Program za prepoznavanje riječi

Zanima me jel postoji neki program koji bi iz baze više tisuća riječi znao izvući samo one koje bi na neki način mogle biti povezane sa nekom zadanom? Na primjer, zadam riječ bolnica, a onda da program iz baze izvuče sve koje bi mogle biti na neki način povezane sa bolnicom kao što su doktor, liječenje, medicinska sestra, bolesnik i slično?

Pa ako je netko uz doktora stavio tag bolnica i iz bolnicu doktor onda bi mogao izvući.

Hoćeš upisivati tagove za cca 600 000 riječi?

Jesi probao sa Open AI. Isprobao sam i radi samo moras postaviti konkretno pitanje.

1 Like
Jesi probao sa Open AI. Isprobao sam i radi samo moras postaviti konkretno pitanje.

koje konkretno pitanje si mu postavio?

Evo možeš i ovako postaviti pitanje izbacit ce ti.

Izvuci mi 2000 rijeci koje su srodno povezane sa rijeci bolnica

Ili

Izvuci mi 2000 rijeci koje su srodno povezane sa rijeci bolnica. Svaku riječ mi odvoji znakom ,

Imaš koliko hoćeš varijacija

Nažalost to nije ono što mi treba jer ja želim izvući samo one riječi koje se nalaze u bazi, a ne sve riječi koje postoje sa svim izvedenicama. Ipak hvala na prijedlogu.

ako neko puno rijeci… onda mozes ubacit u Chatgpt (ako je do nekih 2500 (ako je eng) ili manje ako jeneki drugi)…

za vece baze nez kako bi

pokušao sam, ali ne radi kako mi treba.

Bazu imaš? A onda bi trebao dodatno polje i udri ručno upisivati tagove za svaku riječ pa buš kasnije mogao pretraživati po tome.