Problem sa PC, nema slike

Pozdrav,

u najgore moguće vrijeme imam problema sa računalom starim 1 godinu. Nažalost izgubio sam račun i ne mogu odnesti u servis na garanciju.

Ovako, ovih dana sve je bilo ok, igrao igre i sve 5. Jedino mi temp procesora skakala isla nekad i do 80 ali vecinom 60 70 max ali peije je bilo ok sve.

Radi se o procesoru AMD Ryzen 5 3600x

Igrao igrice do danas, upalim komp jutros i pokrenem igru i od jednom se ugasi.

Ja upalim i kao radi ali nema slike i neki cudan zvuk “grebanja” iz kucista ne mogu procjenit odakle.

Odem u links uzeo novo napajanje malo jace i nista, isti zvuk i sve.

Skinem proc zamjenim pastu, skinem grafu i ram ocistim sve vratim i nista.

Nema nikakve slike niti se cuje bip bip…

Sta je moguce da je otislo?

Sad sam poceo sumnjat na procesor.

Recimo skinem kabel napajanja kod procesora i tog zvuka vise nema vratim taj kabel zvuk se pojavi…

Ako moze pomoc posto sad ne mogu ni do jednog servisa

Otkopcaj sve HDD-ove i pusti unutra samo proc i jedan keks RAM-a i obavezno imaj spojen beeper na matičnu.Kad upališ javi koliko beepova si dobio.
P. S. Koja je matična u pitanju?

Budem večeras, radim trenutno.

Probao sam monitor ustekat u hdmi slot od maticne ploce i nista nije pokazivalo, a nema onih bip bip zvukova samo taj zvuk u napajanju kad je ukopcano napajanje na procesor…
Inace svi ventilatori osim na grafickoj rade i svjetla rade…
Javim veceras koja maticna i ostale spec

Dešavalo mi se to xx puta, nakon čišćenja računara. Izvadi ramove i bateriju, zatim kabal napajanja, upali ga bez struje da izvučeš struju, vrati napajanje i bateriju, probaj bez rama upaliti da ti će se čuti bipovi, zatim ugasi i ubaci jedan ram. Probaj to više puta uraditi. Ne znam iz kog razloga ali i meni se to zna desiti npr kada nestane struje.

Ako ti ne bipa a vrte ventovi moguce da je maticna vrisnula, posto si napajanje zamijenio. Moze bit i proc.

Ne pomaze, ne cuje se nikakav bip stalno mi zuji nes u napajanju, novom.
A maticna je asrock b450 gaming k4

Ako ti je zujalo sa starim i sa novim napajanjem vrlo vjerojatno je problem u maticnoj. Jesi probao upalit komp bez graficke posto kazes da se na grafickoj ne vrti ventilator kad upalis komp? Sa samo procom i ramima a bez graficke mora dat neki bip. I slusaj kada ga palis bez graficke da li je i dalje taj zvuk iz napajanja.

Hvala svima.
Riješeno
Matična pregorila, kad sam ju izvadio imao sam sta vidit. Crno sve iza.
Kupio novu i bolje i sve 5 sad.

Eto. Dobro da nisi jos nesto skurio npr. novo napajanje.

Skoro, jer mi je zvrčilo i novo zbog matične