Problem sa linkom na Fb page

Pozdrav. Da li je ko imao ovakav problem znaci nema slike, a kad klinem dolazi kao da je nesigurno ulaziti, nesto u tom fazonu, samo ima ime portala.Objavljuje se preko plugina facebook auto publish i nekad dobro izbaci link i sliku, a nekad ne izbaci, da li zna do cega je to?Hvala

Problem tehničke prirode s korisnikove (tvoje) strane… vecinom…

probaj na Debugeru vidjeti sta je tacno problem za neki od linkova ti:

https://developers.facebook.com/tools/debug/sharing/

Hvala puno, vidjet cu.Pozz

1 Like

og:tags googlaj malo :smiley: pa ces skontat sta radi :smiley:

Googao jesam ali moram jos, nisam jos skontao kako sta radi.Uglavnom hvala, provjerit cu jos

Mozda da nam napises link da sami provjerimo, ovako prakticno pricas napamet (bez uvrede)

Javi sta je bilo…

1 Like

Inferred Property
The ‘og:image’ property should be explicitly provided, even if a value can be inferred from other tags.
Missing Properties
The following required properties are missing: og:image, og:description

Evo, ova 2 problema mi pisu u debuggeru, na linkovima od clanka nemam problema ali ovdje ima kad unesem url od web stranice. Pa ako neko zna kako rijesiti, ne bi da dijelim link stranice jer fkt nije moja. Hvala

Na URL-u pocetne stranice ti je problem, a u clancima nije!??

Pa eto ti rjesenja, dodaj ove tagove na index stranicu… koristi IF petlju u php-u ili vec da rijesis stvar

Bio je problem na clanku neki facebook id i unio sam ga u SEO i sad na tom clanku nema nikakvih problema, a kako da to uradim, izvini, nisam upucen, da li ima neki video ili nesto jer bas nisam upucen oko toga?
Kad otvorim Sharing debugger i unesem link stranice izadje mi : Warnings That Should Be Fixed
Inferred Property
The ‘og:image’ property should be explicitly provided, even if a value can be inferred from other tags.
Missing Properties
The following required properties are missing: og:image, og:description

a ako unesem u object debugger imam 3 problem:

Warnings That Should Be Fixed
Inferred Property The ‘og:description’ property should be explicitly provided, even if a value can be inferred from other tags.

Inferred Property The ‘og:image’ property should be explicitly provided, even if a value can be inferred from other tags.

Parser Mismatched Metadata The parser’s result for this metadata did not match the input metadata. Likely, this was caused by the data being ordered in an unexpected way, multiple values being given for a property only expecting a single value, or property values for a given property being mismatched. Here are the input properties that were not seen in the parsed result: ‘ia:markup_url’

Koristi “Scrape again” da ti Facebook povuce najnoviju verziju clanka ako nesto prepravljas, inace FB samo cacheira clanke periodicno, a sa tim alatom mozes naredjivati FB-u kada da ucita najnoviju verziju tvog clanka na njihov server

Uredu, hvala, mene zanima kako da popravim ovaj warnings tj da mi nikako ne dolazi onako link kao sto sam objavio gore sliku jer covjek nije zadovoljan kad mu to dolazi pa ima li kakav nacin da popravim to, jer njemu od 20clanaka bar se 5-10 objavi tako i onda mu slabija zarada dosta.

Problem rijesen, instalirao yoast SEO i podesio ga i sad sve radi normalno.

1 Like