Problem sa stickom! povrat podataka?

Uglavnom kada otvorim stick, na njemu nema ništa, a kada idem pod properties piše used space 1,30gb - free space 571 mb…
Dal je riječ o nekom virusu? čuo sam da moram ić pod postavke sticka i pod alate/tools maknut neke kvačice da ti podaci opet postanu vidljivi… ali ja to nemogu nikako pronaći…

Da li netko zna kako vratit/tj. podatke opet učinit vidiljivim?

Lijep pozdrav!!

desni klik pa explorer?

I onda? :slight_smile:

Spremiš podatke na drugi disk / HD , i onda formatiraš ovaj disk što ne radi.

Nisi primjetio dio u kojem kaže da podataka nema? :wink:

@davorin savjetujem ti da stick probaš otvoriti na nekom linux based sistemu.

Vjerojatno su skriveni od na Tools->Folder Options->View->Show Hidden Files And Folders

Prvo skeniraj svoj stick da vidis da li je u pitanju neki virus.
Ako nije probaj ovo sto je napisao kres0 (Tools->Folder Options->View->Show Hidden Files And Folders).
Ako ni tad ne mozes vidjeti svoje fajlove probaj instalirati neki program za vracanje podataka preporucujem ti Recuva iz razloga jer se lahko koristi i pokazao se kao jedan od boljih programa za vracanje podataka.

Dobio si jedan onih kineskih USB-ova kupljenih na eBayu koji imaju deklarirano jedno, ali im je čip smanjenog kapaciteta (valjda stavljaju one što su odbačeni pri kontroli kvalitete), pa stvarno imaju neki drugi kapacitet. Bilo je toga prije (a možda ima i sada) kod “velikih” diskova za male novce s eBaya. Sudeći po deklariranom kapacitetu, ovo bi mogao biti neki stariji stick iz vremena kada su kapaciteti od gigabajta bili među većima.

“kineski hard disk” meni ovo treba ici u humor :-), Humor | Pribadača

Slika govori 1000 riječi