Problem sa VPS-om na WP sajtu

Pozdrav svima :), trebam hitno pomoć jer mi site ne radi. Naime prije koji dan je iznenada VPS koji imam preko hostinga Site5 na skroz popizdio. VPS-u je ponestalo memorije, a njihov support mi je poslao sljedeći mail:

Hi,

We again found your VPS out of memory and rebooted it. After the reboot your VPS is up and running just fine. But this is not a permanent solution, please either optimize your scripts to reduce their resource usage or upgrade your resource plan.

I have gone through logs and identified that its your account sminkerica.com which is consuming most of the resources. Can you please check the below details?


sminkeri sminkerica.com 52.76 62.17 17.7
Top Process %CPU 71.0 /usr/bin/php /home/sminkeri/public_html/index.php
Top Process %CPU 70.0 /usr/bin/php /home/sminkeri/public_html/index.php
Top Process %CPU 62.0 /usr/bin/php /home/sminkeri/public_html/index.php

Thanks,

Aun Muhammad
Server Health Monitor, Site5.com

Odonda sajt malo radi malo ne, greške koje javlja su ili “Error establishing database connection” ili stranica nije dostupna ili nešto treće.
Ne razumijem da li je problem kod njih ili kod mene u nekom od pluginova koji imam instaliranog na sajtu (Wordpress)? Nije mi isto jasno kako je najedanput porasla opterećenost VPS-a, a nikakvi pluginovi nisu instalirani niti nije išta mijenjano u bazi u ta 3 dana. :frowning:

Tko vam je radio setup VPS-a dali ste sami ili vam netko održava.

Nihov najslabili paket ima 756 mb što je sasvim dovoljno.
Trebalo bi konfigurirati MySQL ili my.cnf u u root/etc direktoriju.

Može preslika my.cnf datoteke koje su postavke…?

Cisto za pocetak da smirite situaciju, w3 total cache slozit plugin za WP (konfiguracija bi trebala ic bez beda) pa onda vidit sto se da.

Onda skicnut u WP bazu - ako nije dugo optimizirana, WP radi masu smeca s postovima (npr, post revizije i slicno). Specificno ovaj problem moze povecati load na mysql dosta.
Isto tako i OPTIMIZE statemente bacit na bazu, za svaki slucaj.

Dosta pluginova moze zeznut stvar inace, al ne cini se neki zestok web po pitanju dodataka tak da je stvar dost tricky.

Takodjer sto kaze i matheuss, doduse - mysql treba optimizirat najcesce s puno analize - pa ce potrajat mozda.

Doduse, moram rec da je Site5 jedan od losijih hostova :S Nisam bas neka iskustva dobra s njima imao, lako je da netko drugi kolje resurse na stroju a ovaj gleda onda kako 71% CPU trosi obican index.php.

Vidi neke od ovih stvari, + svakako my.cnf pa da vidimo detaljnije malo.

Ici na Debian ili ubuntu / Nginx / PhP / MySql konfiguraciju , potrošnja memorije je jako mala

Pozdrav, nikako se jučer navečer spojiti preko FTP-a gore.
Ovaj my.cnf ne mogu naći niti u root-u niti u etc/ folderu, dal ga trebam kreirati? Ako da, kako da to napravim?

Kaj se tiče pluginova za optimizaciju W3 Total cache je već odprije instaliran. Bilo je dosta Post revisiona koje sam maknuo pomoću WP-Optimize plugina, također sam napravio popravak i optimizaciju tablica preko phpMyAdmina. Više ne znam kaj mogu napraviti :/, kao privremeno rješenje VPS je dignut sa VPS2 na VPS3 koji košta 105$ mjesečno :(, ali bojim se da to nije trajno rješenje. Imate preporuka za neki kvalitetni VPS koji je povoljan po cijeni i kvaliteti i može podnijeti cca 8000 unique visitora dnevno?

Dal ima neki način ili plugin da ja sam mogu pratiti opterećenje memorije i procesora na serveru ili su ti podaci dostupni samo Site5-u?

ja imam 10 000 posjeta dnevno, koristim hostgator baby plan, simple as that :slight_smile: dakle 100 dolara, al godisnje :slight_smile:

btw koristim obicno manje od 1% CPU a proseci su na 2/25 kad je sve kako treba podeseno sa pluginima.

WP Super Cache instaliraj i podesi po ovom
http://tentblogger.com/wp-super-cache/

problemi moraju nestati

SSH i komanda ‘top’ - sad video na Site5 da nemaš root pristup ?? , pokusaj
http://www.hostingdns.eu/vps.html
, ja sam zadovoljan sa njima

Evo konačno i my.cnf datoteke, ali ne znam kakve koristi od toga kad nedaju da se promijeni :frowning:

[mysqld]
#my.cnf file for VPS’s with between 1 and 4GB of RAM

default-character-set=utf8
default-collation=utf8_general_ci
character-set-server=utf8
collation-server=utf8_general_ci
innodb_file_per_table
skip-locking
key_buffer_size = 128M
max_allowed_packet = 8M
table_cache = 756
sort_buffer_size = 2M
read_buffer_size = 1M
join_buffer_size = 1M
myisam_sort_buffer_size = 16M
thread_cache_size = 16
query_cache_limit = 4M
query_cache_size = 64M
query_cache_type = 1
thread_concurrency = 4
tmp_table_size = 64M
server-id = 1
log_slow_queries=/var/log/slow-queries.log
long_query_time=4

max_connections = 384
max_user_connections = 20
interactive_timeout = 30
wait_timeout = 300
connect_timeout = 10
max_connect_errors = 5

default-character-set=utf8
innodb_data_home_dir = /var/lib/mysql/
innodb_data_file_path = ibdata1:10M:autoextend
innodb_log_group_home_dir = /var/lib/mysql/
innodb_log_arch_dir = /var/lib/mysql/

You can set …_buffer_pool_size up to 50 - 80 %

of RAM but beware of setting memory usage too high

innodb_buffer_pool_size = 96M
innodb_additional_mem_pool_size = 15M

Set …_log_file_size to 25 % of buffer pool size

innodb_log_file_size = 32M
innodb_log_buffer_size = 8M
innodb_flush_log_at_trx_commit = 1
innodb_lock_wait_timeout = 50

[mysqldump]
quick
max_allowed_packet = 32M

[mysql]
no-auto-rehash

[mysqlhotcopy]
interactive-timeout

!include /etc/my.cnf.local

Mislim da bi bilo najbolje menjati hostera , na dobrom VPS ju mora taj WP raditi sa 512 mb RAM-a bez problema a i bit VPS ja je root pristup a ne da hoster ne da ga hoster ne dozvoljava.
Pitanje je jedino dali ici na full managed ili unmanaged sto ovisi o potrebama ( znanju ) ako treba neka pomoc u odabiru , transferu slobodno mi saljite PM

Tesko ces to ovako, ja sam imao slicnih problema i dok nisam dobro skuzio VPS i CMS nisam to mogao lako rijesiti. Nadji nekog linux admina koji ima WP iskustva brzo ce ti locirat problem i rijesiti stvar.