Procena stranice na nevidjeno

Pozdrav.
U pregovorima sam za kupovinu sajta na engleskom jeziku sa tematikom dizajna. U pitanju je wordpress blog sa oko pola miliona posetilaca mesecno i oko 160k registrovanih korisnika od kojih su 4k autori koji postuju na blogu.

Ne mogu da kazem naziv sajta da me neko ne bi pretekao u kupovini…

Zanima me vase misljenje, kolika je vrednost sajta sa 0.5 m poseta mesecno i 78% poseta sa google-a?

To je tesko reci bez da se zna koji je to sajt i koliko zaradjuje mjesecno.

Zanima me cena sajta bez zarde, da objasnim, vlasnik sajta je iz kine i koristi kinesku platformu za oglasavanje. Ja iz Srbije ne mogu da je koristim jer je ogranicena iskljucivo na sajtove gradjana Kine. Tako da ja planiram ubaciti adsense ali ne znam kolika bi zarada bila mesecno od takvog sajta…

Mislim da je dosta ozb iznos u pitanju i prelazi 100 000$

Hm,ako ima 500000 posjeta mjesecno znaci da ima 16600 dnevno. Uzmimo da je ctr 1 posto i da je cpc 0.2 (valjda je sajt na engleskom). Po racunu izlazi da bi dnevna zarada bila 33 eura,sto znaci da bi mjesecno zaradio 1000 eura,pod uvjetom da su ctr i cpc kao gore navedeni.

Kakvih 100000 dolara,ne pisi gluposti…

$100000 uopće nije nerealno, ali je teško nešto reći bez da se zna o kojem webu je riječ.
Ako zarađuje $1000 mjesečno ja ga ne bih dao ispod $30k niti da je to od “divlje” posjete. Ovaj web ima i 160k registriranih članova tako da bi vjerojatno $100k bila super prilika za kupca. Na webu sa 160k registriranih članova možeš uzet samo na direktnom marketingu par tisuća dolara mjesečno.
Možda je prodavač blesav pa želi prodat za par tisuća dolara, ali to je njegov problem.

Jel se moze znati oko kojih cijena varira pregovaranje?

Potencijal takvog weba je ogroman i njegova vrednost se ne racuna na konvencionalan nacin gore pomenut dnevni cpc ctr… pa dvogodisnja zarada i slicne stvari na koje su ljudi ovde navikli. Faktora je mnogo ali pod uslovom da je na engleskom ili kineskom mislim da moze dostizati cenu i do 100k

EDIT: sad sam video da je poseta vecinom sa google-a , znaci sajt nije na kineskom…

100 000$ dolara je jako realna cijena nije uopče neki veliki iznos kako vama izgleda jer tu stvarno se hrpa stvari uzima i pogotovo ta list od 160 000 korisnika vrijedi i još posjeta sa googla :slight_smile: U dizajn niche je dosta veći cpc od 0.2$ takav je u igricama.

Da to sam mislio, ne može takav ozbiljan projekat sa velikom bazom ciljanih korisnika itd… da se poredi sa statičnim sajtovima poput igrica, online filmova i slicnim na kakve su “naši” ljudi navikli.

140k dolara je neka njegova najniza cena

Ne možeš postaviti link jer stvarno misliš da će netko s ovog foruma iskeširati 140K dolara i prestići te u kupovini… Daj malo pogledaj oko sebe, da ne kažem plesni se i dođi sebi. :joy:

2 Likeova

Možda adsense neće biti dobar izvor zarade. Ljudi koji se vrte u web biznisu su imuni na google oglase. Realno, kada ste zadnji put kliknuli na google oglas? :smile:

Sretno s kupovinom, meni je teško i pojmiti kakva je to mrcina od sajta :smile:

Po meni jako risantno i previše novaca. Kao što je drmrgood rekao, ima oko 16 000 posjeta dnevno i za takav sajt platit 1 milijun kuna nema smisla.

Za te novce kupiš dvadesetak odličnih sajtova.

1 Like

dnevna poseta nije jedino merilo cene…

Ako je adsense jedini nacin na koji planiras to monetizirati, ja bih odustao od kupnje. Moze li se sklopiti kakav affiliate deal s nekim theme sellerom tipa mythemeshop.com i sl. jer oni daju dosta visoke postotke provizije? Themeforest, 99design, moze li se s njima nekako zaraditi?

Ja imam veci site od tog; cca 50,000 - 55,000 unique usera dnevno, i iz ovog iskustva kojeg iman, ne bi platio te novce osim ako unaprijed nemam ideju kako monetizirat nisu u kojoj se nalazi site. Ako mozes direktno dovuc oglasivace, ili jos bolje - sam iskoristit tu posjetu u smislu nekakve prodaje, onda ce se ti novci isplatit. Inace nista od toga.

Samo za info - bolha.com (nesto kao njuskalo.hr u slo) se prodala za 4M€ to je cjena 10€/registriranog koristnika (nije bitno da li je aktivan ili nije). Tako, da kod vecih sajtova, cjena se kalkulira sasvim drugcije nego kod malih …