Računalni virus koji se širi zrakom

Huh, upravo sam skužio da se račualni virus može širiti zrakom, a da nije u obliku EM vala (wi-fi signala).

Osim što nije u obliku wi-fi signala, ne postoji barijera za njega u obliku antivirusnog programa. Barem današnji antivirusni programi nisu računali na ovakav virus.

Neću reći da barijera ne postoji…postoji, ali prilično dosta računala bi moglo biti zaraženog s ovim oblikom virusa.

Morao sam ovo podijeliti, mada vam neću reći o kakvom virusu se radi xd. :stuck_out_tongue: Možda netko i pogodi…

Btw…neću reći da imam kompletno znanje da napravim takav virus, ali vidim kompletan proces…a i danas u svijetu jako puno ljudi i doslovice djece koja imaju to znanje. Pitanje je samo kome će prvome pasti na pamet da to realizira…

Meni osobno bi trebalo nekoliko mjeseci do godinu dana da savladam sve što mi nedostaje.

Uživajte razbijajući glavu. :slight_smile:

Uz pomoć zvuka kojeg ljudsko uho ne može čuti.

Ne kužim kako bi zvuk ušao u računalo…još manje od kuda djeci to znanje :slight_smile:

Evo ja sam dan proveo ciscenjem virusa. Nije mi jasno od kud je dosao, ali sumnjam na jedan glupi extension za chrome ili je bogami dosao zrakom. Gamad poceli su i tamo trpat viruse, pa pripazite.

Može može, uz pomoć audio kartica. Sve što trebaš jeste da si dovoljno blizu (da taj zvuk može da dobaci - ista soba) sa svojim računarom onome od kojeg želiš da ukradeš šta god poželiš od podataka. Pustiš zvuk koji svakako niko ne čuje i viola, imaš na raspolaganju pristup svim podatcima tog računara.

1 Like

Ok…nisam znao za to…i dalje ne vidim iz objašnjenja kako audio kartica na računalu reagira na input zvuk…a onda mi je teško razumjeti i kako će antivirusni programi reagirati na takav input.

Uglavnom, kužim ideju…samo ne razumijem proces ni izbliza da bi mogao razumjeti koja su ograničenja takvog upada…

Mozda neki virus preko mikrofona?

Da, preko mikrofona koji gotovo svaki laptop ima ugrađen.

Bude li zacepljen nos i povisena temepratura od tog virus? :smiley: :smiley:

Da ako ti napravi sranje na kompu xd. A sto ce ti napraviti…to je sasvim proizvoljno, ovo je samo način da ti upadne na komp

1 Like

Mozda preko digital assistant Cortana?

1 Like

Jel restrikcija samo wi-fi ili cijeli EM spektar?

Jer postoje vec teoretski vro interesatni napadi putem EM-a.

Cijeli EM spektar je out. Ne radi se o EM valu

Nije mi poznato što je to

Onda nije rijec o tome pretpostavljam. Ipak, cudno mi da nisi cuo za Cortana-u? https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Cortana

Sve je to super samo na koje udaljenosti to rade… ako ja moram bit fizicki prisutan jebo taj virus, to nije ni prehlada… prije da sam se zakasljao :smiley:

Na udaljenost od 50 km… Znači dobro bi se mogao veći grad zaraziti. Ali što je manje km u igri, to je jednostavnija izvedba. 50 je vec zahtjevniji level