Prodajem uhodanu web stranicu sa stabilnom zaradom (za ozbiljnije)

kao što je već i prije bilo navedeno da kod prodaje stranica treba navesti neke osnovne podatke kao što su web adresa, zarada dokazana s screenshots… te google analytics dokaz… kao nekakav temelj prodaje… ali ne svaki put ovak nekakvo sranje… pogledajte malo Flippu… svaki ozbiljnija prodaja sadrži pdf od google adsensea ako je takav tip zarade, google analytics itd…

kad ti barem postaviš google analytics i screenshot od tvoje zarade… onda će ti možda i netko vjerovati…

2 Likeova

Nisam zainteresovan ali moram da komentarisem ovo, sa raznim sajtovima sam radio vise od 8 godina, izvini ali ovaj oglas mi je toliko smesan i neozbiljan da nemam reci. Ovde je ocigledno da tvoj web sajt ne zaradjuje od Adsensa, to je prosto nerealno na takvu posecenost, ma koliko ona kvalitetna bila, ali ako se bavis bilo kakvom prodajom na sajtu, ili nekom uslugom koju naplacujes tu google oglasi nisu dozvoljeni, a svi znamo da se ozbiljna zarada na internetu moze ostvariti ili od neke usluge koje nudis za novac, prodaje necega (robe, sofvera, igrica…) ili od Google oglasa.

Moguće da zarađuje od prodaje bannera ili druge vrste usluga tvrtkama. Ako već nišu ne želi otkriti (a mislim da bi trebao barem okvirno) svakako bi bilo poželjno reći vrstu monetizacije sitea, ne vidim razlog, a ni smisao da se to taji.

O cijeni, potencijalu i sl. neću da ne skrenemo u offtopičarenje, svak zna svoje pa tako i koliko ce trazit za nesto kao i jel nesto misli prodati ili prodavati.

A mozda lik pise diplomski rad na neku temu iz psihologije ljudi :smiley: Hahahahahah …

1 Like

Covjek napiše da sajt zaradjuje od prodaje tepiha i vi i dalje tupite po svojem… Jeste procitali sve postove uopce?

Evo ovako, ja sam ili gluplji ili pametniji od većine ljudi, pogotovo na ovoj temi. Neka svatko donese svoj zaključak bez komentiranja tko je kakav na ovoj temi. Pošalji mi PM ako ne možeš izdržat :wink:

Ja i dalje ne vidim zašto je problem moj oglas. Ili sam ja idiot ili ste vi. Ajde bez drvlja i kamenja zbog ovog jer sam možda ja taj idiot. U prvom postu piše da znam da nije u skladu s pravilima, ali sam se nadao da će ostat aktivan jer je ozbiljan i hvala moderatorima.

Pogledajte koliko je postova. Jel ijedan tu ozbiljan kupac? Nije. Pa koji k… onda stavljate postove. Evo novi dan se budi, lijepo si skuhajte kavicu i zaboravite na ovaj oglas. Ili to postaju oni kojima roditelji kuhaju kavu ili čak griju mlijeko?

Evo jedan oglas koji me uopće ne zanima: Prodajem adult sajt bez zarade

Jel tu postoji moj komentar?? U prvom postu nema cijene niti linka…jel sam napao autora zašto nema, jel sam rekao da mulja?
Kasnije veli da prodaje za 5 €. Jel sam napisao da s 5 € ne može niti na pivu otić? Jel sam pisao kako izgleda novčanica od 5 €? Jel sam pisao da je vizionar koji prodaje web za više od 100000000000000000000000000000000 puta mjesečne zarade jer web zarađuje nula? Ma jebe mi se za taj web i za taj oglas! Tako recite u sebi i vi za moj oglas. Svi koji niste ozbiljno zainteresirani.

Neki su mi slali i poruku u inboxu i žalili što sam iz Zg, a nemaju niti za hosting.

Pita jedan gore u temi analytics i adsense. Pa taj nije niti pročitao oglas, ali je bio važan meni prodikovat. Jasno piše da web nema adsense. Pita analytics…napisao sam prosječno 500 dnevno i da ću se logirati na account ako se nađemo uživo pa se može sve vidjet bez rizika od falsificiranog screenshota. Pa nisam napisao 50000 dnevno da bi trebalo biti sumnjivo. Mislim da svaki klinac ovdje na svom webu ima više od 500 posjeta dnevno. Ovaj valjda nabija postove pa trkelja tek toliko da nešto napiše. Bitno da njemu to sliči na prevaru.

Jedan nije vidio da web sa 500 posjeta zarađuje tisuće mjesečno. Pa ne koncentriraju se svi na ćoravce koji fulaju članak pa kliknu slučajno na adsense oglas i donesu vlasniku sajta četvrtinu centa da im treba sto hiljada posjeta za jedan euro zarade.

Jedan mi predbacuje da perem tepihe. Nije zainteresiran, ali je morao staviti komentar. Ako je on peraljka, ja nisam. Niti perem tepihe (što je pošten posao, ali ja to ne radim), niti sam švelja, niti perem tuđe šajbe po semaforima, niti mi netko određuje kada ću raditi, niti radim bilo što za nekoga osim za sebe! Ti pametnjakoviću ako si dobar u tome mi reci cijenu za koju ćeš mi prat gaće i čarape pa se možda dogovorimo.

Tko je rekao da ne prodajem neku licencu i da mi je dosta jedna prodaja svakih 10 dana za hiljadu eura? Ili da ne spašavam mačke s drveta za petsto eura i da mi je ova posjeta dovoljna. Kakva zatupljenost tu vlada. Jel vrhunac web sajtova zaradit 3 centa od par hiljada posjetioca na temelju odvratnih adsense oglasa?
Jel netko probao spašavat mačke s drveća i to naplaćivat? Možda vatrogasci ne stignu sve i ima posla. Jel netko probao nudit kleme tokom zime?Jel netko probao krpat gume na biciklima, jel netko probao prodavat zemljište na Marsu, jel netko probao radit društvo usamljenim ženama, jel netko probao prevodit slijepe preko zebre, jel netko probao prodavat električna zvonca za bicikl, jel netko probao biti maštovitiji od usranog adsensa i igrica? Moja niša nije ništa od toga, ali NIJE ADSENSE; NE TREBAJU MI HILJADE POSJETA I NEMA STRAHA DA ĆE PAST ZARADA JER JE DUGOOOOOOOO STABILNA.

Ako imaš auto kojem si prvi vlasnik i stajao ti je u garaži jer si vozio drugi, normalno je da ga nećeš dati za istu cijenu za koliko prosječno drugi prodaju takav auto isto godište kojem je zupčasti mijenjan već pet puta, sol po zimi ga nagrizla, sperma nagrizla kožu dok si provodio vrijeme s ljubavnicom, sin ga trknuo petnaest puta i papučice izlizane da ih skoro nema.
Tako da je moja cijena trogodišnja zarada i može mi netko mahat s dvogodišnjom neće me biti briga. Imam za jest, a jedem i pršut i biftek u restoranu kada god poželim.

Tko je zainteresiran ima moj inbox, tko nije ima još puno tema na forumu. Tko je ljubomoran, neka je.

1 Like

Davno sam diplomirao, i tema je bila vezana uz gospodarstvo i otoke :wink:

Ako si htio da ti nitko ne komentira i da ti se samo javi trebao si na njuskalo staviti, ovo je forum gdje svi vole komentirati sve, nadam se da razumijes kakvi su forumi i da je tu svatko najpametniji.

Ostalo necu komentirati jer niti imam toliko love, niti bih ikad dao toliku lovu za neki site.

Kao sto sam vec rekao, jedini nacin za toliku zaradu za samo 500 posjeta dnevno je nekakav adult site sa placenim clanstvom. Druga stvar, ako si ti vec takav genijalac, jer ovdje ima ljudi sa puuuno vecim iskustvom u web zaradi nego sto si to ti (pritom ne mislim na sebe), zasto tu svoju metodu ne prodajes u e-book obliku ? Sigurno bi zaradio milijune…

hahahah a jesi smješan…

ja sam napisao ako je adsense zarada onda to dokaži sa pdf-om iili screenshots…
a ako nije google adsense zarada onda isto tako možeš dokazati sa screenshots…
a ti nisi priližio niti jedan dokaz…
drugo, da imaš 500 ili 500000 posjeta dnevno uopće u ovom trenu nebitno svatko normalan
želi vidjeti google analytics. uz osnovne podatke se uvijek dodaju i drugi dodatno.
sebe smatraš ozbiljnim koji je pokrenuo temu, a da nije niti pročitao pravila prodaje
nadajući se da će ipak tema ostati. a s obzirom da si tako ozbiljan onda lijepo postavi oglas na flippa ili neki drugi takav site. i prestani tu prodavati maglu jer danas ljudi druge varaju i za 5kn, a kamoli za 200k kn…
ne vidim zašto ja bi ja ili netko drugi tebi trebao vjeroavati na riječ…

Zašto samo adult site? šta je s prodajom osiguranja recimo… na 500 kvalitetnih ljudi je to sasvim realna zarada…

Za 500 posjeta nema potrebe za analyticsom, kao da je to nešto gotovo nedostižno, pa nije rekao 5 milijuna visitora.

Dakle site zarađuje cca 6k kuna mjesecno s 500 dnevne hrvtaske posjete. Nemam ni najmanjih problema s tim jer sam prilicno siguran da se to moze (nije adsense jedina opcija, evo i forumas Abercrombie je dao zanimljiv primjer) Neki ljudi jednostavno gledaju preusko na načine monetizacije.

Kupac nisam. Pokretaca topica smetaju komentari, a siguran je da tu nema kupaca. Mozda ima, mozda nema. No dobar dio tih komentara mu skrece paznju na to da mu oglas nije po pravilima. Da sam kupac ne bi me bas jako smetalo sto nema link, vec do njega mogu doci samo na sastanku, iako ne bih bio presretan. Ali svakako bi me smetalo da se ni priblizno ne moze otkriti nacin monetizacije, a ni nisa. To mi nema smisla. I to mu dio ljudi pokusava dati do znanja, iako je oglas napisan opsirno, on slabo sta govori.

Malo mi nacin prezentacije vuce na herbalife, tako njihova ekipa ima spiku. Traze nekog za posao, sve divno i krasno, ali ne mogu ti reci sta je vec moras doci tamo.

1 Like

Mislim da prodaješ maglu.
Previše nelogičnosti u svemu, zato skriva podatke i traži nekog naivnog jer bi se ovako brzo otkrilo.

Pozdrav Zagreb,

Sviđa mi se tvoja ponuda i ako bi mogao odvojiti 10-ak minuta da mi izložiš detalje tvog weba bio bih ti veoma zahvalan. Ja sam iz Valjeva (oko 100km jugozapadno od Beograda) mislim da ti nije teško da svratiš pošto vidim kako olako govoris o live sastancima od 5 min.

2 Likeova

Puno spomenuta rijec “ozbiljan” je jako cudna u kontekstu posta koji ocekuje od kupca da na razgovor dođe potpuno nespreman i bez ikakvog znanja o cemu ce pricat, bez mogucnosti da sam za sebe provjeri nishu i procijeni potencijal, i pripremi se za sastanak da moze postavit prava pitanja. Neozbiljan oglas trazi ozbiljnog kupca.
Ja osobno ne vidim problem ni sa zaradom, ni sa posjetom, ni sa cijenom. Prodavac trazi cijenu kakvu god zeli, to uopce nije upitno. Ali nekakav minimum podataka bi trebala biti nisha kojom se site bavi, i nacin trenutne monetizacije (ako je vec spomenuta zarada glavni “pro” argument). Bez toga se oglas u mojim ocima svodi na “dođite na prezentaciju, nudim tajnu super priliku!”. Jako neozbiljno.

4 Likeova

Potaknut ovom temom počeo sam razmišljati da prodam moju web stranicu (sve materijale i autorske radove na njoj) koja je jedinstvena i skoro unikatna na ex-yu području, a koja ima dvije domene.
Jedna domena je stara od 2005 god. a druga domena na koju prebacujem u Joomla CMS stara je oko 2 god…
Ako je u pitanju cijena za trogodišnju zaradu možda bih je i prodao. Vidim ovdje se ozbiljno razgovara o prodaji domene i niše koja ima 500 posjeta. Moja domena ima preko 3500-4000 posjeta dnevno.

Kako to ide oko cijene, posjeta, zarade, starosti domene, niše, prodaje itd… tj. kako se određuje cijena? Na domeni ima zarade od adesense, etarget i xclaim.

Iskusni webmasteri, dajte savjete.

Pitanje za autora teme. Zanima me samo koji je način zarade na stranici (ispričam se ako postoji odgovor negdje). Malo mi je nevjerojatno da stranica zarađuje 5600 kn mjesečno sa 500 posjeta dnevno sa hrvatskim posjetama.

nisam autor, i vec sam i ja napisao to gore, al mi svaki put upadne u oko prozivanje autora za nešto što je napisao gore:

Pitanje je i ima li uopste tih 500 posjeta dnevno jer koliko vidim nije dostavio google analistycs niti ikakav dokaz da taj sajt prihoduje i zaradjuje, jer stranicu sa stabilnom zaradom tesko da bi iko od nas prodao. Sto znaci da ovo nema blage veze prodaje se magla ocigledno. Jer nista nije dostavljeno kao dokaz on moze nama da prica da milione tepiha prodaje preko sajta ali bez konkretnog dokaza taj sajt ne vrijedi nista.

Drugo pusti ti te fore pokazaces uzivo to su price za malu djecu, od kad to se tepisi kupuju preko sajta znaci nemoj da si smijesan to mozes da pricas nekome ko nema dnevno 3000 posjeta pa da ne zna koliko ljudi od toliko posjeta zapravo kupi neki proizvod.

Ovde vecina ima sajtove koji se bave prodajom nekog proizvoda i dobro znaju koliko posjeta treba i koliko muke i truda da bi se prodala neka stvar koja se mnogo lakse prodaje od nekih tepiha preko interneta. Ne prodajes prodavnicu tepiha nego sajt koji ima stabilnu zaradu, koja je to njegova stabilna zarada ti na 1 tepihu ne mozes da zaradjujes 100e pitanje je mozes li i nekih 15 do 20e da imas prihod od jednog, sto znaci da ih moras prodati jako puno da bi imao jednu prosjecnu platu. Ljudi tepih ne kupuju preko slike nego zele da pogledaju da vide sta zapravo kupuju ima tu dosta toga kao dimenzije itd nije to tako kako si ti to plasirao. Sajt konkretno treba da je masinerija da bi pravio pare preko interneta prodajom tepiha.

1 Like

Mislim da je autor teme bio sarkastičan kad je rekao da prodaje tepihe(pročitaj sve ak ti se da), pratim ovu temu od početka, zanimljivo je promatrati prozivanja s obje strane :smiley:

Što se tiče samog topica, po mome mišljenju je trebao biti odavno izbrisan. Kategorija oglasi imaju određena pravila, bez obzira dali se prodaju stvari za 2k ili 200k.

No u silnoj šumi postova, jedna stvar mi je na mjestu, i mislim da bi se o njoj moglo kvalitetno razgovarati na jednom ovakvom forumu. Citiram autora: "Jel vrhunac web sajtova zaradit 3 centa od par hiljada posjetioca na temelju odvratnih adsense oglasa? "

1 Like