Prvo indexiranje sajta

Pozdrav svima. Ne znam kako bi title napisao za ovu temu ali shvatiti ćete ispod šta želim reći i koji imam problem. (:crayon:Administratori ako imate bolji naslov promjenite).

Nabavio sam neku skriptu i dogradio je po svom ćejfu, imam DB od skoro 8k postova🤯.

Postovi su informativnog karaktera sa osnovnim informacijama o telefonima.

E problem je u tome što je veliki broj linkova a prvi puta dižem sajt na toj domeni. Da li bi mogao dobiti neki ban od strane googlea ? :roll_eyes:

Da li je moguće DB podijeliti na stotinjak dijelova i polako importovati kako bi izbjegao ban od strane Google-a?

Nikad do sada nisam baratao sa DB osim kreiranja usera, pw i name :joy:. Ako neko ima iskustva u tome molio bih savjet.

Koliko je meni poznato google će da sajt crawluje sajt polako.Verovatno ćemu za ceo proces trebati nekoliko nedelja možda i meseci.
Možda će ti ovaj tekst pomoći da malo skontaš stvari

Lično smatram da ne bi trebao dobiti ban od google-a za toliko mnogo linkova (jedno vreme sam imao sajt sa apk igricama free i imao je nekoliko hiljada novih linkova google je te linkove kupio i objavljivao u pretrazi polako

Google roboti prate samo sitemap. Npr. YOAST plugin podeli sitemap na više delova i tako olakša gogoleu da indexira stranice
nadam se da sam barem malo ti pomogao :slight_smile:

Zašto bi dobio ban? Napravio si kompletan sajt kojega si doveo u red i “pustio” van. Neces imat nikakvih problema, bez brige.

1 Like

Iskreno strah me za banom da neće biti previše linkova od jednom. Ali zaista su potrebni toliki linkovi.

Nadam se da neću najebati :joy:

@Goci šta je bilo sa tim sajtom ? :crazy_face:

1 Like

Jednostavno nisam imao vremena slobodnog dovoljno da mu se posvetim skroz… A i vremenom API ažuriranja na toj PHP skripti (apk temi) počela su da “trokiraju” pa su tako igrice trpele update-ove

Sto vise to bolje. Da ih šokiras :smiley:
Mi smo digli wiki sekciju sa 5k mikro članaka ubi organic. A da ne govorim o radiostanica. Ba sa 30k radiostanica. Bez ikakve SEO optimizacije i stvarno uzapusten sajt ima oko 2k posjeta dnevno nakon 12mjeseci

1 Like