Prodaja Web Hostinga

ewo ovako…kupio sam reseller hosting i sada bi ja prodavao hosting…jel ja smijem na svoju stranicu stavljat cijene hosting paketa? nemam obrt ni firmu (maloljetan sam)…

sta niko nezna?..

Pitanje tko će kupiti od tebe hosting kad svatko hoće račun. A osim toga kod nas maloljetne osobe ne mogu legalno poslovati. Jedino što možeš napraviti je ako radiš kao web developer da svojim klijentima ponudiš hosting kod tebe na tvom serveru pa im to naplatiš kad im naplačuješ usluge web developmenta. Ili otvoi obrt na mamu, tatu, baku, didu ili nekog punoljetnog člana obitelji pa prodaj, ali mislim da ti je to neisplativo.

Ma nađu se :slight_smile: …bio sam pitao jel ja smijem stavljati svoje cijene hosting paketa koje sam napravio ?

Reseller paket iskoristi na nacin da frendovima i poznanicima brzo sredis neki hosting, ili da sebi podignes par stranica koje bi ti inace bile preskupe.

ne preporucujem da se petljas u prodaju hostinga osobama s kojima nikad ranije nisi bio u kontaktu. ako bas imas cvrstu vjeru u svoj plan, nabavi si VPS

ILEGALAN SAVJET:
na web naravno mozes staviti cjenik, dok ne prodas 10 paketa nikome neces upasti u oci

ja imam svoj panel…i kada prodam nekome hosting ja mu napravim cpanel
http://www.domena.com/cpanel

nema odgovora.?

prvo kupi server(ili vps za početak) te cP licencu pa ćemo onda dalje davati savjete. Postoji razlog zašto hosting firme imaju svoje vlastite servere.

Odgovor si dobio:

[quote=“bubac85”]ILEGALAN SAVJET:
na web naravno mozes staviti cjenik[/quote]

Pa i oni koji legalno posluju imaju cjenike na webu.
Ako ćeš raditi protuzakonito, cjenik ti je najmanji problem.

Pa kupio sam Reseller Hosting s njim mogu raditi web host pakete za prodaju…ali me zanima jel smijem stavljat cijene paketa na stranicu…

ono sto ti svi pokusavaju objasniti je da sa reseller hostingom nemozes nista,cim budes imao 2-3 veca sajta to sve ode u pm i sve ti propade,tako da ti taj cijenovnik nije sad ni bitan

Ja npr. imam 8 VPS-ova i na njima mogu napraviti koliko hoces takvih reseller hostinga i to opet nije dovoljno za hosting kompaniju,svaki mjesec moram nabavljati po 1 novi VPS kako bi odrzao balans.

Zašto ne uzeti 1 dedi server recimo Dual Xeon 5520 ili jači i riješili ste sve probleme umjesto ovih 8 VPS-ova.

decki frend si je isto kupio reseller hosting i prodaje hosting pakete…i sve radi brzo i glatko :D…

Radiće bez problema ako nisu zahtjevni sajtovi.

dottnick, zasto trazis nase savjete kada ne prihvacas niti jedan ?

ti i tvoj frend znate samo klikati po Cpanel/WHM opcijama.
za primjer cu samo reci kako nemate pojma gdje i kako se radi backup, a vjerojatno niti SSH pristup za imalo ozbiljnije manevre.

prije par godina sam za svoje potrebe uzeo reseller, stavio i poznanicima nekoliko stranica zbog cega je kasnije bilo vise problema nego koristi.

Zakljucak1: ako zelis radit imalo ozbiljno reseller je los pocetak
Zakljucak2: bilo koja legalna hosting firma vas moze prijaviti kad jednog dana na crno ugrabite veci broj stranica

Mozes ti sto hoces raditi, ali po zakonu ti je valjda jasno da to ne smijes. Sto se tice hostgatora jasno da mozes pa zato se i zove reseller paket jer ga reselaš :slight_smile:

Najbolje ti je raditi ono sto je bubac predlozio.

znaci ne isplati se to sve…