Publish/edit

Nisam htio odmah da otvaram temu misleći da radite na tome, ali prošlo je nekoliko dana otkako sam primjetio ovaj problem pa sam htio vidjeti da li neko još ima isti. Naime, problem je da kada napišem post i kliknem da se publisha, firefox me pita da li želim napustiti trenutni page. Drugi, kada kliknem na edit post, dobijem prazno polje, nema onog teksta koji editujem, moram da ga copy paste i editujem šta želim.

vBulletin je pun bugova, stoga sam i odlučio preseliti se na novu, moderniju forum skriptu.
Nova skripta je još u Beta testiranju, tako da će i ona imati bugove, no bar znam da na otklanjanju bugova svakodnevno rade najbolji programeri današnjice.

Migracija bi trebala biti gotova unutar dva-tri tjedna, ako sve prođe kako treba.

Ma da, imam i ja vB, ali nikada nisam prešao sa 3.8. jer sam čitao samo loše o 4. Čuo sam da je izašla i 5. ali da sada dosta raje prelazi na XenForo.

ja odavno na svojem forumu imam vb4 i daleko je mocniji od vb3, samo trosi vise resursa, ali to se rijesi optimizacijom…

Sto se tice xenfora, radio sam nedavno za jednog klijenta temu i neke modifikacije i mogu samo reci da je to tek nedovrsen software koji jos uvijek nema nikakvu podrsku za modifikacije i dosta toga se ne moze modificirati bez da diras core funkcije, podosta hookova jos uvijek ne postoji… mogu do preksutra…

sto se tice problema, cini mi se da je problem u cloudflareu…

Ja sam čitao da su oni najbolji programeri vB ustvari napustili isti i osnovali XenForo.

Neki da, Kier recimo, cini mi se glavni developer sad na Xenforu…

Problem je sto xenforo zaostaje miljama, sad pitanje je zasto, ali oni su se usredotocili na razvoj samog softwarea i nemaju bas neku namjeru jos neko vrijeme da naprave podrsku za razvoj modifikacija od korisnika… to je najveci problem xenfora…

kad sam radio za tog klijenta bio sam aktivan tamo na njihovom forumu i mogu reci da sam sve samo ne impresioniran, podosta nedoradjen software… jos je daleko od vbulletina…

Ali moraš priznati da su na dobrom putu. Oni su dali forumu nešto novo, što niti jedan drugi nije. Sviđaju mi se notifikacije koje imaš kao na facebooku.

i ne bas, zaglavili su sad vec drugu godinu za redom na istome… Tutorijali za trenutne mogucnosti za developere su iz 2010 i pocetak 2011 i to je to, nista nisu napredovali od onda… pitanje je sad jel to do love i nedostatka iste za veci tim ili cega…

Notifikacije su samo jedan lijepi dio, ali sto se tice administracije foruma, opcija, itd itd, daleko su… + im je sto imaju dosta toga nativno u aplikaciji poput chata, recimo tih notifikacija i slicno…

Kkad su došli s verzijom 5 svi su ih ispljuvali, zbog bugova i zbog otpustanja nekih developera. Svi kažu da je xenforo bolji, a nitko ne dava konkretan odgovor (osim 1 dijela) samo ga kupe jer je jeftiniji od ipb i vb. Njihov dječiji admin cp i 90% skinova me uopče ne privlače. Taj 1 dio je SEO i mnogi kažu da je bolji od svih foruma. Ja osobno imam 2 ipb foruma i jedva čekam 4.0 verziju :slight_smile: