Problem sa Google Adsense zaradom, veliki pad zarade

kod mene ista situacija, s tim da je meni počelo padati od juna, pa se malo vrati par dana

Evo…

U tebe je to extra, ja sad ne mogu izać ni na 10.000 pregleda dnevno, to je sad san za mene. A da ne pričam o adsensu, sve dno dna :frowning: Znači sad je gore nego što je bilo na početku aprila. Od tada još prepolovilo od 1 jula. Strašno.

nemojte se čuditi, evo ja ne radim sa adsenseom pa mi je palo sve

shvatite, ljudi su na odmorima, ljeto je, svaka kategorija posjetioca je manje na kompjuteru … manje su posjete, manji crtovi, cpmovi, advertiseri manje ulažu … sve sve

ja već treću godinu znam šta me čeka na ljeto, tako je kako je

Ljeto nema apsolutno veze s tim, prošle godine u july sam imo 760.000 pregleda mjesečno. Sad sam jedva prešo 100.000. Ljeto je lošije za možda 15% kod mene inače al ovo je pad za 85% od aprila na ovamo. U 3 godine nisam nikad imo ovoliki pad. Znači mrvo sve.

Pa ti pricas o pregledima a ovaj ti prica o adsensu, uoci razliku.

Istina je da je adsense pao od pocetka jula, tako je bar kod mene i ja to pripisujem godisnjim odmorima, ocito da se manje para upumpava u reklamiranje za vrijeme godisnjih odmora.

1 Like

Svako ljeto je isto. Oglasivaci manje prodaju jer ljudi manje online trose i oglasivaci slabije oglasavaju. Ljudi vise klikaju, a slabije kupuju. A ovi koji imaju kupovnu moc, takvi ljetuju.
Ako ti stranica ima 100 000 pregleda i sad ima 10000 pregleda pa mozes provjeriti kako stojis sa kljucnim rjecima s kojima si ranije rangirao. Ako se nista nije promjenilo onda se netreba brinuti…treba pricekat jesen.

1 Like

Kako koja bransa i sadrzaj, puno zavisi od sadrzaja stranice. Nije pao svima promet. Upravljam digitalnim marketingom i seo stranice koja obrađuje turizam i svaki mjesec od travnja (aprila) raste posjeta za 30-35% mjesecno.

Pocetkom ovog mjeseca je nesto pao cpc. Prosli mjesec je bio 0.11€ prosjek, a ovaj mjesec do sada je 0.9€. Sa time da 10 dana krajem proslog mjeseca je objavljeno manje sadrzaja nego inace.

Proucavam i volim google analitiku i ostale. I primjecujem da kvalitetan i unikatan sadrzaj daje određenu presnost tome koliko google vrednuje sajt. Na osnovu toga i cijenu po kliku.

Jedan dio google algoritma vjerujem da vrednuje koliko ljudi nalaze kvalitetne informacije na sajtu, toliko ce u konacnici google dati ocijenu koja ce imati mali plus ili minus pri kreiranju cpc.

Adwords je jos jedna stvar koja mislim da podize cpc ne mogu sa sigurnoscu reci. (Tako mi je izgledalo u trenutku adwords kampanje. )
Smatram da google zeli natjerati poslovne partnere (nas) da kotistimo adwords i izracumamo ROI. Tj. da ulazemo konstantno u reklamu i ostvarimo povrat investicije. Oni uvijek dobivaju, mi dobivamo.

Pretpostavljam da si zelio napisati 0.09€. U protivnom ti je promet narastao vise od 8 puta…

1 Like

Kod mene promet pao sto sam i ocekivao preko ljeta ali je cpc cak i bolji. Vecinom imam amere na sajtovima.

od 1.5 do danas: zuto su klikovi a roza je cpc

Tocno 0.09 hvala…