Problemi sa insta storijima

Pozdrav. Od prije nekih 10tak dana imam problema sa objavljivanjem storija na Instagramu. Mislila sam da je do neta, međutim cini se da je do telefona. U pitanju je Huawei Y7 2019. Kada snimam storije pojavljuju mi se one kockice kao mozaik. Radila sam reset telefona, reset modema jer sam mislila da je do neta. Brisala sam App Instagram, brisala pohranu, restartovala mob, nema sta nisam i opet isto. Zna li neko u cemu je problem?
Android sistem se sam apdejta. Objasnila sam onako kako sam znala, posto se ja u te stvari bas ne razumijem.

Instagram vec par godina vuce te probleme. Ne objavljujem s moba bas privatno storije, ali znam da na ljeto nisam mogao s S20 Plus objaviti jer bi uvijek objavilo story koji lagga.

To znaci nije do mene, ni do moga moba, vidim niko od korisnika se jos nigdje ne zali sem mene i evo tebe sada. Ok, hvala ti za Info.

Puno ljudi se zali. Jedino na iphoneu vecinom normalno radi…

Probaj googlat instagram story video lag pa mozda nadjes rješenje.

Prelistala sam sve ovo sto ste mi poslali, sve je staro preko 2,3 godine i uglavnom kazu da se treba vratiti na stari apdejt Instagrama. Ja to cak i ne znam a ne znam koja verzija Instagram update je bila 2018. U svakom slucaju hvala Vam.