Radite od kuće? Čuvajte se inspekcije zaštite na radu

I tako, petak (nije 13-i, ali kao da je) upada osoba u godinama u ured bez kucanja, bez pozdrava, bez legitimiranja. S vrata viče da je iz Državnog inspektorata i da nam je došao prekontrolirati zaštitu na radu (meni je to izgledalo kao da je došao i rekao “E sad ću vam…(Cijeli članak)

2 Likeova

Imam firmu već 24 godine i svakakvih sranja sam preživio i nagledao se.
Vlade, režimi, sustavi, zakoni, propisi, uredbe, naredne, okružnice, naputci sve se mijenja samo ožiljci ostaju.
Ne da sam umoran, ja sam zombi.

Ne mogu se oteti dojmu da je svrha birokratskog aparata naplata poreza i naravno, kazni.
Pogotovu u zadnje vrijeme naplata kazni je postala značajnija stavka u državnom budžetu.

Zašto je to tako?
Pročitajte članak i bit će vam jasnije ukoliko to do sada niste i sami zaključili

Mladi, eager entrepreneurs, webmajstori napravite portal
muke-puduzetnika-u.hr
a mi izmučeni i iscrpljeni poduzetnici participirali bismo sa svojim horor slučajevima.
Bio bi to vrlo dobro posjećen site, jamčim.

2 Likeova

I koliko je na kraju naplačeno kazne i koliko firma ima zaposlenih?

“Oni se izgleda stvarno zalažu za razvoj srednjih i malih preduze. Od velikih prave srednja, a od srednjih mala.”

3 Likeova

ovo je stara tema, ali tek sam sada vidio.

Ne znam što bih rekao, tipično Hrvatski.

Treba imati pravila, ali ako ti netko tako s visoka dođe pametovati umjesto da pazi što radi, jer dobro si rekao mi plaćamo njima nihove smrdljive poslove.

Godišnji ili dvogodišnji pregled vida???

Ma neka oni naprave jednom u 10 godina reviziju inspektorata i sličnih stvari, ili neka pregledaju svoj vid, jer očito selektivno neke stvari vide a neke ne.

Ma nije to sve tako crno. Sve vrijedi iz ovog clanka, no porezna i razne inspekcije krecu tek u nazdor kada uvide neke nepravilnosti … pa jedno vodi drugo i povezuje. Ako ste mala firma … imate parsto tisuca kn prometa … radite OK, imate 1-2 zaposlenika … i sve nacelno stima … tesko da ce vma netko banuti samo tako na vrata. Da se razumijemo cak i da ste najposteniji uvijek ce vam naci nesto, no u praksi toga bas i nema … jer inspekcije idu tamo gdje ima para, gdje je proizvodnja, veci obrtaj para ili puno zaposlenika. Svrha represije nije kazniti pa dovesti firmu u propast, vec djelovati preventivno/edukacijski. A koliko me pamet sluzi … i poznavanje zakona … uvjerenje o zastiti na radu, vatrogasni aparat, panic light i sl. morate imati samo ako imate poslovni prostor, odnosno ako je prosto u kojemu radite podlozan MTU (Minimalnim tehnickim uvjetima) a buduci da iznajmljeni dio stana ili stan u kojemu radite ne podlijeze MTU-u … ne vrijede automatski ni te potrebe stvari.