Projekat: Balkanski portali zajednicka stranica

Razmisljala sam da napravimo jedan projekat na fejsu. Zajednicku FB stranicu koja bi se zvala recimo Balkanski portali zamislite da se prikljuce stotnika vlasnika portala i da svako od njih postavi reklamu te stranice na svoj sajt i da svako od njih poziva ljude. Zamislite kolicinu sadrzaja na toj stranici.

A onda napravimo i svoj sajt, da bude kao onaj pretrazivac… znate ono gde se dodaju linkovi i tu skracena vest, a dole pise da bi ste procitali celu vest kliknite na sledeci link. Takav sajt bi brzo dosao na prvu stranicu googla i slao bi trafic na nase sajtove.

Pa onda medjusobna razmena linkova i ko zna sta sve jos, samo je nebo granica. Da li ima neko da je zainteresovan da se razradi ova ideja i da je pretvorimo u stvarnost.

Slobodno pisite ideje ili mi pisite u inbox. Molim hejtere koji ma se ovo svidja da zaobidju ovu temu i da ne gube i svoje i moje vreme.

1 Like

Pokušao nešto slično 2016., bilo dobro 7 dana, nakon toga se raspalo jer dijelove kolača nisi mogao ugoditi.

Mozes mi ovo pojasniti , slobodno pisite ili nemojte pisati

Prvo to nigde ne pise to si ti negde procitao, ali ne znam gde. Napisala sam da mi pisu ljudi kojima se svidja ideja i zamolila hejtere i filozofe da zaobidju temu , ako im se ne svidja. Nadam se da ti je sada jasno ???

Nema tu nikakvog kolaca. stranica je zajednicka i sajt je zajednicki… svako deli svoj sadrzaj na stranici i to je to. Cilj je da se uz pomoc velikog broja sajtova vremenom privuce veliki broj pratioca na stranici, a da se sajt na kome ce takodje biti svi postovi sa tih sajtova sto bolje rangira na googleu

Sajt da bude kao Vesti dana - Naslovi.net i da svako od nas ima pristup i da tu stavlja svoje linkove.

Dosta puta se to pokusavalo na forumu sto se tice linkova, nikad realizovano. Sto se tice fb-a iskreno tesko da bi to doseglo neke dobre publike da ima uspjeha, prosta matematika nema nas ovdje 100, a to ti je 100x100 da prihvate lajk, a nece,…kratka publika,

Jedino sto bi valjalo i sto se uvijek povlaci su linkovi koji nikad nije doslo do realizacije, a godinama se povlaci ta tema…

Nisi me razumeo, svako na svom sajtu stavi reklamu koja vodi ka stranici, pa recimo da svaki sajt u proseku ima mesecnu posetu od 20.000 pa puta 100 sajtova, to je 2.000.000 potecijalnih pratioca, neka od tih 2.000.000 mesecno na stranicu udje samo 1% to je 20.000 pratioca. A na stranicu stavimo sajt, a na tom sajtu opet linkovi od svih nasih sajtova.

Aha to je ok, ali opet nisam siguran u realizaciju toga i mislim cjelokupnu korist da ce biti kao sto vidis…ja vise vjerujem u linkove da bi donijeli tu vise nego fb…ali valja realizovati. Svakako naprijed

1 Like

Meni je to zanimljivo

Kratko i jasno RSS agregator . Spam.

zanimljivo je, ali ne i ostvarivo, mentalitet balkanaca je razlicit, mozda bi to i islo par dana/sedmica…

ko udruzi 100 balkanaca treba mu nobelovu nagradu dati. Mi u BiH 4 puta praivli asocijaciju medija, svaki put neki ispliva ko el prezidente, udruzi se sa stranim donatorima i cao raja :smiley:

4 Likeova

Što je s ovom idejom? Jednostavnije je skupiti ekipu za jedinstvenu stranicu ako se ne bi zalazilo u sferu ideologije već upravo suprotno.

Meni je ostao u sećanju jedino dobar portal "Ma Nemoj" gde su ljudi stavljali svoje linkove (do sajtova ili do noviih dnevnih članaka) Mogu vam reći onomad je imao veliku posetu naravno, za to vreme jer su imali preko 100.000 ljudi na FB

Inače ova ideja i nije toliko loša ako naš balkanski mentalitet sklonimo u stranu i pristupimo kao pravi pravi profi webmasjtori to jest vlasnici sajtova

@Goci ima solidan DR i neke linkove :laughing:

1 Like

na godaddy vidim da se prodaje za nekih 2300 eura

1 Like