Problemi sa serverima, ne izvršavanje upita

Pozdrav.
Teško mi skužit di da postam, pa se nadam da nisam fulo xD

Ugl. zanima me dali je itko od vas imao sličan problem.

Webstranica radi normalno i sve super, dok odjednom (nakon 1tjedna rada) kada pokušaš spremiti formu koja sadrži npr. “abc <3” upit se ne izvrši i baca na čisti index stranice.

Ovo pitanje sam stavio ovdje jer nije vezan problem za CMS, točije mybb koji sam instalirao već se ista stvar javlja na svim webstranicama hostanih od strane istog hosting neovisno koji je CMS gore (testiro na mybb,joomla,wordpress i openchart).

Stranica je hostana na supremepanel26.com
ovo je lista svih stranica hostanih http://who.is/nameserver/dns1.supremepanel26.com/
i na bilo kojoj upišete tu kombinaciju bacit će na početnu i neće izvršit ništa.

Dali itko ima ideju što bi tu bio poblem, znam trebalo bi kontaktirati hosting, ali zanima me vaše mišljenje, pošto je ovo totalno random problem.

Htaceesss problem ili apache problem. E sad ako imas root acess onda mozes ici gledat o cemu se radi, ako nemas onda pogledaj u htaccess file, probaj ga maknut pa vratit i tako vidjet jel to problem.

Mislio sam da je u tome problem, pokušo sam sa čistom instalacijom na drugoj domeni koju imam ista stvar. A i sumnjam da je do htaccess jer bi to značilo da sve stranice imaju problem sa time.
No probat ću još jednom.

I da, dakle ako editiram bazu preko phpmyadmin prihvaća sav kod, isto kao i text editor preko Cpanela

EDIT: pokušao bez htaccess, ali bezuspješno

Što ti kaže error_log?

Bojim se da ne mogu pronaći nikakav error log, ne igram se puno izvan public_html foldera, ali unutar nema ništa.

Koji je CMS?

Moguće da ti “pukne” session nakon slanja zahtjeva…

Trebao bi napraviti troubleshooting i vidjeti gdje je točno greška :wink:

Ne isključuj mogućnost da je problem s hostingom…

Koristi se Mybb, ali problem je čisto do hostinga. Isti problem se već jednom pojavio i nakon kontaktiranja hostinga se popravilo, ali eto opet se dogodilo.

Sasvim slučajno sam otkrio da je problem sa znakovima “<” , " ’ ", i slično.

Prvo sam mislio da je do cms-a, ali sam reinstalirao par puta i uvijek ista greška, skinuo sam cijeli backup i digo ga lokalno preko wampa i radilo je sve normalno, drugi dokaz da je do hostinga je, kao što sam rekao, bilo koja stranica koja je na istom hostingu ima isti problem, neovisno o cms-u.

Samim upisom “abc <3” u search formu se ništa ne dogodi osim redirekcije na čisti home page.

Ako imaju cPanel, izašao je cPanel 11.48 s “OWASP Rules for ModSecurity”. Ako su ih implementirali, moguće da ti to stvara probleme…

A mogući su problemi sa pisanjem sessiona, itd…

Pitaj ih…

Probao sam isključiti ModSecurity ali ništa.
Koliko god su greške nepoželjne u radu stranice, ali ovo je prvi puta da bi htio vidjeti barem neki error da imam trag uzroku problema.

Kopat ću po serveru i fajlovima dok ne naiđem na nešto jer me to izluđuje.

Najsmješnija stvar je da ako se stavi samo “<” radit će, ali ako je ikakvi tekst prije i poslije tog znaka ne radi. Čovjek bi rekao da sam lud, jer ovo je Sci-Fi.

EDIT: Ponovno sam isključio ModSecurity i ovaj puta pričekao minutu i sad radi sve normlano.
Prije sam samo ugasio probo i nije radilo, al očito treba pričekati malo da se postavke primjene.

@1one Hvala na prijedlogu, i rješenju problema :slight_smile:

No problem :wink:
20 znakova