Prodajem: Youtube kanal + Facebook stranica

Bok,

prodajem Youtube kanal.

Znači Youtube kanal tematike kućni ljubimci, preciznije mačke.

znači riječ je o vrlo dobroj nichei koja je oduvijek bila popularna

dodatni podaci:

1

Screenshot_1

kanal dolazi sa sadržajem, koji sam ja napravio i nema problema po pitanju

copywritea ili sl.

U zadnje vrijeme najviše objavljujem shorts videos.

uz Youtube kanal dajem i Facebook stranicu iste tematike

a

b

cijena za komplet: 500$

update za Youtube kanal:

sdasda

Ovaj public watch hours od 20h i watchtime za zadnjih 28 dana se baš dosta razlikuju?

Jel su ti watchtime od youtube ads? Pošto znam da ni meni od oglašavanja sate ne računa u public watch hours potrebne za dobijanje monetizacije.

1 Like

pozdrav,

nije korišteno reklamirenje, odnosno nisu korišteni youtube ads.

sve je organic, odnosno prirodnim putem došlo.

zapravo Youtube ne računa watchtime dobiven od shorts videos.

a s obzirom da 90% mojih videa su shorts. zato imam 20h watch time od normalnih videa.

inače moj savjet nemoj koristiti Youtube ads, jer ćeš si uništiti kanal.

jednom kada kreneš njihov ads koristiti, poslije ćeš teško dobiti bilo što organic.

ako želiš koristiti neko vrstu reklamiranja, onda koristiti primjerice facebook.

plus još ktome kaj ćeš imati veći watch time

sretno :slight_smile:

1 Like

Da da to su ti sjajni saveti, slažem se potpuno jer i moje iskustvo je slično. Jedan fashion kanal mi je sjajno krenuo organski i ja kao ajde da ga još boostujem youtube ads-ima i kako je to krenulo, ovo organsko je naglo počelo da pada i više se nikad nije oporavilo. Lekcija naučena :slight_smile:

A za oglašavanje na drugim mrežama, slažem se i to, em se onda to računa u watch time em ih ne ložiš da će sad stalno da te vuku za nos sa oglašavanjem :slight_smile:

To je to, da ne offtopicujemo dalje :slight_smile:

1 Like

spuštam cijenu na 300$ za komplet

znači facebook stranica i youtube kanal zajedno

spuštam cijenu na 150$

i od sada se prodaje samo YT kanal.

jer FB stranica ide u kompletu sa drugim FB stranicama, kada Admin odobri novu temu.

hvala

Update:

Nova cijena kanala: 50$

ali kanal ide bez sadržaja, jer ću ga zadržati za neki drugi projekt.

trenutni status:

Screenshot_1

također možete promjeniti ime kanala po potrebi

Samo pripazi, i napravi barem screenshot dok su ti video uradci na kanalu. Ne možeš znati da li je netko “iskoristio/ukrao” dijelove ili najbolje scene iz tvog videa i uploadao ih također na YT. Možda je to učinio neki velik kanal na nekom drugom jeziku i slično. Veći kanali imaju opciju “podudaran sadržaj” i onda bot ide po youtube-u i obavještava veće kanale o eventualnom pronađenom njihovom materijalu u određenom postotku. Npr. meni je došlo da je neki kanal koristio 20, 30, 40 ili 100% mog materijala u videu.
Hoću ukazati na mogućnost da ti danas sutra na nekom drugom kanalu uploadaš te stare video-e koje si izbrisao na ovome kojeg prodaješ i dobiješ opomenu za vlastite materijale.
Jedan nevjerojatan primjer koji se dogodio:
PR Agencije surađuju s velikim brendovima s kojima naprave ugovor. Brend uplati agenciji 30.000 kuna a agencija njima doseg od 2 milijuna ljudi za tu kampanju (to je primjer).
Tako da je čest slučaj da influenceri i youtuberi NE budu kontaktirani direktno od brenda, već od agencije koja im ponudi neki iznos. Čak brend (npr. Coca-Cola) niti ne zna da će neki youtuber raditi video i reklamirati njihovo piće.
Da pokušam skratiti. Dogodilo se da je je jedna agencija kontaktirala youtuber-a i dogovorili se za suradnju od 4 videa. Zahtijevali su preview videa prije objavljivanja, što je uobičajena procedura. Znači youtuber uploada video na kanal, podesi ga na “nije javno” i može ga pogledati onaj tko ima link. Agencija je skinula sva 4 videa (da ovaj niti ne zna) i uploadala ga na neki njihov žnj. kanal uz par izmjena. Nakon toga su iz agencije javili youtuberu da su videoi odobreni te da ih može objaviti npr. za 7 dana, tj. postaviti ih “live”.
Nakon 7 dana, agencije (odnosno netko iz agencije) je prijavio youtube-u, kroz uobičajenu formu ispod videa, i u opcijama pod 1. stavio link na njegov video (influencera), a pod 2. stavio svoj kanal, koji ima isti video sa 7 dana ranijim upload-om. Sustav je automatski dao 4 strike-a ovom influenceru i ugasio mu kanal. Sada su na sudu agencija kaže da nema veze s tim. Vjerojatno je netko želio napakostiti influnceru. Propust youtube-a je što pamti datum od kad je video live a ne od kada je uploadan. Netko je iskoristio položaj u agenciji i sje8ao kanal ovom.
Znači sve je moguće

2 Likeova

Hvala na savjetu. :slight_smile:
vjerojatno bude bilo ok :smiling_face:

1 Like

nova cijena: 50$

:slight_smile:

pozdrav

1 Like

Poslao sam ti privatnu poruku

Ok.

Idem procitati…

A zašto prodaješ kanal za tako malo love? Ja ću ti platit 30 eura i zadrži kanal. Pošalji mi gdje da ti uplatim na pp

2 Likeova

hvala na dobroj volji

:slight_smile:

ne namjeravam se više baviti sa Youtube-om, pa onda bezveze kanal stoji.

1 Like

Molim te javi se na +387 61 673 881 whatsapp viber

Ova je tema automatski zatvorena 365 dana nakon zadnjeg odgovora. Novi odgovori više nisu dopušteni.