Problemi na stranici

Možete mi reći šta mi se desilo sa stranicom. Ono PSK.hr mi se samo pojavilo-tu je pisalo Sportski magazin

http://www.igreklik.com/slike/images/91824329308874545086.png

Očito se radi o nekom CSS problemu.

i neda mi se logirati na wp-admin

Da li si vršio neki update ili snimao nove plugine? P.S. dobar sajt, pratim vas :).

ha nešto jesam…nemogu uopće ući u administracijski dio

Da li si riješio problem ?

Šta si radio prije nego ti se ovo desilo?
Jesi instalirao nešto od plugina?
Šta piše kada se loguješ?

Preimenuj plugin direktorij i kreiraj prazan plugin direktorij, pa probaj ponovo. Ne može ti niko pomoći dok ne vidi kod i šta si radio.

  • kako vidim ne mozes pristupiti CSS fajlovima, ili pogrešno redirect.

šta znači pskas.hr

postoji li mogućnost da je čak i hakirano

Da li se radi o nulled temi ?

Ja msm da jeste sa mafiashere skinuta :smiley:

saznao sam da je hakirana i znam tko je hakirao…e sad kak bi se to moglo riješiti. hakirao je lik iz Hrvatske

Otvoriš logove i vidiš preko čega je ušao. Wordpress kao čista instalacija neće sigurno imati nekih takvih propusta, tako da je 50% tema - 50% plugini. Sad ti skontaj šta si radio, svaka nulled tema ima propust koji je neko “dodao” da bi te kasnije zafrkavao, takođe većina plugina je nesigurno. Sačuvaj sadržaj (članke), izbriši sve plugine, nađi neke provjerene, i kreiraj sam temu ili plati, ili kupi neku. Ovo ostalo je sve nesigurno ako hoćeš ozbiljnije da radiš. Samo je pitanje kad ćete neko zafrkavati. A uvijek se nađe neko…

Ma daj molim te, svaka tema koja je odobrena na wordpress.org je sigurna.

100% je do nulled teme ili do nekog plugina do kojeg se doslo na isti nacin.Teme sa WordPress.org su provjerene, tako da ne moze biti nekih propusta u njima.
To ti ja samo pouka da sljedeci put platis temu ili je sam izradis.

Kontaktiraj svog hostera (koliko vidim riječ je o tvrtci pondi.hr), zamoli ih da ti vrate backup, te promijeni sve podatke, izvrši updejt svih pluginova, wordpressa i tema. Kreiraj novog korisnika daj mu administratorska prava, a defaultnog user “admin” stavi na subscribera. Promijeni database prefix, instaliraj plugin Limit login attempts, i ograniči prijave na samo jedan IP (ukoliko nemaš dinamički).

Također si provjeri računalo da li imaš virusa na njemu sa Malwarebyets-om i još neki antivirusnim programom (AVG, Avast, NOD32…)

1 Like