Propali projekt olx-a Fix.ba - Moj stručnjak

Pošto nitko nije otvorio temu …
Primjetio sam da su uklonili oglase i prestali se reklamirati nakon 2 tjedna vjerojatno su skužili da je u startu propalo.

Većinom amateri i podikoji prevarant te ja skupa sa njima čast izuzecima.
Ljudi koji postave posao većinom to rade čisto da bi vidili kolko to košta, ima primjera da to rade jer im je dosadno.

Nisam šokiran jer je to za očekivat da će bit gluposti ja sam sam napisao da dajem sms marketing a zapravo to radi moj poznanik a meni dadne nešto za posa,

Vidio sam da jedan čovik postavlja 5 puta isti posao te smo pričali preko poruka, čovik je vlasnik jedne firme htio je webstranicu i ostao je šokiran te odustao od svega.

Kad se posta posao u roku 10 min bude popunjeno tj 10 ponuda to je limit.
Zato ljudi ponavljaju poslove.
Notifikacije koje bi trebale da rade na mobitel i email ne rade barem meni ne rade admin kaže sve je ok.

Da je ovo za HR područje možda bi prošlo bolje jer je malo civiliziran narod, a i vidim da na www.freelance.hr ne ide loše vrti se.

1 Like

Kako su prodali pik, sve mi mirise da ce novi vlasnici sjebati ii najposjeceniju stranicu u BiH. Ljudi su bukvalno gladni para, pa ko je imalo koristio ili koristi zna da je sada nemoguce nesto prodati a da im ne platis promociju. Svjesni su da nemaju konkurenciju i jos malo ce naplacivati i za postavku artikla.
Sve u svemu fujjj jedan veliki, uz to nova ekipa jako neprofesionalna. Trazili su nedavno radnika za podrsku, gdje sam se licno prijavio na konkurs. Nakon izvjesnog vremena dolazi mi mejl u kojem mi cestitaju i govore da zele obaviti razgovor sa mnom, a ja ono gledam posalao cisto onako bez velikih ambicija. Sat nakon toga stize mi mejl gdje se ispricavaju i tvrde da se radilo o greski, mejl nije bio namjenjen meni hahahaah

Fuj!

Sto se tice novog im projekta, to sve vec imaju na Olx. Logicno je bilo da ce biti veliki promasaj…

1 Like

Da ali oni tvrde da je pik bio ponuda a ovo kao potražnja, barem oni tvrde tako
ali ne vidim kako more bit potražnja ako se ja moram javljati na poslove dok recimo na pik postaviš oglas tko te treba javi ti se.

Da pik je propalitet kad pretražuješ oglase prvo izbaci 1000 plaćeni oglasa dok običan oglas izlazi no neprepoznatljivosti.
Vlasnici market.ba kad su dali intervju za novine rekli su da nisu propali zbog ne znanja nego zbog pik-ovi dos napada te kao rezultat tome nedostupnosti mobilobe strancie

1 Like

Ako su propali zbog ddos napada onda nisu ni zasluzili da vode ozbiljan posao.

Al bas, cista izvlakusa. Piku hakovo sajt djecak od 15 godina, dok su oni isli prema njemu da mu ponude poso on jos jednom oborio sajt za svaki slucaj. Oni su propali sto su imali u tom trenutku prejaku konkurenciju. Sada bi sigurno bila drugacija prica.

meni gore dere njuskalo s cijenama. Najeftinija cijena za postavit oglas za najam stana 100kn. Da ne pricam o dizajnu. olx.ba mi je puno pregledniji i laksi za snaci. a kao prvo najvecu prednost ima sto svaki korisnik ima ocjenu i onda manje ima preveranata. na njuskalu svaki 7-8 je lazni oglas. Ovako na piku vidis komentare i ocjene ljudi koji su trgovali s tim korisnikom.

Jeste, ali i na olx mozes postaviti tri nekretninw besplatno, a vjerujem da ubrzo neces moci nijednu. Smijesno je sto moras placati promocije da bi nesto prodao, zamisli da ebay radi takve stvari ha ha

Postavis auto, nalazi se na 70,000 stranici :smiley:

vjerovatno, ali po meni nema boljeg oglasnika. NIje da ih branim al da dodju u hr pomeli bi sve oglasnike sigurno. jer ovi nasi oglasnici su da boze sacuvas pogtovo njuskalo.

Lijevo moja malenkost id78, a desno vlasnik od OLX.ba i Fix.ba
Ja brojim neki novac, a ovaj drma po laptopu oko weba.

2 Likeova

Zar pik nisu kupili neki poljaci?

Ma samo dio pika.
Ovi su i dalje glavni, imju svoju zgradu na sred Sarajeva…

A zgrada im je perverzija bozija, office na svjetskom nivou.

Prodali su samo dio pika olx-u a vlasnici su i dalje isti :slight_smile:
To je samo njegovo znanje kako napraviti pare prodajom pik kredita :smiley:

Trenutno po meni nema jaceg oglasnika na balaknu od olx.ba, a sto se tice naplate oglasa to je normalna stvar, cak bi mozda bilo bolje da se svaki oglas naplacuje, Evo konkretno navodim primjer za auta: 50% sto stoji i nije na prodaju, vec lik kupi auto i stavi na pik po duplo vecoj cijeni i nek stojji “ne jede hljeba” i ako se proda dobro je, pa tako nabija cijene i sl. Dok da mora platiti oglas sigurno ne bi stavio…

1 Like

Meni i dalje izbacuje reklamu na olx.ba

Ovi momci znaju sta rade, tako da ne mislim da je ovo bio prazan pogodak.Svaki novi pocetak je tezak i zahtjevan. Poznavajuci jednog od njiha, i dugotrajno prateci njegov rad, i ovaj projkat ce biti pun pljenja. :slight_smile: Nije ni ebay bio poslje sedmicu dana procvijetao i postao svijetski.

Kako i ne bih propao kad su napravili tako glup sistem da nije normalno :confused: ovi automatski odgovori su toliko *ranje da izvinete da sam nakon par minuta kada sam postavio oglas za posao momentalno tako i obrisao… Ljudi mi salju cijenu usluge a uopste mi niko nije dao odgovor na pitanje koje sam trazio prije nego pricamo o parama :smiley:

1 Like

Jel i dalje mislite da je propao projekat? Udjite sad na web pa pogledajte kako raste iz dana u dan. Ovo je pun pogodak jos malo pa ce se ljudi nuditi da cjepaju drva :slight_smile:

dobar komentar slazem se (y)

2 years later @anon92213972 is spamming around.

2 Likeova

Olafe prijatelju samo sam iskren :slight_smile:

1 Like