Prodajem sajt sa igricama

kissinggamesforgirls.info

Pošto večina zna da ja ne prodajem sajtove pa da ne ispadne muljaža, ovo je sajt koji je napravila cura i ona ga prodaje.

Analytics mogu postaviti sutra jer se ne želim ulongirati na svoj accaunt osim sa svog kompjutera a trenutno nisam kući a analytics sam dodao sa svog acc. Posjete su sve sa googla.

Cijena je cca godišnja zarada, sajt je mislim 3-4 na google.com pa može još dosta napredovati.

Edit: Evo veća slika

Adsense

Evo i Analytics

mene frka uvati kad mi je ctr preko 3 posto. Otkud 9 posto? Djeca klikcu na sve strane ali 9 posto je mnogo. Jel iko ima problem sa takvim stranicama dje visok ctr sa guglom? posto vecina tih klikova ne vrijedi nicemu oglasivacima?
izvini zbog postavljenih pitanja u okviru ove tvoje teme.

[quote=“goranbr”]mene frka uvati kad mi je ctr preko 3 posto. Otkud 9 posto? Djeca klikcu na sve strane ali 9 posto je mnogo. Jel iko ima problem sa takvim stranicama dje visok ctr sa guglom? posto vecina tih klikova ne vrijedi nicemu oglasivacima?
izvini zbog postavljenih pitanja u okviru ove tvoje teme.[/quote]

Ne, oglasi su ipravno postavljeni, sve ostalo je na googlu. Radi se o tome da je to USA i ima puno slikovnih oglašivača koji su tematski povezani.
Imam dosta takvih slučajeva, Npr. recimo ako imaš sajt o o angry-birdsima i USA posjete garantiram ti ctr oko 10% jer ima hrpa oglašivaća.
Ja sam imao jedan sajt koji ima imao ctr 8-10% i radilo se o zaradi oko 50-100 eura dnevno sa samo 500-1000 posjeta dnevno jedno 4-5 mjeseci i uredno sam dobio lovu iako sam uvjek mislio da će biti neko sranje (sada je sajt propao) al ako ja s tim nisam imao problema neće ni ovaj sajt.

I dalje na prodaju.
Zadnja 2 dana:

Subota - 9,32e
Nedjelja - 9,37e

Dali ostavljas linkove na svojim drugim sitovima za ovaj site ili ih mices?

Radi se o linku na 2-3 sajta kojima neću ni domenu produžit tako da ih poklanjam novom vlasniku.

Radi se o linku na 2-3 sajta kojima neću ni domenu produžit tako da ih poklanjam novom vlasniku.

Koliko ti je cjena?

Sajt je i dalje na prodaju jer nema dovoljne dobre ponude.

Evo i novih statistika: Adsense, zadnjih 7 dana - Analytics

Cijena je 11 mj. zarada gledajući prosjek zadnjih 7 dana.

offtopic:

Jel inače takva zarada na igricama?

wtf, ja sam definitivno onda u krivim nichevima

ako sam dobro shvatio, sajt sa 250 posjeta dnevno zarađuje cca 50kn dnevno

znači, ja sad napravim sajt sa igricama, i imam 2500 posjeta dnevno, i zarađujem 500 kn od toga dnevno i živim ko car

čini mi se to predobro, trebalo bi probati, čini mi se relativno lako napraviti sajt sa tom posjetom

[quote=“Rango”]offtopic:

Jel inače takva zarada na igricama?

wtf, ja sam definitivno onda u krivim nichevima

ako sam dobro shvatio, sajt sa 250 posjeta dnevno zarađuje cca 50kn dnevno

znači, ja sad napravim sajt sa igricama, i imam 2500 posjeta dnevno, i zarađujem 500 kn od toga dnevno i živim ko car

čini mi se to predobro, trebalo bi probati, čini mi se relativno lako napraviti sajt sa tom posjetom[/quote]

Nije baš, trebaju ti se poklopiti posjeti iz USA ili UK za ovakav CTR/CPC i treba se probit na njihovom googlu koji je užanos kompliciran. Ako misliš da je jednostavno reći ću ti podatak da sam ovaj sajt napravio (tj platio jednom članu foruma) sa sve skupa 32 domene, 31 ću ugasit, ova domena je 32… (znaći taj dan sam kupio 32 info domene i platio dodavanje igrica).

Doduše ima tu olakotnih okolnosti a to je da su sve domene bile .info i da se na sajtovima nisu dodavale nove igrice osim prvi tjedan, da je bilo drugačije možda bi bio još koji ovakav sajt.

Sve u svemu ovaj jedan bi trebao isplatiti tih 2-3 000 uloženih kuna destostruko.

Uglavnom isplati se, ali nije kako se čini na prvi pogled.

[quote=“Rango”]
Znači, ja sad napravim sajt sa igricama, i imam 2500 posjeta dnevno, i zarađujem 500 kn od toga dnevno i živim ko car
čini mi se to predobro, trebalo bi probati, čini mi se relativno lako napraviti sajt sa tom posjetom[/quote]
Sory bugi za off :smiley:

Krivo,

Napraviti site na engleskom sa Uk/USA posjetom od 2500 posjeta dnevno je izrazito teško i sa 2500 posjeta(ukoliko to dostigneš sa hrpetinom rada) u 90% slučajeva češ imati MAX 150 kn dnevno od toga( ne kažem da nije nemoguće ali ak krečeš od nule imat češ velikih problema). Ovo je specifičan site jer ima veliki cpc i ctr i većinom USA posjetu jer inače je to dosta manje.

Još veći problem osim velike konkurencije su česti google upadateovi… :smiley:

Linkanje je isto problematično jer ak napraviš jedan krivi korak site ti pada za 100 + pozicija …

Znači bugi je uložio dosta da mu se taj jedan probije i da mu se isplati trud, isto tako se moglo dogodit da ni taj jedan ne uspije. Kad si iskusan već znaš gdje se otrpilike može probit pa ćeš i na tome gubit hrpu rada upočetku a i taj prostor je iz dana u dan sve manji što od veće konkurencije pa do sve manje potražnje za tom nišom zbog iOS te android uređaja a da o igrama na faceu ni ne pričamo.

Hvala na odgovorima.

Imao sam prije sajt sa igricama (domaći) al sam odustao od njega, nije mi se dalo više bavit se tim, al nisam probao za strano tržište.

Ovo me brine za iOS i ostale mobile, kako monetizirate mobile traffic, redirektate negdje ili ?

[quote=“Rango”]Hvala na odgovorima.

Imao sam prije sajt sa igricama (domaći) al sam odustao od njega, nije mi se dalo više bavit se tim, al nisam probao za strano tržište.

Ovo me brine za iOS i ostale mobile, kako monetizirate mobile traffic, redirektate negdje ili ?[/quote]

Ja ne diram ništa, smatram da oni koji imaju mobitele ne idu na internet i upisuju flah igre nego idu u app store pa je ta posjeta zanemariva, mada bi trebao razmislit o tome.

Sajt je i dalje na prodaju, jučer je bila rekordna posjeta i zarada 16 eura (iako je četvrtak inaće najgori dan) prosjek zarade zadnjih 7 dana je 11e.

Aukcija se nastavlja na flippi

Postoji li neka garancija (pisana) da će zarada / ctr / posjeta ostati u ovom rangu o idućih 6 mj. nakon kupnje ili sve ide na “majke mi” (?)

U ovom si poslu 3 godine i onda ovakvo pitanje postaviš…:hmmmmmm:

Može, ako ti meni garantiras da ces mi vracati svu lovu koji sajt zaradi nakon 12 mj.