Prodajem TOP domen dobra traznja

Najbolje da ti odgovori neki pravnik specijaliziran za intelektualno vlasništvo :wink:

Velike kompanije najčešće imaju TM za cijeli svijet. To naravno i košta punoooo više nego recimo samo za Hrvatsku. Mislim da bi za cijeli svijet koštalo cca 20000-30000 EUR, ali to kažem otprilike. Ne znam da li postoji opcija doslovno “za cijeli svijet”, ili se pojedinačno registrirana za svaku državu, ali nije bitno.

Geek je generičko ime, pa bi tu bile aktivne pravne egzibicije kad bi je ti u Srbiji koristio u istu svrhu kao što se koristi u Hrvatskoj (da je TM i da je za cijeli svijet).

Velim, najbolje je provjeriti sa nekim pravnikom specijaliziranim za intelektualno vlasništvo. Ja samo znam da nije dobro dirat domene za koje postoji aktivan TM za to ime.

1 Like

Bolje se ne zahebavati sa time, vidio sam prije koju godinu da je Lego kontaktirao neke ljude sa Balkana zbog koristenja TM Lego u imenu domene, nisam 100% siguran, ali mislim da se bas radilo o sajtovina sa igricama.

mislim da je @drmrgood imao neku lego stranicu sa igricama.

Je,ja sam imao. Kontaktirao me njihov odvjetnik i rekao da obrisem sve na stranici inace ide tuzba. I sta cu,obrisao sam sve i pustio da istekne domena.

Ja sam vlasnik friv.hr domene, nitko mi nije prijetio tužbom, npr za Y8 i Talinkg Tom domene jesu. Sve ovisi na koga naletite.
Ovi iz Y8 su me prvo tražili da ugasim sajt, pa kada sam ga ugasio tražili transfer kod. Ja napišem What? Više nisu ništa odgovorili. Lopovski pokušaj da se dohvate mojih posjeta, no kako sajt nije bio vrijedan ugasio sam ga. Ali došlo je sa službenog y8.com maila.

Neke treba samo ignorirati, ne smeta im nekad što koristiš ime nego im je to caka da se dohvate hrpe dobrih sajtova i povećaju zaradu. Uostalom samo im pomažemo kod izgradnje brenda.

1 Like

Da li mozes nesto zaradit jer kad se utipka friv , friv.com ide prvi, kako se boris…hvala

Čisto suprotno tomu; baš stoga je tvoj post koristan; da se sprijeći, u najmanju ruku, nezgodna kupovina. :slight_smile: (kojih sam viđao dosta na ovom Forumu)

Klik na srpskim sajtovima na igricama je oko nule, tako da ne pomaže tu ni velika posjeta. Nekad je bilo drugačije.

1 posto od 5000 poseta klikne na oglas a klik je 0, 04 centa znaci zarada je oko 2 dolara

Cijena ako je 0.02 ti si sretan čovjek

nije to uvijek isto

Vjeruj mi za igrice je imam dosta stranica :slight_smile:

moras imat 5000 djece dnevno za neki klik

Dobro kod igracia ima solidan ctr zavisi od tema ali do 4% sam znao imati.

10 eura dnevno imas

od čega?

adsense

U jednu ruku se slažem, ali s druge strane nije fer pisati po tuđim oglasima, pogotovo pisati nešto što mu ruši cijenu. Ok, autor je sam rekao da mu ne smeta, pa je moj komentar općenit.

Ni meni nije bila namjera rusiti cijenu ili sabotirati oglas. Naprotiv, cilj mi je bio da samom @tomcat ukazem na to da on ne bi snosio neke posljedice.

I na ovom forumu ima onih koji su morali snositi posljedice.