Pucanje kapilara u oku i glavobolja

Ljudi morate se malo angazovati i van kuce, ja npr 35% svoje zarade svaki mesec dam na kafanu znaci jede se i pije se dobro, obrne se i tura u drustvu, 40% dam na putovanja, putujem oko 5 puta godisnje npr 2 meseca sam na putu sve ukupno i 25% ulazem u nove projekte eventualno kad preskocim onda si kupim garderobe ili neke kvalitetne patike.
Nit imam glavobolje nit problema sa ocima, nit bilo sta znaci samo malo vise akcije i to je to.

Otidji do doktora.

Manje za kompom ali ne za TV.

Priroda, zelenilo, fizicka aktivnost, smanji kafu, cigarete, kvalitetnija ishrana, provjeri zube, nosi kapu kada je hladno zbog sinusa, j*bi vise jer sex je odlican stress relief

Evo opet se pojavili isti problemi kao iz prvog posta, samo je sada jača glavobolja, a bio sam miran 5 mjeseci. Našao sam u jednoj optici zaštitne naočale, ako budem imao dioptriju, dobit cu dioptrijske i onda ce preko njih zalijepiti tu neku zastitu. To zadovoljstvo kosta 70 eura.
Ima i druga opcija, naletilo mi jutros dok sam pio kafu na aliexpress
https://m.aliexpress.com/item/32827358319.html?pid=808_0000_0101&spm=a2g0n.search-amp.list.32827358319
Eh, koliko one valjaju za 15 eura? Mada, ipak je to Xiaomi :smiley:

Što se promjenilo nakon 5 mjeseci? Više posla, stres, promjena okoline, više/manje aktivnosti…?

BTW, ne preporučam ljepljenje bilo kakve zaštite preko dioptrijskih naočala. Ne ljepiš folije niti preko monitora, televizora, šofer šajbe auta, a ljepio bi na naočale kroz koje ćeš gledati 15 sati na dan…

Da upravo to, vise posla, a manje novca za neke aktivnosti :smiley:
Ma.nije to neka bezveze folija, nego se nisam bas najbolje izrazio. To su ta neka zaštitna stakla koja se mogu koristiti u kombinaciji sa dioptrijskim.
Vidio si kod nekih starih ljudi, nose dioptrijske naocale, a crna stakla. To je kombinacija dioptrijskih i sunčanih :smiley:

Imao sam i ja perioda kada sam često žvakao lekadole, pucala glava. Nešto od stresa, nešto od promjene vremena (meteopat). Sada se (kuc, kuc) smirilo.

Još uvijek ne vidim razlog zašto bi išta montirao na naočale. Sve se može direktno staviti na original staklo (fotoosjetljivo, antištagodtreba,)

Jeste li sigurni da je glavobolja zbog očiju?
Pitam jer su mene zbog glavobolje prvo poslali oftalmologu dok sama nisam dokučila da nisu ni oči niti sinusi već vratna kralježnica.
Platila MR na preopruku doktorice poznanice, našli grešku, odradila posebne terapije za to i riješila se glavobolje.
Glavobolja radi vratne kralježnice je jako česta, naročito kod sjedenja za kompom…

1 Like

Dijagnozu sam sam ustanio :smiley: Mucim se s glavoboljom jos od srednje i jednom sam krenuo sve nalaze raditi, osim vratne kicme ( to znam da mi je lose, jer imam i stav malo los). Hvala Bogu sve je uredno bilo, cak sam isao i neurologu, da provjeri zivce :smiley: U apoteci kupovao najjace tablete za glavu, koje mi nisu pomogle.

Teske glavobolje i bolovi u vratu mi se dese kada imam puno posla, odnosno kada 4-5 dana sjedim po 13-14 sati i jedino prosetam po avliji dok kafu pijem. Obicno mi se to ne desava, jer svaki dan izlazim, ali eto kada su izuzetci onda se pojave i problemi. Bolovi u vratu su tu dobrih 7 dana.

S vremena na vrijeme uradim hidzamu i masazu, mogu samo reci da je prava stvar :smiley:

Sutra sam kod opticara pa cemo kupiti nesto.

Onda okay.

Ja sam imala glavobolje i neurolog mi nije pomogao, jer sam tek sa MR snimkom ustanovila da mi pomaknuti kralježak pritišće živce leđne moždine i da me od toga boli glava…

A vrat me uopće nije bolio pa zato nitko nije ni mislio da je vratna kralježnica problem :sweat_smile:

Nadam se da će naočale pomoći :+1:

Pij više kave :slight_smile:

Sjećam se jedne pričice od prije +20 godina, ispričana na nekom seminaru, tko zna kojem…
Lik autom ide u dućan i kada kupi samo sladoled od vanilije auto mu ne želi upaliti. Kada ide u isti dućan samo po sladoled od čokolade, auto upali bez problema.


Misterij je riješen kada je lik išao u kupovinu sladoleda s majstorom. Vanilija je bila u škrinji pored blagajne na izlazu, a čokolada u škrinji na drugom kraju dućana (velikog, USA) te mu je trebalo nešto više vremena, dovoljno da se motor skulira i upali.

Eto, morao sam to napisati :stuck_out_tongue:

3 Likeova

@Gadafi

Kupis zastitne naocale za racunalo.

Kapilari pucaju zbog visokog krvnog pritiska prouzrokovanog verovatno stresom. Ako si za alternativnu medicinu moj ti je savet da iseckas sitno beli luk-cesnjak, i stavis ga u jogurt preko dana a navece popijes, I da svakodnevno pijes caj od kantariona-gospina trava(Hypericum perforatum)