Promena url-a i pozicija na Googleu

Trebam na jedan sajt da predjem sa jednog cms na drugi.
Stari ima url: https:// imesajta .com/neki-clanak_5656455
Novi bi imao url: https ://imesajta.com/neki-clanak

Imam oko 18.000 clanaka i sajt je star oko 6 godina

Koliko cu pasti na poziciji kod google-a?

Sto bi to sad menjo ako su pozicije dobre, ako su lose pozicije onda ti je sve jedno mozes mijenjat kako hoces :slight_smile:

Ovisi koliko traljavo odradiš posao. Ako ti nije cilj da padneš na pozicijama postoji način - zove se 301 …

Valjda misli nastaviti da radi, a stari CMS nije dorastao zadatku ? Samo jedan primjer …

@komentar ako se radi redirect za svaki clanak ima ih “samo” 18k

Testirao sam na drugi domen i ako se promeni url on vrati na pocetnu kad se u google klikne na link.

@CarloColucci zelim da predjem na wordpress jer ovaj stari cms nije imao update vec 8 meseci

Za dobru poziciju svakako se isplati. Bolje nego imati broken link 404 error poruke i značajan pad pozicija.

Kako će napraviti 18000 unikatna redirekta? Gdje bi ih ti zapisao? :blush:
No, svejedno, mislim da je dovoljno učiniti redirect 301 za neke posjećenije, popularnije stranice, a ostalo će G sam skužiti.
Potrebno je u Search Console prvo izbrisati stari sitemap, a zatim dodati novi. Za neko vrijeme sve će štimati. :blush: :o:

Slažem se da je puno, i ne znam dali bi u praksi nešto trpilo zbog velikog broja zapisa. Ja sam radio redirekcije po par tisuća linkova sve 1/1 u htaccess i nije bilo nikakvih problema. Google pozicije ostaju i sve prolazi OK:

Ne vjerujem da bi to štimalo i mnogo manje od tih cifri. .htaccess je file koji se otvara prije ostalih… tu bi sigurno bilo problema. To mi je i (moj) hoster rekao kad je vidio par desetaka redirekcija u fileu. a ne par tisuća. :o:

@c3po Ja sam već radio tako nešto. Prebacivao sam neke stranice na novu domenu i u .htaccess postavio redirect 301. U jednom momentu je bilo preko 100 linjija koda, i nikada nikakvih problema.
Uz to uvijek može u HEAD zaglavlju stare stranice postaviti kod za direktni redirect sa dotične stranice na novu adresu (ako želi izbjeći .htaccess).
Ostavi tako par mjeseci i nakon toga može brisati stare stranice.