Problem sa slanjem mailova: 550 High probability of spam

Dakle, svoju domenu sam dodao na gmail da mogu slati sa službenog maila stranice ime[at]domena[dot]com. Sve funkcionira donekle normalno, no s vremena na vrijeme, pretežito kada šaljem neki privitak ili link u mailu, zna se dogoditi da mi mail na prođe, te dobijem spam error (ovo je jedan od primjera, dio teksta sam izbrisao):

This message was created automatically by mail delivery software.

A message that you sent could not be delivered to one or more of its
recipients. This is a permanent error. The following address(es) failed:

  [email protected]
    host xxx.xxdomxxx.com [1xx.9x.1xx.1xx]
    SMTP error from remote mail server after end of data:
    550 High probability of spam

Ima li netko sličnih problema i zna kako to riješiti?

Host je HawkHost. Njima sam već nekoliko puta prijavio taj problem i oni ga riješe za taj host koji je naveden u error mailu, ali može li se nešto napraviti da se to ne događa ili da se rjeđe događa? I što oni iz HawkHosta naprave da nakon toga identičan mail prolazi, a do tada nije prolazio (da ja to napravim, ako mogu, da ne čekam njihovu reakciju).

Svaka pomoć dobro došla.

https://www.inmotionhosting.com/support/edu/everything-email/spam-prevention-techniques/550-spam-message

Ma našao sam hrpu takvih beskorisnih stvari već i sam. To što si linkao mi uopće ne pomaže.

Ovo je odgovor HH supporta.

EDIT: Ali hvala na pokušaju, @jorgovan

Kod koga imas hosting?

Meni nije jasno što će Gmail u ovoj priči? :thinking: Stavi svoj SMTP. :o:

Gmail koristim jer mi je najjednostavniji. Dakle, on nudi opciju da dodam mail koji će se prikazivati kao mail pošiljatelja kada šaljem mail (“šalji poruku kao” opcija). I da, moram postaviti svoj SMTP. Koliko shaćam, funkcionira da Google preko mojeg servera/hosta onda šalje mailove dalje. I koliko vidim, blokada dolazi od strane nekog softvera koji ima HawkHost.