Problem sa proslijedjivanjem varijable

posto sam novi u ovome, malo mi je zbunjoza oko ovoga proslijedjivanja varijable konkretno ID korisnika.
imam pretrazivac u koji unosim ime, izlistavanje podataka ide u gridview i izlistaju se kao link. kada kliknem na link vodi me na stranicu gdje su novi podaci o tome korisniku na kojeg sam kliknuo, u URL-u mi je proslijedjen ID korisnika kojeg sam kliknuo.
Kako da to isto uradim na vise razlicitih stranica, da mi je na svakoj stranici proslijedjen id od ovoga korisnika kojeg sam kliknuo u gridview.
Nasao sam da moze preko queri stinga, ali neznam kako da to implementiram. Sadasnje slanje na ovu novu stranicu je uradjeno ovako:

<asp:LinkButton ID=“lnkIme” runat=“server” Text=’<%#Eval(“Ime”) %>’ PostBackUrl=’<%#"~/Detalji.aspx?ID="+Eval(“ID”) %>’></asp:LinkButton>
hvala unaprijed

id korisnika je najbolje spremat u session, nemaš nikakvih problema onda s prenašanjem…
čim se klijent uogira spremiš mu id u session i kasnije dok god je on ulogiran imaš i nejgov uid

evo primjer

            if (Session["Korisnik"] == null) || (Session["Korisnik"].ToString() == ""))
            {
                Server.Transfer("login.aspx"); //session izgubljen preusmjeri na login
            }
            //server.transfer zaustavlja izvršavanje skripte, pa ako se kod dalje izvršava znači da je korisnik ulogiran...
            String Korisnik = Session["Korisnik"].ToString();

zasto radis linkbutton, napravi obicni ?

i ako imas opciju sessiona ili querystringa, radije prenosi preko querystringa, odnosno Url-a. Logiranog korisnika uvjek drzi u sessionu.

Ok je ovo sa session, ali je ovdje problem sa npr. kartonom pacijenta, dakle:
ja sam ulogiran sa svojim userom i passom kao npr. ljekar i za njega mi netreba sesija to je ok, meni treba ako udjem na nekoga pacijenta kojeg sam nasao pretrazivacem, da mi se njegov id proslijedjuje na sljedece strane…

to je onda najbolje preko GET metode samo dodaš na kraj url-a stranica.aspx?Pacijent=broj_pacijenta
pa onda imaš Request.QueryString[“Pacijent”] na sljedećoj stranici

Znaci li to ovako nekako kako ja to mogu skontati:

<asp:LinkButton ID=“lnkIme” runat=“server” Text=’<%#Eval(“Ime”) %>’ PostBackUrl=’<%#"~/Stranica.aspx?ID="+Eval(“ID”) %>’></asp:LinkButton>–ovo je mjesto gdje me vodina neku stranicu
a sada na sljedecoj bi onda bilo ovo sa Request.QueryString[ID]
samo pitanje dali ja ovaj string mogu povuci na ovaj nacin na vise razlicitih stranica…

možeš naravno, samo svaki link koji vodi na neku stranicu di ti to treba mora i to imati (Query string),
čini mi se da si teški početnik, pošto su ovo ipak banalne stvari, probaj uzet neku knjigu i radit po njoj, nećeš se ovako mnogo naučiti…

Ali ne svidja mi se ovo sa PostBackUrl. Na klik linka se izvrsi Javascript koji okine POST na drugu stranicu.

Ponavljam, koristi obicni !