Problem sa 1and1 kompanijom

Ne mozes raditi redirekt sa domene ako nije tvoja… Opet se vracas na prvi problem, domena nije trenutno u tvom vlasnistvu. Ako je ne mozes zakupiti zaboravi na nju i kreni sve ispocetka. Ako imas content mozda da ga iskoristis, iako moze ga a i ne mora google smatrati duplicate ako je domena aktivna i u vlasnistvu trece osobe…

NIsta, onda ih maltretirali maximalno preko facebooka da mi odobre ponovo account.

Kontaktiraj ih i putem maila: [email protected]

90% komunikacije smo vodili preko maila, sad su poceli da me ignorisu.

Ak znas engleski pricat, nazovi ih na fon putem skype besplatno…

Nesto tu ne stima, a cijela prica ni meni nije jasna, sto znaci rezervirao si domenu kod njih u decembru?
Jesi ti tu domenu kupio i platio ili kako?

Ako jesi onda ti moraju dati domenu, no dalje mi nije jasno, koliko vidim ti si rezervirao domenu a nisi platio pa si im javio da imas neki dug pa su oni taj dug obrisali a domenu maknuli?

Ajd malo to pojasni.

Ovo da kupis novu domenu je relevantno i nema veze s ovim tvojim problemom, a ako kazes da je ova domena koju nemas ona prava sa pravim juiceom onda moras nekako dobiti nju, samo meni nije jasno sto se desava.

Ja bih prije rekao da prica ide ovako:

On je narucio domene putem PayPal-a za 99 centi i nakon toga je unistio billing contract sa njima da mu automatski skidaju sa PayPala. Sada im je duzan toliko para jer je raskinuo contract, oni mu canceluju account i nece da ga aktiviraju dok ne izmiri dug.

Kako to znam? Znam jer sam isto sranje napravio. I kada sam opet pokusao kupit domen za 99 centi dolazi ovo.

Aha, a vrlo vjerojatno ej i ta domena vec raspustena i sad je treba platiti jos vise?

Domene koje udju u Redemption Period obicnu su papreno skupe (preko 50$ da ih izvadis iz toga).

Mozda nisam dobro objasnio. Rezervisao sam domenu i platio 99 centi, mozda i manje ne sjecam se koliko je bila. Uredno mi naplatili ima i racun na accountu da je placeno. Nakon nekog vremena udjem na sajt i vidim dug od 19$ (vjerovatno je nesto ostalo ukljuceno i svaki mjesec se obnavljalo). Javio sam se podrsci na fb i rekao da necu to platiti jer nemam nikakav dug prema njima,a oni odgovorili da je neki “propust do njih” i da ce ukloniti. Ispostavilo se da nisu nikad uklonili i da su mi zbog tog duga obrisali account.
Domenu http://www.itrevolucija.org/ koristim i dalje regularno, nebih se obazirao na to da mi sajt nije krenuo uzlaznom putanjom, gdje je u zadnja dva mjeseca bas dosta napredovala. Svaki dan nesto zaradim na sajtu i sad mi zao da propadne sve. Najgore mi je za tekstove jer ako ih iskoristim na novoj domeni sto neko rece moze google misliti da je duplikat.

Ugasi hosting sa stranicom, spasi stranice i digni na novoj domeni sve…

Drugacije rijesenje ti ne vidim, samo vrijeme gubis. Ako mislis da ti projekt ne vrijedi domene i hostinga na novo, nemoj nista ni dizat.

Ako si ti vlasnik domene i ako si ti tu domenu platio/kupio onda im reci da ti prebace domenu na drugi provider. Nemogu oni tek tako uzimat domenu ciji si ti vlasnik to ide jedino sudskim postupkom. Ako budu nesto srali reci da ceh ih prijaviti ICANN-u.

Ali ova tvoja situacija je stvarno gadna, jer ako ja kuzim ti nemas racun kod njih ali si vlasnik domene.

I ja sam htio to predložiti. Ako te i dalje ignoriraju zaprijeti im se da ćeš poduzeti pravne korake.

Na 1&1 to ne ide baš tako jednostavno. Mi koji smo profesionalci u ovom poslu (ja osobno skoro 20 godina) smo se u nekoliko slučajeva nahebali kao idioti s 1&1. Jednostavno neće pustiti domenu. Jednostavno im modul za generiranje transfer kodova ne funkcionira. Jednostavno se prave ludi da im to ne funkcionira. Izmišljaju još neke glupe razloge… Selili smo nekoliko njemačkih klijenata kod nas na servere, s obzirom na zakuplene pakete imali su pravo na besplatne domene. Takvu prljavu igru prema klijentima nisam vidio niti doživio nigdje i nikad. Arbitraže kod ICANN-a znaju potrajati mjesecima, a klijenti su na gubitku.

Mada, treba pogledati i drugu stranu medalje. Osobno smatram da je @Gadafi sigurno napravio neku pogrešku i prekršio neku klauzulu ugovora koja je bila postavljena od strane 1&1.

Ukratko: 1&1 izbjegavati. kad god i koliko je god moguće.

Ovo je najverovatnije glavni krivac za sve. Nisam obracao paznju na neku sitnicu koju su napisali malim slovima i zbog toga se nagomilavao dug. Ali zasto oni sad odbijaju da povuku novac? kontaktirao sam podrsku za placanje i oni mi kazu da je potrebno samo imati novac na paypal ili kartici i oni ce sami povuci jer je takav sistem napravljen i samo me lazu. Platu primam na tu karticu, sve sto ima para ide na tu karticu i oni ne zele da povuku.

Mislim da cekaju da istekne domena pa da mi mogu traziti vise para.

Nego @dadaas jesi li pogledao onu temu sto mi skripta treba?

Izgleda da si i jako vješt, ili samo misliš tako? :frowning:
Zašto nema mog linka na tvojoj domeni kako smo dogovorili prije svega par mjeseci? :frowning:

Uspjehu tvog sitea doprinjeo je sigurno i link sa moje 10-o godišnje domene.
Što ćemo s tim? :frowning:

Zato sto sam temu mijenjao prije 3-4 dana i jos nisam uspio sve vratiti kako je bilo. Nisam cak preveo ni template pola mi je na engleskom pola na domacem jeziku, 404 i jos dosta stvari. Bice i to vraceno.

Imas pm.

1and1 je najvece sranje od kompanije, nedo bog da gore zakupis domen, ni Isus, Allah i Budha zajedno ga nece moci transferirat na drugi registrar… nema te jebene sanse, uvijek nesto izmisljaju i petljaju ko da su neka kompanija iz vukojebine a ne jedan od najvecih internet provajdera u njemackoj… uzas su…

Evo uspio sam rijesiti :slight_smile: slao im poruke na fb kako cu objaviti na svim portalima i forumima da su mi ukrali domenu. Javio se neko iz podrske i rekao da ce procitati konverzaciju izmedju mene i podrske za placanje, nakon toga su mi osposobili account i produzili domenu na jos godinu dana zbog njihove greske.

Sad ako uspijem izganjati da prebacim domenu na drugi server.