Proces kupnje web stranice

Pozz neki dan sam ugledao jednu web stranicu koja ima veliku perspektivu za zaradu i posto se najvise bavim marketingom oglasna mjesta cu kroz mjesec dana sva sigurno rasprodati. Domena ima 18 znakova u formatu xxxxxx-xxxxxxxxxxx.com no svakako sam kupio jos 3 domene s 8 do 10 znakova ali one u svom imenu vise opisuju nišu nego sam brend stoga sam se i odlucio da otkupim prvobitnu i domenu, hosting, FB i IG profil i sve ostalo sto treba ici u paketu. Mogao sam i sam zapoceti isti projekt no odlucio sam da isplatim momka jer je imao dobru ideju cak je moj vrsnjak i onda svakako ne bih imao konkurencije da sam isto zapoceo ali ime domene sam odlucio brendirati stoga i to mi je plus.

Naknadno kad sve riješim mogu i link objaviti no to tek kad službeno postanem vlasnik pa da podjelite pokoji savjet ako želite.

Sutra ću se s njim naći i zanima me kako kod Vas kolega ide inače proces “prebacivanja vlasništva” s prodavača na kupca jer zapravo prvi put i kupujem od nekoga inače sve projekte sam sam radio sa svojim timom.

Pošto imam firmu i legalno poslujem angažirat ću i odvjetnika da sastavi ugovor no naši odvjetnici u Hercegovini nisu baš specijalizirani za internet prava zapravo skoro i ne poznaju tu tematiku. Zato i tražim savjet of forumaša na šta bih trebao obratiti pozornost??

Mora ti dati sve podatke,za hosting,za web admina itd. Naravno da ces promijenit passworde cim se ulogiras. Plus sta ti mora dati admina na FB i IG accountima.

1 Like

Hvala na odgovoru to se podrazumjeva ali više me zanima koje članke da kažem odvjetniku da stavi u ugovor.
Npr.
Osoba “A” koja je zakupila domenu preko namecheap-a na svoje ime sa te i te kartice ustupa vlasništvo osobi/tvrtki “B” gdje kupac “B” sam odlučuje hoće li domena ostati u namecheap registru ili će ga prebaciti u neki drugi…

Uglavnom stavke takvog tipa.

I najviše se želim osigurati što se tiče prijenosa vlasništva domene tako da u whois stoji moje ili cak cu platiti privacy.
Pisem u zubi stoga ako ima koja nejasnoca izvini.

Ako odvjetnik ne zna koje članke da stavi onda ti on nije potreban. Sam sastavi ugovor i u njemu definiraj stavke koje trebaš.
Glavno je sastaviti da tebi ide domena i sav sadržaj kao i svi pristupni podaci domene + hostinga. Da ćeš uz domenu dobiti IG i FB acc i da će sve biti plaćeno toliko koliko ste dogovorili.
Možeš još detalja regulirati, ovisi što ti treba i čega se možda bojiš …

2 Likeova

Točno to.
Ja sam nedavno kupovao stranicu koja je iznosom poprilično premašivala moju komfort zonu i jednostavno sam na kraju došao do istog zaključka.

Ti si taj koji znaš što želiš da u ugovoru bude.
Bitno je da ste ti i prodavač suglasni oko ugovora, te kasnije ako dođete u kakve nejasnoće…da vam ugovor bude podsjetnik kako se tko treba ponašati i koja su mu prava.

Tek je zadnja opcija da se i jednog dana tužite oko nečega…pa da ugovor bude dokaz. Ali u suštini su male šanse da do toga dođe.

1 Like

A momak je posten svakako već volim se i ja osigurati sta god da radim jer PAPIR TRPI!

Ja sam prodavao sličnu stvar i sve sam sam napisao, mislim da je najbitnije da kupac i prodavac shvate šta prodaju/dobijaju

1 Like