Procjena vrijednosti sajta - moguca prodaja

Sajt je napravljen u wordpresu 2013 tema znaci dizajn nula bodova. Zarada od adsensa od 0,6 do 1,5 otprilike dnevno. Sajt je onlajn otprilike 10-15 dana. Razmisljam o prodaji jer mi malo para donosi iskreno. Ocekivana zarada bi trebala biti veca po meni. ctr je 0.5 evo posjeta zadnjih 6 dana sa nezavrsenim danasnjim danom.
Monday 21st October 2013 4,731 1,767 1,505 262
Sunday 20th October 2013 6,214 2,194 1,824 370
Saturday 19th October 2013 2,583 837 709 128
Friday 18th October 2013 2,996 1,102 955 147
Thursday 17th October 2013 8,700 2,857 2,470 387
Wednesday 16th October 2013 7,511 2,577 2,332 245
Tuesday 15th October 2013 3,837 1,427 1,263 164
Posjete su uglavnom sa trazilica oko 20 posto fb i nesta direktno. Posjetioci su mladja populacija. 77 posto posjeta iz srbije 16 bosna. Sajt ima 40ak unikatnih clanaka. Zanima me procjena vrijednosti na osnovu ovih podataka.
Znam da je protiv pravila da ne ostavim link ali nadam se da ce mi tema ostat ziva. Ako treba jos neki podatak bitan za prodaju osim linka rado cu podijeliti sa ostalima.

Sta su ti ovi brojevi poslije datuma, ne kuzim nista.

Sajt ti je online te oko 15 dana i tebi je malo oko 0.5-1e na dan? Pa ne znam sta si ocekivala al to je ok za sajt koji jos nije posteno ni krenuo a ne probio se na google…

Istina, davor86, jedino ja i dalje ne kuzim ove brojeve iza 2013. Jer ako su to posjete, to mi se cini malo nemoguce za sajt koji je tako kratko online…

Sunday 20th October 2013 6,214 2,194 1,824 370
posjeta za 20 oktobar 6214 pregleda 2194 jedinstvenih posjeta 1824 prvi put na sajtu 370 jedinstvenih posjeta koji su nekad bili na sajtu.
Ocekivala sam bolji ctr, a ne 0,5. Istina da ce posjete rasti, ali mene ubi ova mala zarada. Ja ne znam kako vi radite na svojim sajtovima, ja kad uzmem sajt da pravim dnevno na njega potrosim 10 sati, tako da sto se posjete tice ona jeste dobra ali je po meni ocekivana za napor koji sam ulozila. Evo sad gledam prije 18 dana je krenuo sa radom sajt. Posjeta je dobra, ali sta mi vrijedi kad ona ne daje pare koje mi je inače davala ovakva posjeta. Do skora sa ovom posjetom bi imala oko 3-4 evra sigurno dnevno i onda znam za sta radim, za sta ne spavam cijelu noc, ovako meni je ovo slaba zarada.
I zato pitam vrijedi li ova posjeta kod prodaje sajta ili se samo gleda zarada. I koliko mi obican dizajn umanjuje vrijednost stranice. I koja je vrijednost otprilike ovakve stranice

pitanje je bilo vrijednost site-a ? kao iz naslove teme. pa očigledno nikakava jer site star niti mjesec dana. a drugo , zarada je kao što si i sama rekla mala. pa bi ti bio moj savjet da se još malo stripiš.

ne moze biti nikakva vrijednost, al dobro. popravlja se zarada bar danas je bolja. bicu strpljiva. tek onako me interesovalo kad bi se prodavao sajt koja bi bila okvirna cijena, jel mu minus sto je mlad sajt, sto je dizajn los… koliko se daje za takve sajtove ako se kupuju, a garant da se nekad kupuju i mladi sajtovi. tromjesecna zarada, polugodisnja, mjesecna kako to ide. ja npr da odlucim da prodajem ne bih prodala ispod godisnje zarade jer ce mi zarada sto posto rasti, mada sam svjesna da niko ne bi dao te pare za tako mlad sajt.

Gde ti je dokaz da ce da ti zarada 100% raste kad je sajt krenuo pre 18 dana, ovde ne ide na “majke mi”, potrebna je minimalno prosecna zarada za 3 meseca da bi mogla da trazis ( opravdano ) jednogodisnju zaradu.

Ovako mozes da trazis i 5e a mozes i 500e tvoje pravo ali ce malo ko ( citaj niko ko je upoznat s ovim ) da ti plati jednogodisnju zaradu kad nemas stabilan sajt ( trenutne posete nisu merilo zbog starosti sajta ),

Sto se rada na sajtu tice pa to ljude ne zanima ( nazalost )njih zanima samo zarada/poseta ( izvori posete )/starost i to bas tim redom, imam i ja jedan sajt sa originalnom clancima ali nisam pisao nista mesecima pa je poseta pala i sada mi se ne da ni da pocnem opet a ne mogu ni da ga prodam kad je pala poseta i zarada ( a nikog nije briga za original clanke itd ).

Znaci kao sto sam reko tvoje pravo je da trazis i 500e a sada da li ce neko da proceni da je to realna cena i kupi ga videces, ti probaj pa vidi…

normalno da niko nikom ne vjeruje na rijec. kad bi prodavala sajt postavila bi dokaze kao i dozvolila ubacivanje adsensa na par dana na sajt.
ovdje samo raspravljam o vrijednosti, ne prodajem.

Da, ali vrijednost ne znamo jer je stranica previse nova, tako da nemamo o cemu raspravljat. Kao sto su ti vec rekli, treba proci minimalno 3 mjeseca da bi se znalo nesto vise.
P. S. Zarada ovisi o CTR i CPC. Ako ti je na ovoj stranici malo jedno ili drugo, normalno da je i zarada manja nego sto si mozda ocekivala. Prosjecan CPC za Balkan (ako je stranica na nasem jeziku) je otprilike 0.02 € .