo, nisam mijenjao sadržaj u ads.txt mjesecima. Sve je funkcioniralo bez problema donedavno.

Sada sam samo ostavio svoje google adsense račun, pa ćemo vidjeti za koji dan što će se dogoditi.

1 Like

Nadam se da sad kako si stavio biti sve O.K. Ovde na forumu neki su imali ili još uvek imaju luponmedia pa možeš i njih pitati kako su i namestili ads.txt fajl. za lupon

Copyright © 2020 WM Forum - AboutContact - Sponsored by: Mydataknox & Profit Monkey