Problem s podešavanjem drugog sitea na cPanelu

I ja imam sličan (ili isti) problem (ako je problem uopšte, možda je sve u redu, ali meni se čini da je problem).

Uglavnom, početnik sam (čisto da imate u vidu), juče sam zakupio hosting sa sajt1.com domenom koji sam već imao,
a danas kupio sajt2.com domen sa kojim hoću da startujem svoju webmaster karijeru.

U cPanelu mi sajt1.com stoji kao Main domain, i on je odmah stvorio određene foldere u public_html (cgi-bin i ostale…).
Danas sam dodao sajt2.com kao drugi domen/sajt, i on je napravio sajt2.com folder takođe u public_html.

Ali kada u Index manager podesim Standard Indexing (filename only) za sajt1.com, i taj domen otvorim u browseru,
vidim foldere cgi-bin, images, postinfo.html i sajt2.com folder! Da li je ovo problem?

Zar ne bi i sajt1.com trebao da ima zaseban folder u public_html-u isto kao i sajt2.com,
a ne da foldere baca svuda po public_html?

Sutra kad podignem oba sajta, zar se ovaj sajt.2 folder neće vidjeti u strukturi sajt1.com sajta?

Da li imam problem sa podešavanjem cPanela ovdje, ili nemam? :slight_smile:

Pozdrav,

Ovo ti je standardan način kako cPanel radi sa addon domenama. Glavna (main) domena ima DocumentRoot pointan u public_html, a addon domena je pointana u public_html/domain.tld.
Sad, moguće je da će kod indeksiranja glavne domene biti indeksiran i direktorij od addon domene.
Možda postoji mogućnost da ručno iz indeksiranja isključiš direktorij od druge domene.
Drugi, i malo kompliciraniji, način bi bio da datoteke od glavne domene staviš u public_html/site1.com (dok je addon u public_html/site2.com) i podesiš redirekciju.
Možeš isto probati kontaktirati hosting providera da ti podesi DocumentRoot od glavne domene u public_html/site1.com, čime ne bi više bilo potrebe za redirekcijom.

OK Bigi, hvala na javljanju, probaću neko od predloženih rešenja.

Još da dodam da tema čudno počinje zato što sam ovo pitanje postavio na jednoj drugoj temi,
ali je moderator očigledno odlučio da od pitanja napravi novu temu.

Javljam šta sam uradio, ako neko ima još neko konkretno rešenje (sa detaljnim uputstvima :slight_smile: ) neka piše…

Samo da javim da sam kontaktirao druga koji ima par sajtova na istom severu,
i kaže da je ova moja situacija potpuno normalna. Da neće biti nikavih problema kad “podignem” oba sajta…

Vidjećemo… :slight_smile:

kod ed on-a se automatski kreira i sabdomena koja glasi domena2.domena1.com(ili .net itd)
e sad jedino je problem sa duplim sadržajem jer tehnički, kad upišeš domena2.domena1.com otvori ti se ista stranica kao i domena2.com i to bi mogao biti problem za tražilice jerbo bi mogle to prevest kao 2 stranice sa istim sadržajem ili sam totalno u krivu !?!?!?! ja sam osobno napravio redirekt sa domena2.domena1.com na domena2.com, no jeli to dovoljno i smeta li to uopće kod rangiranja stranica???