Problem sa PHP skriptom

Napravio sam PHP skriptu čija je funkcija generisanje E-mail adresa na osnovu liste najčešćih imena i prezime.

Lista sa imenima se nalazi u text fajlu usa-firstnames.txt, a lista sa prezimenima se nalazi u text fajlu usa-surnames.txt.

Skripta treba da napravi sve moguće kombinacije imena i prezimena, da doda svakoj toj kombinaciji “@” i na kraju E-mail provajder. I da ih snimi opet u text fajl - emaillist_finished.txt.

tj. ako je ovo lista sa imenima:
michael
william
david

a ovo lista sa prezimenima:
brown
jones

skripta treba da napravi ovo i da snimi u text fajl - emaillist_finished.txt.
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]
[email protected]

Ovo je skripta:

E problem je u tome što mi ne ispisuje pravilno E-mail adrese u taj tekstualni fajl - emaillist_finished.txt.

Namjesto da ih ispiše ovako:
[email protected]
[email protected]
[email protected]

ona ih ispisuje ovako:
michael
michael
@gmail.com
michael
william
@gmail.com
michael
david
@gmail.com

I ne mogu da otkrijem gdje je problem??? Bio bih zahvalan da mi neko pomogne…

A imam još 2 pitanja:

  1. htio bih da napravim html formu u kojoj bi stavio 2 file field-a preko kojih bi imao mogućnost da sam izaberem tekstualne fajlove koji sadrže imena i prezimenima. Samo mi nije jasno na koji način da proslijedim informaciju o putanji do ovih fajlova samoj PHP skripti???

  2. htio bih takođe u toj html formi da stavim 1 text field u koji bi se unio naziv text fajla u koji bi bile snimljene E-mail adrese, ali ne znam kako to da implementiram u samoj skripti???

ako je ovo taj text field u html formi:
E-mail list file name:

a ovo dio skripte koji treba da vrši snimanje E-mail adresa u taj text fajl:
$writeemaillist = fopen("$DOCUMENT_ROOT/E-mail_list_creation_script/[color=“Red”]$emaillistfilename[/color].txt", “w”);

ovako ne funkcioniše - vjerovatno nešto nije ispravno napisano.

kod mene je OS Windows.

zahvaljujem se unaprijed na odgovoru

Zamijeni ovo i riješit ćeš prvi problem.

Ukoliko imas ovakvu html formu:

[HTML]

Naziv fajla sa imenima:

Naziv fajla sa prezimenima:

[/HTML]

U skriptica.php imena fajlova preuzimas ovako:

Treći problem ovako:

hvala vam puno na pomoći i odgovorima.

Imam još jedan problem:

Htio bih da ubacim 2 file field-a, da preko “browse” dugmeta selektujem textualne fajlove koji sadrze liste sa imenima i listu sa prezimenima:

samo mi nije bas najjasnije kako to da implementiram u samoj skripti???

to bi trebalo ovako nekako da izgleda (ako ne griješim):

$firstnamelist = $_FILES[‘firstnamelist’];
$lastnamelist = $_FILES[‘lastnamelist’];

$firstnamelistfile = fopen("$_SERVER[‘DOCUMENT_ROOT’]."/E-mail_list_creation_script/".$firstnamelist, “r”, 1);

samo nisam siguran kako ovo napraviti da radi - jer kako god isprobam - dobijam greške???

problem je i da li treba da prvo upload-ujem taj textualni fajl na privremenu lokaciju ili ga skripta može iščitavati direktno?

ovakva forma…

[HTML]

[/HTML]

Da, prvo prihvatis fajl i smjestis ga a zatim ime toga fajla proslijedis u dio koda koji služi za čitanje i pisanje teksta…