Projekat oglasi.ba

Poštovani web majstori,

imao sam account međutim ili je izbrisan ili sam šifru zaboravio, a mail za reset mi nije stigao.

Naime, iz Bosne sam sa nekoliko prijatelja planiramo pokrenuti novi projekat u BiH, sami smo izradili sistem za oglase i kao poklon smo dobili server i ukoliko bude potrebe više njih, te smo na poklon dobili domen oglasi.ba koja je registrovana 2003 godine, što je prvi web oglasnik registrovan u BiH.

Trenutno se projekat nalazi na http://osigurano.ba/test123

Trenutni projekat je u test fazi i imamo još da radimo ali smo pustili na ovom drugom domenu test verziju. Volio bih da Vi kao iskusni korisnici isprobate i date svoja mišljenja i sugestije na ovo.

Ukoliko bi sve bilo ok, planirali smo otvoriti firmu i za to imamo neke prijatelje koji bi uložili novac u pokretanje. Sve u svemu zanima me stručno i normalno mišljenje o ovom sistemu koji još uvijek nije pušten kompletan i još ga razvijamo, te naravno sve moguće opcije, primjedbe, dobre i loše strane ovoga itd…

Mnogo zahvaljujem unaprijed.

Ako bude trebalo pomoci pisi na whatsapp 066666033

1 Like

Hvala na podršci svakako, a u kojem dijelu bi mogli pomoći?

1 Like

Sve je to oke mana svih ovih novih oglasa je filtriranje…ako otvorim kategoriju auta, ne želim pogledati sva auta koja postoje…nego hoću filtrirati auta po lokaciji, cijeni,godištu, proizvođaču, km, snaga itd , isto vrijedi za slične kategorije…

No offense, ali manje kopirajte pik/olx

Ima tu jos posla, na dobru ste putu, vidim Begzudinovi oglasi dot com i dalje rade, znam da je on bio registrant i .ba domene :slight_smile:

Ne znam vjeruj paša moj i ja sam iz Bosne al vjeruj ne bi’ se ja upuštao u tako veliki projekat sa jakom konkurencijom OLX-a…
Imam prijatelja radi u olx-u koliko sam cuo od njega velike se pare obrcu, takodje da je i jaka konkurencija tebi odmah…
Mnogo promocije bi’ ti trebalo za probijanje, jedan savjet za pocetak nemoj kao olx naplacivati one tokene i te gluposti mozda ta fora privuce raju na tvoj web :smiley:

1 Like

Lijepša za oko verzija olx-a, sa manom kao što @dadodd reće, nema dovoljno filtera. Kopirajte i to sa olx-a :smiley: .

Po pitanju same konkurencije, pik (sadašnji olx) je pojeo market.ba koji je bio prvi na taj fazon. Market.ba je vlasništvo klix.ba koji imaju jak budžet, dok je pik (sadašnji olx) bio vlasništvo istog koji je bio vlasnik i dernek.ba (koji je prodao za €500.000 što se ispostavilo pametnim potezom jer je nedugo nakon toga propao dolaskom facebooka na naše prostore).

Olx je došao u BiH i imao dvije opcije, kupi jednu od postojećih platformi - market.ba ili pik.ba, ili da krene iz temelja. Vlasnik pika je opet bio pametan jer je znao da dugoročno neće moći da se izbori sa olx-om (kao što je znao da dernek neće moći sa facebookom) i prodao im je za nepoznatu cifru (priča se o milionima).

Velike su ovo ribe i igre, i neće ti lahko dozvoliti da ih prebaciš. Sa druge strane, krajnje je vrijeme da se i njima stane u kraj, jer ukoliko uspijete, nemate puno konkurencije osim njih. Glavno pitanje koje morate sebi postaviti - kako pridobiti trenutne korisnike olx-a.

Preslično je piku da bi se na tržište probilo kao nešto novo i unikatno.
Moje iskreno mišljenje i savjet:

  • Da biste se natjecali sa tako velikim igračima, morate imati nešto svoje što će zapaliti ljude… u suprotnom, bacit će te bruku para i to je to.

Samo moje mišljenje.

nista drugo osim da vam poyelim srecu,
Imam dosta iskustva sto se oglasnika tice, ali sve sam zatvorio, cak imam i domenu staru 17 godina i nista nije pomoglo
i dosta love je ulozeno u projekat ali ima tu jedan problem, a to je navika. Navika se kod ljudi mnogo tesko menja.

Samo srecno i nista drugo

1 Like

Sretno jarane, i dečki nemojte odmah lika u startu prepadati :mask: a tek poredit njegov sajt sa olx iza kojeg stoji mala armija developera i koji uopšte nije domaći sajt više, mislim na našem jeziku je, i a i sajt je upućen za Bosanskohercegovačko tržište, ali ipak strani su vlasnici… i pored Bosanskog olx-a postoji jos 50 olx- stranica za više različiti zemalja… Tako da poredit taj sajt sa ovim sajtom što je lik počeo radit… ne pije vam to vode haha :smiley:
Ili ako ti uspije taj projekat, uzmi prodaj to ovim olx strancima, uzmi 50-100k i bježi za karibe haha :smiley:
Jedina mana, meni lično što smeta na tom sajtu oglasi.ba je brate veličina fonta… povećaj to barem za 1-2px
Sve ostalo mi se sviđa :slight_smile:

1 Like

Da, Pile je to unovcio oba puta i to samo tako :slight_smile:

Kvaka je sto se do prije 3-4 godine i moglo od nule bez imalo novca krenuti i uraditi nesto u BiH po osnovu neke web stranice, bila ona oglasnik, blog ili portal.

Danas, raja je vec ZNA gdje sta naci, Facebook za drustvene mreze, OLX za oglase, 4-5 portala za sve informacije u BiH i oko i to je to!

Neko je to dobor tu napisao, treba biti pomalo UNIKATAN pa uspjeti u necem novom… a uvijek se ima nesto novo za ponuditi :slight_smile:

I ja sam se danima dvoumio i kidao da li da udjem u takav projekat. I na kraju nisam, nisam jednostavno bio spreman da izletim dosta love za marketing. A da mozete uspjeti, sigurno mozete. Sad, uzimajuci u obzir da je najjaca konkurencija radila prljave poteze prema Marketu, ddos napadi. Neka vam je sa srecom, i sto je vec neko od kolega predlozio za pocetak izbacite one pretplate. Napavite filtere da se u kategorijama vrte artikli te da se svaki nadje u odredjenom periodu na prvoj stranici.

Sve u svemu sretno…

možda da preusmjeriš projekt na određenu kategoriju …oglase za posao, nekretnine…, ovako ces imati malu bazu za sve proizvode koja nije ni 0.00x % kao na olx-u.

Hvala na komentaru i sugestiji.

Mi smo stvarno mnogo radili na filtriranju i specifikacijama i mislimo da to neće biti problem ali još uvijek ja lično radim na tome, jedan sasvim odvojen softver je zadužen za kategorije, grananje i specifikacije putem kojih filtriramo sadržaj. Mnogo pažnje smo posvetili i pretrazi koja još nije završena ali je moguće pretraživati po svakoj pojedinačnoj specifikaciji uz glavnu riječ pa tako recimo možemo tražiti

Mercedes E270 Sarajevo AirBag Klima Panorama CD Registrovan ili stan zenica 88m2 renoviran i on će nam filtrirati samo rezultate koji imaju označene ove filtere.

Primjer kod automobila:

Hvala na komentaru.

Još uvijek smo u test fazi tako da ćemo se potruditi i oko Vašeg prijedloga ali sve je to manje više isto.

Poštovanje zemljak,

prije samog početka, popričao sam cca 50 ljudi ako ne i više i mnogi su mi rekli isto što i ti. Ja znam ko su oni, također veoma je lako doći do informacije o njihovoj zaradi na dnevnoj osnovi i to je istina što si napisao, također, svi mi vidimo koliko oni podižu cijene, a ljudi su primorani prodavati i trgovati. Mi smo u početku malo skromniji, ali na pitanje, hoćemo li se boriti, odgovor je, hoćemo sigurno.

PS. Nije sve ni u parama ni u dizajnu, nekada je dovoljno pružiti ljudima alternativu i vidjeti reakciju.

Lp,

Hvala na lijepim riječima, vezano za filtere već sam odgovorio korisniku dadodd.

Prije dolaska olx-a, pik je kupio market i to je jedan od najboljih poteza, ja čestitam momcima, oni su ljudi sa vizijom i stilom.

Hvala na mišljenju.

Ako se malo okrenem oko sebe vidim da je sve kopija bez puno unikatnoga. Sve što je previše unikatno je završilo u kanti za smeće.

Upravo gledam u monitor, tastaturu, miš, smartphone, prozor, automobil… Sve je to isto ali sa više alternativa, ljudi teško prihvataju stvari koje su drugačije od onih na koje su oni navikli, to je moje mišljenje.

Svakako hvala na komentaru.

Hvala prijatelju,

navika je ustvari i naša sličnost sa tim olxom ja sam išao tom logikom. Vidjet ćemo znam da je potrebna sreća i trud.

Hvala još jednom

1 Like

Hvala druže, veličina fonta će biti ispravljena, kroz koji dan imali smo već par žalbi od testera.

1 Like