Prodajem robu s (ispravljenom) greškom: Amazon affiliate site

Pozdrav ekipa,

prodajem amazon affiliate site: ecopetlife.com

Monetizacija: Amanzon
Niche: Pets
Publika: Velikom većinom USA

UVOD: Kupio sam ovaj site krajem 2. mjeseca ove godine. Za domenu stoji da je stara 2 ipo godine, ali ja to stvarno ne mogu garantirati što se tu točno radilo. Nabavio sam ga za dosta malu cijenu i odlučio se malo zabavljati s njim. Sad mi je dosadio i želim novu igračku :slight_smile:
Od 20.02. do danas sam mu obnovio 99% članaka (ostalo ih je još par za uredit, naravno, najtežih haha) i objavio 15ak novih (imam ih još 5-6 u pripremi, ali…)
Site ima AAWP pro.
Site ima grešku za koju mi se čini da sam je riješio, ali idemo redom, do toga ćemo doći kasnije.

DOMENA
Ecopetlife. com


TEHNIČKI DIO
Desktop speed: 97/100
Mobile speed: 56/100
Pingdom overal score: 82/100

Site je bio na nekoj besplatnoj wp domeni, a ja sam mu svih 170 članaka prebacio na elementor (uz to sam doradio članke, ispravljao greške u tekstu itd. itd.)
Budući vlasnik treba kupiti elementor pro (49$), u njega prebaciti i preostale stranice te onda obrisati tu staru temu. To će mobile speed dovesti do minimalno 70/100.

POSJETA
Site ima oko 100 - 120 posjeta dnevno, ugl. organske posjete (Bing, google…)



Glavnina posjete dolazi preko Binga. To traje već godinu ipo dana, posjeta je stabilna, ni gore ni dole.

Preko google-a dolazi oko 10 posjeta dnevno, a baš prije nekoliko dana krenuo je blagi porast posjete i oboren je rekord od 22 posjete u jednom danu.

ZARADA
Site već godinu ipo dana zarađuje stabilnih 100$/mj

Ja sam ga kupio krajem 2. mjeseca ove godine, i od tada polako (kako stignem i kako mi se da) uređujem članke i mijenjam linkove… tako da je bivši vlasnik sve do prije 10ak dana zarađivao više nego ja haha
Problem: Ne znam kolika je zarada bila u 4. mj i 5. mj. U 3. sam ja zaradio oko 50$, a on 100$ … pa sam ga zamolio da mi uplati pola, što je i napravio… ali mi se za 4. mj nije javio više da mi kaže koliko je site zaradio.
No, evo podataka koje imam:

3. mj kod mene


3. mj kod starog vlasnika

4. mj kod mene

5. mj kod mene

Long story short: site zarađuje preko 100$/mj i to je vrloo stabilno. Prije nego što sam ga ja kupio, site točno godinu dana nije imao niti jednu novu objavu, a zarada i promet su bili stabilni (pasivni prihod u punom smislu tog izraza :smiley: )

Evo nas i kod PROBLEMA:

  1. Site je spor, no da bi se to popravilo potrebno je samo još završiti prebacivanje u elementor i maknuti staru wp temu (vrlo jednostavan postupak).


    Kasnije se tu može raditi na još nekim detaljima, ali ne bih u to ulazio jer ne znam.

  2. Iz nekog, meni nepoznatog razloga, site je jedno vrijeme gubio “pokrivenost” (kada se ručno gleda na google, i tada je sve bilo uredu):


    Za to vrijeme dok se gubila pokrivenost, google nije prepoznavao nove članke koje sam dodavao na site (dodao sam ih 15ak). Od kad je krenulo prema gore, došli su i novi članci i počeli se prikazivati.

  • nemam pojma šta je to bilo, jedino što mogu pretpostaviti je da se dogodilo jer sam masovno izmjenjivao stare članke, uređivao ih, mijenjao im naslove itd. itd.

Šta novi vlasnik treba napraviti da bi unaprijedio site:

  1. Završiti započetu tranziciju sitea na elementor (mogu pomoć, nije problem)
  2. Kupiti par jakih backlinkova da ga razdrma
  3. Maknuti neke stare linkove koji mu sigurno nisu od koristi (toxic linkovi)
  4. Objavljivati nove članke.

Završna riječ: Site očito ima (ili je, nadam se, imao) nekakvih tehničkih problema sa google-om, i ne mazi ga koliko bi ja to želio… ali jedna stvar mu se ne može oduzeti: Donosi najlakših 100$/mj koje možeš zamisliti haha (i tako već godinu ipo dana).

AUKCIJSKA PRODAJA:

Početna cijena: 1.100,00$ (Mjesečna zarada x 12)
Buy now cijena: 2.200,00$ (Mjesečna zarada x 20)

Pitaš se zašto ga prodajem baš sad kad izgleda da je sve krenulo prema gore? Jer želim uložiti novce u jedan novi crypto projekt! :smiley: haha (@Jeronimo034 ne rugaj se)

Stari sam član ovog foruma, imam tu puno ljudi s kojima sam već uspješno surađivao… ako ne budem poznavao kupca, očekivat ću da on pošalje novce pa da mu ja onda prebacim sve. Ako smo “stare kolege”… neće bit nikakvih problema s tim dijelom :slight_smile:

P.S.
Site je na namecheap hostingu i mogu kupcu samo dati login podatke i službeno promijeniti vlasnika hostinga.
Domena je također na namecheap-u.

Volio bih da se licitira ovdje javno (ako bude ponuda uopće) , da ne moram ja javljati koliko je tko ponudio.
Nemojte molim Vas da ovo sve još jednom trebam pisat negdi na flippi ili tako nešto :smiley: :rofl:

3 Likeova

Do kad traje licitacija?

znaš priču. pa ako ne riješiš do tada, u kontaktu smo

1 Like

Aa vjerojatno dok ne prodam… Ili dok FTS ne pređe 0.00005$ pa odlučim da neću ulozit pare jer je kasno :sweat_smile:

Jesi prodao sajt ili je jos aktivno?

Aktivno dok ne objavim vamo da sam prodao :slight_smile:

Btw,

Prefiriram plaćanje u Crypto (BTC, BNB), a ako treba ići preko firme onda ove cijene koje sam naveo uvećavam za PDV :slight_smile:

Ja nudim 1200$ 20znakova

1 Like

1250 dvadeset znakova

2 Likeova

Imam ponudu od 1.500,00$

Nadam se da će ponuditelj to ovdje i potvrditi… ali obzirom da mi se prilično žuri s prodajom (ne želim zakasnit u FTS :smiley: ), da malo ubrzam postupak :smiley:

Potvrdjujem ponudu od $1500.

3 Likeova

Obzirom da sam na početku priče odlučio da sam zadovoljan sa svime preko 1.500,00$, idemo polako privesti priču kraju.

Aukcija traje do sutra (petak) u 14:00.

Dajem 5% popusta (75$ po trenutnoj ponudi) na plaćanje u crypto :slight_smile:

Dizem ponudu za 50$ vise.

1 Like

Čestitam @milos, novi si vlasnik sitea :slight_smile:

@steelmaiden, može lock