Problem sa facebook-om

Zdravo imam problem sa facebook-om znaci kad postavim link na facebook on trazi da idem sigurnostu provjeru izbaci mi ovo:

http://pokit.org/get/img/b766cc815a97d2124590977a54cd35c9.png
Tako znaci kad mi ljudi lakjau na sajt facebook moraju ici “POTVRDI” da li neko zna do cega je ovoo i kako se moze ukinuti ovo? Hvala

Ili je greška ili si previše “spamao”.

to drugo i sta sad mogu li ukinuti to ikako ?

Neznam, htio sam to povezati sa slučajem gdje dodavaš previše prijatelja i oni te ili ne prihvate ili oznace kao spam. Ti si očito nešto radio da su ti to stavili. Pokušao sam guglati, ali ne nalazim ništa.

Probaj dodati novog prijatelja, pa će ti reći kada ti ističe zabrana. Ako ne bude nikakve zabrane, onda moraš čekati neko izvjesno vrijeme a koliko to samo Bog i ovi iz Facebook-a znaju.

Ima slican problem. Kreirao sam fb page koja bi trebala biti podrska web sajtu. U pitanju je viralni video sadrzaj, znaci nista adult tematike. FB page sam kreirao bez problema i to je sve OK ali kada zelim da dodam website kaze

“You can’t post this because it has a blocked link” i ono dalje sto ide.

Ne kontam sta je problem?

netko ti je reportao link od websajta na fejsu ili si spamao link

Pa ovo nije problem sa Facebookom. Da se bavite necim normalnim, a ne spamanjem do ovog ne bi doslo. Nazalost, zastita na FB-u je preslaba i trebala bi bit puno stroza što se ovakvih stvari tice.

1 Like

Necim normalnim? Hvala :slight_smile:

Da, normalnim. Jer spamanje po FB-u ne smatram ni normalnim ni poželjnim.

1 Like

Problem je u imenu domena. Imao sam jedan domen viska pa sam na njemu napravio sve identicno i to moze da radi. Tako da nije spamovanje nego po meni bezobrazluk facebooka da domen koji je slican ili isti kao neki njihov pojam oznace kao spam. Iako je taj domen slobodan.

http://svidjamise.com/

Autor teme je sam rekao da je previše spamao i ja sam se na to nadovezao.

A što se tvog sajta tiče, FB ima trademark na nekim pojmovima i frazama, te iako ne uspjevaju još uvijek u potpunosti zaštititi riječi kao face, book, wall, like, mogu ti zabraniti izradu FB pagea. I to i nema previše veze sa bezobrazlukom FB-a, jer često zaboravljamo da je FB nečiji privatni proizvod koji ima svoja pravila, nije opće dobro niti vlasništvo svih nas. A čak i kad se ponašaju mimo svojih pravila, opet je to njihova stvar i imaju pravo na to.

Nešto kao birtija u koju izlaziš. Dok ti je dobro ideš tam, nekad bi neš mijenjao, al gazdu eto boli briga za to, dok ima ljudi. Kad ljudi prestanu dolazit kreće se u izmjene. Tak i FB. Ili ćeš prihvatiti pravila koja oni žele, ili ideš dalje.

Ma da, totalno si u pravu. Tako je sa svim velikim firmama, dok se pojedinac buni nista ali kad se broj korisnika prepolovi…