[Prodajem] Domaći web portal Bicikl****.hr

Pozdrav ekipa

Odlučio sam prodati (ili razmotriti ponude) jedan svoj domaći web portal koji je pokrenut prije nekoliko godina.

Tema: bicikli i biciklizam
Jezik: hrvatski
Domena: .hr (hrvatska, plaćena)
Template: kupljen (cca 60$)
Posjeta: uglavnom s Google-a (4.25K klikova u zadnja 3 mjeseca)
Starost domene i portala: cca 3-4 godine (možda i više)
Članci: svi napisani by human (ja)
Fotke: free s Pixabay
Zarada: AdSense na webu (nekoliko eura mjesečno)

Zašto prodajem?
Kada sam pokretao web portal (prije cca 4 godine) mislio sam da kvalitetno poznajem nišu biciklizma, ali sam se malo zaletio. Pisao sam članke za web portal, ali se nikada nisam osjećao kao na “domaćem terenu” s tom temom. Danas sam fokusiran na neke potpuno druge niše i ovaj web portal mi pomalo “strši” u portfelju ostalih web portala.

Zašto se isplati kupiti?
Mislim da je web portal u vrlo dobrom stanju, odnosno posložene su sve važne stranice kategorija i dodani članci po kategorijama. Web po meni izgleda lijepo i budući vlasnik neće morati puno uređivati postojeći sadržaj, nego samo dodavati nove članke.

Domena je .hr što portalu daje dodatnu vrijednost (barem mene .hr domene asociraju na kvalitetniji pristup i sadržaj). Template za WordPress je kupljen i uređen - tako da ne morate ništa previše raditi oko dizajna.

Što je sa zaradom?
Zarada web portala je trenutno mala. Iskreno, nisam na portalu radio već nekoliko godina. Kada sam aktivno radio imao sam nekoliko interesenata (firmi) za oglašavanje - ali nisam prihvatio njihove ponude jer sam imao malo drugačije namjere od pustog banner i content oglašavanja.

Potencijala za zaradu itekako ima. U Hrvatskoj su dostupne mnogobrojne trgovine i servisi za bicikle koji ionako ulažu novac u oglašavanje (možete vidjeti oglase na Google-u). Dakle, samo je potrebno osmisliti dobru ponudu i lobirati kvalitetno za suradnju. Ja to nisam radio, bez obzira što sam imao nekoliko zainteresiranih firmi.

Koji je potencijal web portala?
Iskreno, ja bih se možda okrenuo dropshippingu, nekom affiliate-u ili prodaji biciklističkih dodataka putem web portala. Zaljubljenika u bicikliranje ima puno i uvijek su u potrazi za nekim novim proizvodima i biciklima. Dakle, dropshipping ili web shop u sklopu web portala mi se čini kao super ideja.

Drugo, u Hrvatskoj ima nekoliko jakih biciklističkih udruga s kojima se može ostvariti određena suradnja. Također, dosta je jak lobij za povećanje broja biciklista u Europi - i EU daje ogroman novac svake godine za popularizaciju bicikliranja.

Generalno, kada bi se netko ozbiljno prihvatio ovog projekta - mislim da može izvući lijepe pare. Ja osobno nemam interesa za temu bicikliranja i zbog toga mi je teško pratiti to područje (s obzirom na to da sam okupiran drugim nišama). Volio bih da web portal dođe u ruke neke osobe koja je strastvena prema bicikliranju - i koja može cijelu priču podići na jednu višu razinu.

Cijena web portala?
U glavi imam jednu cifru koju bih volio dobiti za web portal, no volio bih prije saslušati da l’ uopće ima zainteresiranih za kupnju i koliko su spremni ponuditi.

Radi se o projektu starom 3-4 godine, koji ima kvalitetnu .hr domenu, kupljen template, uređene kategorije i dodan sadržaj pisan s moje strane (by human). Dakle, nije neki projekt sklepan prije par mjeseci i čiji je sadržaj napisao AI.

U svakom slučaju, ako ima zainteresiranih slobodno mi se javite u inbox ili na email: [email protected]

Puno hvala,

Marko

Offtopic al kako si dobio gmail.hr email?

1 Like

Ma slučajna zabuna :smiley: Hvala na opaski :wink:

[email protected] je ispravno :wink:

2 Likeova

Offtopic2 Čovjek je napomenuo da hr domena asocira na bolji sadržaj :grin:

Srećno sa prodajom!

Haha :blush: Baš mi tražite dlaku u/na jajetu :grin:

Htio sam reći da kada na Google tražilici imam opciju kliknuti na npr. .hr ili .com.hr ili .xyz domenu prije ću kliknuti na .hr domenu. Ne znam jel to samo moj stav ili i drugi ljudi najviše vjeruju .hr i .com domenama (.hr za domaće i .com za strano tržište).

Primjer, osobno nikad ne bih kupovao s web shopa koji ima neku .xyz domenu jer takav web shop ne smatram sigurnim. S druge strane, web shop s domenom .hr smatram sigurnim i s njega mi nije problem nešto kupiti. Vjerujem da ima još ljudi koji slično razmišljaju.

Također, mnogi početnici zaobilaze .hr domene jer su im u startu preskupe (cca 80 eura/god) pa samim time ako osoba misli raditi ozbiljan projekt nije joj problem odvojiti taj novac u startu - umjesto da kupuje neke .xyz domene za jedan-dva eura.

Meni .com (za strano) i .hr (za hrvatsko tržište) djeluju ozbiljnije od svih ostalih domena. Naziv domene dakako nema nikakve veze s kvalitetom sadržaja i to je svima jasno :hugs:

1 Like