Prodajem uhodan posao

Pozdrav,
evo da malo detaljnije objasnim o čemu se radi. Naime prošle 2016. godine krajem 1. mjeseca sam počeo sa Facebook stranicom koja se bavila prodajom nakita i satova. Vrhunac mi je bio do prije 2-3 mjeseca kada sam se počeo baviti drugim poslovima, i stisle obaveze vezane za fakultet pa sam popustio s poslom na toj stranici.
Zarada je 3 mjeseca za redom bila 8-10 000 kuna (bruto) tamo u 9-10-11 mjesec prošle godine gdje sam nekoliko dana složio po 2000kn prometa (nekih 1100kn neto profita), a ostale mjesece u godini 4-8k bruto ovisno o uloženom vremenu. Sve to je išlo sa relativno malim budžetom za oglašavanje - nekih 1000kn mjesečno. Razlog je što sam morao ostati ispod radara jer nisam prijavljen za porez. Sam sam radio marketing, zaprimao narudžbe, naručivao robu i skladištio, što znači da jedna osoba može voditi sve, a uz malo novca i par pametnih poteza, može se proširiti do potrebe za zapošljavanjem nekoga .
Posao ima potencijala u Hrvatskoj, MISLIM da bi se moglo i okolo proširiti. Dakle proizvode koji će se prodavati znam, testirao sam ih dosta putem oglasa da vidim kako ljudi reagiraju na njih. Radi se kao što sam rekao o satovima čija je nabavna cijena između ~15-150kn, a prodajna ~ 50-350. Potražnja za takvim stvarima je više nego dobra, jer i vi, i ja volimo dobar sat, naočale itd.
Nabavka je išla preko eBay-a i Ali-ja i drugih stranica, a potom bi se stvari slale kupcima pouzećem. Savršen posao za nekoga tko bi imao neki kapital za uložiti i živaca za odgovoriti sve te poruke. Ja mogu pomoći sa marketingom i oglašavanjem jer je to ono čime se bavim i u što sam zaljubljen.
To je moj prvi ‘uspješan’ posao i tražim samo ozbiljne kupce željne rasta i zarade. Za taj me posao ne veže me samo zarada, nego i činjenica da je stvoren od mulca kao što sam ja, vlastitim trudom.
Proizvodi su raspoređeni po mapama, zajedno sa linkovima gdje se mogu kupiti. Ima ih dosta, neke treba osvježiti, uvijek treba dodavati nove itd. Više o tome zainteresiranim kupcima.
Stranica trenutno broji nešto manje od 6k lajkova (90% Hrvatska). Nedostatci su manjak uloženog vremena, nedostatak web stranice, mala aktivnost na instagramu.
Sada sam prije nekoliko dana krenuo sa dropshippingom, dakle da mušterije plate unaprijed i onda ja direktno na njihovu adresu naručim proizvod, bez skladištenja. Implementirao sam Shopify u FB i njega koristim kao web trgovinu. Treba uložiti truda, dodati proizvoda još, urediti web shop itd.
Za cijenu nisam siguran, želim čuti vaše prijedloge. Dakle, kupac, netko tko ima par sati dnevno ili više, ima strast prema vođenju svog posla (poduzetan), i jako je bitno da ima nekakvog iskustva. Slika koju sam stavio prikazuje 1/3 zaprimljenih/poslanih narudžbi. Narudžbi je bilo oko 600-700, većina ih je zapisana u knjizi sa podatcima svih kupaca, adresama itd. Stranica ima 100 pozitivnih reviewsa što je rijetkost s obzirom na ostale, slične stranice.
Link i ostale informacije u inbox. Ako sam što zaboravio dopisati, pitajte. Hvala.
Kontkt Mail: [email protected]

2 Likeova

Nice, ali nije mi jasno zasto si ti anrucivao robu na svoju adresu?
Jel zbog toga sto su oni tebi palcali pouzecem?
A da ti palte paypalom ili na bankovni racun?
Onda bi zarada pala?
Pitam jer cisto ovo bi moglo funkcionirat kao dropshipping pa ti netreba nikakvo skladistenje, pakiranje i ostalo. Nego direkt saljes njima iz kine. A i kako su ti ljudi cekali mjesec dana te pakete, jel im to bilo normalno?

EDIT:
Ili si ti kupio paletu tih satova s svojim novcem pa si ih onda prodavao ovdje?

Ne, ne, krenuo sam sa 0kn. Prvo bih samo postao sliku sata pa ako bi se tko javio rekao bih da se čeka 20 dana na pošiljku. Kasnije skuzis što se prodaje pa narucis npr 5komada, pa tako 10-20. Stvar je što ovakav posao funkcionira na balkanu jer ovdje ljudi ne vjeruju online plaćanju nego žele pouzećem i nije im problem ćekati 20-30 dana. Oni koji vjeruju online plaćanju vjerojatno znaju za eBay, jer je ebay vjerojatno i razlog zašto su napravili paypal račune. Žišku :smiley:

Aha, bravo, dobra ideja. Samo je to za nekog ko ja malo teze izvest. Mislio sam da se mozda moze s dropshippingom, ali mislim da se nemoze ejr ti ciljas ljude koji se boje online kupnje.

Ako imaš 500-1000kn za baciti na oglase, možemo probati.

Edit. Znam stranicu sa replikama koja je slabo poznata u hrv a takve stvari se ne prodaju na ebay-u. To bi funkcioniralo sigurno kao dropship, samo je problem što bi onda dobavljači poslali kupcima na adresu, ciglu? Trebalo bi sa svakim pričati i dogovrit se za dropship

Davno sam ja razmišljao o ovakvim idejama ali to zahtjeva dosta vremena i truda. Uostalom, naša carina je pooštrila cijene i kazne, tako da se ne bih usudio naručiti 10 komada nečega. Nažalost na našem tržištu pali samo slanje poštom i sl. jer raja plaća u gotovini, slabo ko vjeruje online.

Ma nije toliko loše. Meni je zaustavilo 2 ili 3 puta možda i to kad je vrijednost paketa 400-500kn+. Samo kažeš prodavaču da ti pošalje u 2 paketa i da stavi vrijednost 5$ i još namjena da stavi da je poklon. Tad je sve ok. Ali ovo sa dropshippom bi se dalo nekako progurat, samo još ne znam kako jer se bavim drugim projektom, ne stignem ni za fax odradit sve.

Možda bi se moglo izvesti plaćanje putem mobilnog kredita.

Šta je to, može se integrirati u FB i Shopify?
Kad je tako nešto novo i još se svidi publici, to je čista lova

Problem je sto u najbolje slucaju bi gubio oko 60% zarade

Znam, morao bi dići malo cijene, ali opet je lakše nego li ovako.

Jure, ne znam može li se integrisati ali to već dugo vremena postoji i mnogi koriste taj način plaćanja. Kao što Veritos reće, kompanija preko koje ide uzima procenat ali opet…

Uh, puno je to…

Ako ti to nosi 7-8 tisuća kuna mjesečno nemoj prodavat za manje od 150,000+ kn, ako je stabilno. Sumnjam da ćeš ovdje naći ozbiljnog kupca. Oni koji su eventualno ozbiljni i imaju novac su pretežno u drugim poslovima i nemaju volje toliko uložiti u nešto što će im pored njihovog biznisa uzimati još pola radnog dana.

Moj savjet je da tražiš brisanje ove teme prije nego ti se pojavi hrpa konkurencije.

I ne, konkurencija nije zdrava, to je samo glupa fraza koja ne drži vodu.

Ma nemam problem sa konkurencijom, neka probaju svi tko god želi. Vidjet ce da to nije tako lako. Nije to samo “procitati post i krenit u zaradu” , puno više je od toga

I da, nije stabilan prihod jer nisam konzistentan u objavama i ostalom. Zanima me kolko bi bilo novca da se ozbiljno uhvatiti toga sa nekim tko bi uložio…

1 Like

Tako sam i ja radio dok nisu otvorili paket, sa vrednosti od 10$ posle katastrofa na carini

šta si prodava?

Isto sto i ti, samo sto sam ja imao svoj sajt, odnosno online prodavnicu i to je dobro funkcionisalo dobrih 6 godina sve do pustanja paypal-a u Srbiju onda je sve slabija prodaja bila i na kraju sam sve zatvorio. Steta, a bilo je dosta novca

auf sranja, sad su replike novi hit, njih treba nekako progurat :smiley:

1 Like

Pa i ne bas, to je ilegalno a velikim zezanjem oko toga moze se gadno proc.
Znam za jednu osobu koja je gurala replike telefona, fino su ga oderali na kraju.
Od skladistenja na carini, zapljene posiljka, placanja unistavanja, do toga da ga je i brend koji je replicirao odlucio na sud izvest. Preprodaja je ok, al ova ilegalna sranja i ne bas.

1 Like

@mitok dali si uopće pročitao što je napisao u prvom postu?