Procjena izrade internog CMS-a za firmu

https://hive.com/

Trebam neku realnu procjenu izrade internog CMS-a za firmu, nešto slično ovom gore na linku. Neke od opcija koje bi trebale bit omogućene:

  • upravljanje poslovnicama i radnicima (pregled koliko radnika ima, smjene radnika, pratnja učinka radnika,…)
  • objavljivanje internih novosti (nešto kao blog)
  • mogućnost dodavanja treninga/tutorijala za zaposlenika (admin može dodati određeni trening u koracima, i onda ih zaposlenici prolaze)
  • mjesečni/tjedni reporti financija (povezano sa prvim korakom)

Ukratko je to to. Bio bih vrlo zahvalan ako netko može dat neku okvirnu procjenu za ovaj projekt. Riječ je o dizajnu i samom programiranju.

Također, velika je mogućnost da ću i tražiti nekoga da outsourcam programerski dio, pa ako je netko zainteresiran i misli da može kvalitetno ovo odraditi, nek se javi :slight_smile:

Zašto ne neki gotovi sustav kao što si linkao? Hive je 12 dolara po korisniku mjesečno. To kažem zato jer izrada sličnog sustava nije nimalo jeftina. Ne znam reći konkretnu cijenu jer ima stvari koje mi nisu jasne (kako bi se pratio učinak radnika? imate li server za ovo ili se pretpostavlja da autor održava sustav? u kojem formatu bi bio trening i kako bi se bilježilo je li ih radnici prolaze (verifikacija ili samo čista evidencija), i slično).

Premalo informacija si dao da bi ti se ikakva cijena dala. Ja sam zadnji put radio jedan mali ERP Sustav za jednu firmu iz Sl. Broda i na kraju jr ukupno bilo oko cca. 40k kuna, ali to nije ni upola onoga sto meni pada sada na pamet za ovaj tvoj sustav koji bi ti zelio ili trebao.
Nesto kao hive.com ce te kostati u donjem segmentu sesteroznamenkastih cifri.

2 Likeova

Za napravit ovako nesto from scratch ti treba negdje izmedju 4-6 ljudi, i barem 8 mjeseci do nekakve dobre bete.
Znaci racunaj 5x barem 25kkn (ukupan trosak rada) x 8 mjeseci = 1000000kn
To je normalno ako nista drugo ne koristis nego piss sam svoje, a cak i onda vjeovatno nece biti tako ispeglano kao gore naveden proizvod.

Procjena je napravljenaovako ovlas. Mozda bi 3 dobra programera to mogla slozit u istom roku, mozda koji mjesec plus minus…

Jesi ziher? To ispada oko 6400 radnih sati ukupno.

Neznam po satima, racuno sam mjesecne place ( na bjelo). Ako ti kazes da je to tolko sati ja ti vjerujem :slight_smile:

Za ovo sto je na popisu, puno, puno previse sati.

Covjek je naveo stranicu kao predlozak. Pogledao strancu, vidio otprilike kaj ima i dao procjenu. Pricamo ovdje o nekakvom kvalitetnom radu. Za domacu firmu vjerovatno ce proci i nesto manje kvalitetno, s losijim dizajnom i losijim kodom, itd… Ali za kopiju hiva mislim da nisam fulao puno.

To je ok, ali ovo sto covjeku treba sa popisa, to ispada puno manje, naravno sw se moze nadogradjivati svaki mj. Pa na 5 god. dobiju i bolje od ovog sa linka za ovu spomenutu cifru.

U startu se krene sa 3-4 osnovna modula sto im hitno treba i onda se nadogradjuje i da ih u startu ne kosta puno.
I onda kad se podijeli cifra na mj kroz 5 god. ispadne manje od jedne brutto 2 place php developera mj.

Javilo mi se par ljudi, pa da pojasnim malo detaljnije ovdje da ne odgovoram svakom posebno ono šta je meni potrebno.

Dakle, to bi bio neki sales portal za firmu. Neki navigation bi bio:

  1. Blog - dodavanje novosti, članaka, obavijesti

  2. Trening - kreiranje treninga/tutorijala (u tekstualnom i/ili video obliku) te kreiranje kvizova/testova

  3. Users/radnici
    -popis svih radnika i podaci
    -pregled odrađenih treninga, pregled rješenih testova i ocjenjivanje tih testova
    -određivanje smjena radnicima
    -određivanje satnica(plaće)
    -određivanje provizije prodanih proizvoda

  4. Trgovine - upravljanje trgovinama (radno vrijeme, radnici po trgovinama)

  5. Budget
    -pregled (tablica)
    -dodavanje i upravljanje budžetom po poslovnici

  6. Reports
    -financijski reporti
    -raspored i pregled smjena

To bi bilo ono čime admin može upravljati. Obični user (radnik) bi vidio samo čisti pregled toga, znači ništa ne bi mogao uređivati. Jedino šta bi mogao je ostavljati komentare na člancima.

Ovo se sve može napraviti u Drupalu bez custom modula. Tj. dobiti tražena funkcionalnost koja bi se dobila i s custom kodom, ali na ‘Drupal way’

A tko ce to kasnije odrzavati? Koliko ljudi zna drupal i koliko ih je spremno uciti?

Da bi se naucio drupal, mora se nauciti prije toga i symfony.

Ovo je samo glasno razmisljanje.

Sorry na kasnom odgovoru.
Posto sam se vise refereriao na hive, onda je i procjena bila takva.
S obzirom da tebi treba glorificarana excel tablica, za domacu firmu i unutarnju potrosnju ( znaci dizajn moze bit nesto losiji), rekao bih da to sam mozes slozit za 2-3 mjeseca. Ja osobno ne bih uzeo manje od 20k, rekao bih blize 50k, ali sve ovisi o tebi, tvom znanju i brzini.

1 Like