Procjena vrijednosti projekta?

Da ja raspolažem s tim novcem sigurno ne bi ulagao u taj projekt, ali svatko zna svoje mišljenje.

Opet moraš prvo prikupiti ljude koji će voziti potencijalne korisnike, pokušati sakupiti iz svih smjerova i u različito vrijeme. A da bi to napravio treba kampanja koja će lagano to utupiti u mozak većine da bi počeli koristiti servis, i opet moje je mišljenje da je 500k kn malo za to. I kada to sve napraviš opet ide pitanje kako vratiti uložene novce? Mjesečnom/ godišnjom pretplatom ? Reklamama?

[quote=“mestro67”]Da ja raspolažem s tim novcem sigurno ne bi ulagao u taj projekt, ali svatko zna svoje mišljenje.
[/quote]

A jel znaš konkretno u šta bi…ili znaš samo da bi u nešto drugo?

Ja sam dosta vremena mislio da znam što bi se sve moglo s pristojnim kapitalom…i onda sam odjednom shvatio da sam cijelo vrijeme samo mislio da znam koja su to konkretna rješenja. A zapravo su me samo držala uvjerenja da se s puno love svašta može. (Što je naravno istina, ali ne i konkretno rješenje)

I onda se stvorila jedna osoba, kojoj kapitala stvarno ne fali …i ovih 500k joj nije neka značajna cifra. Ali takve osobe nije lako ispuniti natrag. Zato je tvoje prvo pitanje onako baš pogođeno.
E sad, ta osoba zapravo niš ne radi u životu i želi ulagat. Prioritet joj je WEB…i vrlo vjerovatno je da će prihvatiti bilo koju dobro obrazloženu ideju… s tim da je za ovaj rideshare već pokazala interes, ali koliko sam ja shvatio, samo iz razloga što voli eko proizvode i općenito ekonomičnost. O točnim bilancama se još nije razgovaralo i nemam pojma što ona očekuje, kakav vremenski period povrata sredstava i što joj se uopće može obećat. Vrlo škakljivo područje…

S druge strane, kako svi mi mislimo da se puno toga može s pristojnim kapitalom, tako je i mene totalno zatekla mogućnost da iznesem kvalitetnu ideju pred osobu koja bi ju bila sposobna financijski realizirati.
Pa da vidimo, što se sve može s pristojnom lovom…slobodno recite koje su vam to ideje noćne maštarije? Može i PM, ali i nemora…jer budimo realni tko će vam ukrasti samo tako ideju koja zahtjeva velika ulaganja. Ako ju netko i iskoristi, to su vam još i najveće šanse da od te ideje imate neku korist. :slight_smile: (Osim ako je nešto stvarno inovativno, ali onda najvjerovatnije ideja i ne ovisi o kapitalu…)

A nemam što reći nego javi se kada uspiješ sa nečim…
Za odrađivanje ovakog posla koji bi postao malo ozbiljniji (iako sumljam da može uspjeti kod nas, bolje kupi par kombija i radi prijevoz jer se svi boje Dragana paravinje) ne pita se na forumu ljude koje ne poznajes…
Napravi šta pametno pa te možda svi i dožive ozbiljno…

Evo ti jedan konstruktivan prijedlog. Ukoliko već postoji potražnja na FB sceni, napravi poštenu aplikaciju za njih i ujedini sve te grupe. Napravi podaplikacije koje će se nadovezivati na tvoju glavnu, i vući bazu iz glavne, a administratorima stranica ponudi da ih instaliraju kod sebe besplatno. Možda da im ponudiš i neku naknadu u ovisnosti o prometu.
Za takav marketing ti treba daleko manje love, a može biti i efikasniji, s obzirom da već na FB zanimanje postoji, kako sam kažeš…

Lako se, nakon što se skupi baza korisnika, napravi i web stranica od vezana za samu aplikaciju, ljudi koriste prava imena što je već jedan +.

nadam se da sam te možda malo usmjerio, ovo je bio dobronamjeran prijedlog, ali mislim da bi stvarno trebao prestati mlatiti slamu u prazno ovdje.
Primi se nekog posla i nešto napravi, pa se onda javi, nebitno uspio ili ne… :slight_smile:

Primjetili smo da za tebe ni ovo ne vrijedi, jer sam ti pokazao samo jedan svoj rad, a u njega si blenuo kao kokoš…nisi bio u stanju prepoznati ni osnovne elemente, ali glavno da si se opet okrenuo ka ismijavanju.

Sto se tice ove teme…pitanje je sasvim kratko, jasno i definirano! Bez obzira jel ja radio ovaj projekt ili ne, pitanje ostaje apsolutno jednako. Stoga nemam pojma zašto ste se toliko uhvatili nebitnih stvari, ako već niste u stanju dati kratak i jasan odgovor.

To što se otvorilo pitanje dali projekt uopće ima smisla, to mi je dakako drago…objeručke prihvaćam raspravu, ALI to što nekoga zanima jesam li ja sposoban to napraviti ili ne i dali samo mlatim praznu slamu…e pa dragi moji, morate imati samo trunkicu logičkog razmišljanja da shvatite da ti parametri uopće ne mijenjaju u nikakvom smislu odgovor na postavljeno pitanje. Tako da vaše ismijavanje i jadikovanje je samo odraz vaše zavisti…ne vidim čega drugog bi bilo.

Mislim da sam ti jasno odgovorio da nema smisla takav projekt zbog malog broja korisnika, zbog raznih paravinja što se voze okolo i zbog kombi prijevoza koji ce pomesti to tržište…