Rad za firmu iz Austrije kao freelancer

Planiram raditi iz BiH za firmu iz Austrije, radi se o nekoj vrsti projektovanja. Ovdje u BiH trebam ugovor i placam 10 posto poreza i 4% zdravstveno. Isto kao i od Web zarade. E sad zanima me sta poslodavcu treba u Austriji sta on plaća i koliko. Volio bih to znati kod formiranja cijene. Ako neka zna, hvala unaprijed

on ne bi trebao placati nista jer sve pravda kao troskove

On ce morat platit VAT odnosno PDV na tvoje usluge.

Da radiš za firmu iz HR, bio bi plaćen putem ugovora o djelu odnosno autorskog honorara.
Na njih nema PDV, plaćaju se doprinosi.

Kako se radi o firmi iz A koja je u EU, pretpostavljam da je slična šema.
Najbolje je da se poslodavac informira o tome što sve treba platiti jer će on biti odgovoran u slučaju da nešto nije dobro.
Tebi je najbolje dogovoriti netto iznos, iznos koji ti želiš dobiti na svoj žiro račun bez ikakvih daljnjih obaveza prema nadležnoj poreznoj upravi.

gledaj da je on iz BiH, svakako ne bi placao doprinose ako bi dobijao uplate iz hrvatske (nit bi placao poslodavac)? Znaci ja da radim online poslove za nekog iz Hrvatske, poslodavac bi za mene uplacivao doprinose u Hrvatskoj, iako sam ja iz BiH?

Pogledao sam kod klijenta, prošle godine su za jednog honoraca iz BIH plaćeni doprinosi. Ove godine ništa.
Sorry, to se mijenja brže nego što mogu pratiti.