Propagacija .hr domene i utjecaj mreže na brzinu propagacije?

Čudna situacija.
Selim neki sajt s jednog servera na drugi. Preselio fajlove, postavio ns podatke na dns.hr… jučer oko podneva.
Obično sajt na starom serveru nestane brzo. NO eto danas još nije.
Pa radim slijedeće:

Odem na is my web page down for just me i kaže mi za domenu ne svuda je down.

Odem na tel podršku na DNS.hr, oni kažu da je down, pogleda gospođa čak i na svom mobitelu i stranica je down.
Odem ja na mobitel preko VIP mreže i stranica je down.

NO na kompu i laptopu je vidim.
E sad u ćemu je problem?

Naravno keširanje, ispraznim sve, pogledam web u safariju, IE, mozili, i chromu, i još kao privat, nakon brisanja keša, i ja vidim stranicu na starom serveru.

ŠTOVIŠE!! a ovo je najluđe…
Promijenim naslov na naslovnoj stranici na starom server, i vidim udpejtanu verziju.
Odem i promjenim preko cpanela na starom serveru, naziv index.php u _bkindex.php i strana se raspadne.
Vratim nazad ime na index.php, na starom serveru, sve ok.

WTF?
Što prošuštam?

Da li je tu moguć utjecaj propagacije dotičnih mreža? Tipa t-com, vip, bla bla?
Sumnjam jer na mobu koji ide preko vipa nema sajta, a surfam preko bneta, znači vip.

OK, restartao računalo, napravio diskclenup, resetirao router.
Sve isto. Vidim stari sajt. Sve gluposti koje znam da ne bi trebala imati veze, osim keš memorije, ali to je basic.

Surfam preko Bneta…

I spojim se preko vip access pointa na mobitelu i tek onda se pokaže da nema weba.

Sve skupa ne pričam o minutama, ili pola sata ova situacija traje satima.

Pa zar nije bnet sada vezan s vipom? Ili čija je infrastruktura?

Znači propagacija je svuda počela, sajt je nestao, pretpostavljam danas bude vidljiv novi server.
Ali za bnet očito još nije.
Ili imaju neku stvar da je sajt vidljiv dok ne proradi novi sajt?

Dajte ljudi objasnite mi osjećam se totalno zbunjen, i kao da ne znam ništa o ovome.

EDIT: flush dns ništa, registerdns ništa, dodavanje domene i ip na hosts file ništa
Kontaktirao sam bnet tehničku podršku, čekam odgovor.

EDIT2: trace route radio na svim mogućim kombinacijama i ispada za bnet nešto u austriji (wiena) problem.
No eto barem propagacija se kreće, amerika azija…itd…

No ostaje mi neobična situacija svi ne vide web od jutra na svim mrežama koje sam uspio isprobati osim kada se spojim preko bneta. A onda vidim stari sajt:)

EDIT3:
nešto s nameserverima… doslovno poremećeno.
Na regici mi je osnovna domena VPS hostinga.
A na regici usmjerava na ns1.bluehost.com i ns2.bluehost.2

E sad na bluehostu mi kažu da nameserveri koji su dodijeljeni s domenom kada je postavljen VPS nisu nigdje registrirani.
Nameserveri su ns1.xydomena.com i ns2.xydomena.com

I kažu da ih treba registrirati na regici. Što to znaći?
Promijeniti ns1.bluehost.com u ns1.xydomena.com?

I kako to da se novi server ipak na večini ISP providera vidi?, a na ostalima je stari hosting.

Čudna mi je ova situacija.

Prvo sam mislio da prebacim glavnu domenu na bluehost, ali ispada da će ipak kraće biti dodati to “nešto” na regici.
Ali eto rade do 17h.

Itko kakav input?

@webmajstor007, javi se na PM s detaljima o kojoj se domeni radi, koji IP, ciji trebaju biti NS-ovi itd…

I can help you… Pozzzzz

tnx sdeal24

Što se tiče ovog riješeno je , na regici su dodali još nameservere te IP adrese i sada je ok, makar i dalje na bnetu propagacija traje puno duže. Ali to nije moj problem.

Preselio 10 sajtova, u prošlih 3-4 dana, za sada sve 5.

jedna propagacija .hr me opet iznenadila, bilo je ispod pola sata:)

Odlicno ako si uspio sve rijesiti:)

PS: Ja ti preporucuje da ako ikako mozes drzis svoje vlastite NS-ove za domene, jer tada je sve u tvojoj moci i prije seljenje si postavi TTL-ove za sve “A” recorde u DNS-u na 500sec.

Cyou…