Ransomware? Pa kako im platiti?

Ljudi moji pa mi zivimo u takvoj zabiti da si postavljam pitanje, dali uopce na ovoj kugloj zemaljskoj postoji veca zabit.

Evo kako to radi jedna HR banka:

Evo dobio sam ovaj email kada sam pokusao uplatiti novce na kraken. Znaci da sam kojim slucajem popusio onaj ransomware virus i sad taj hacker trazi 100$ u bitcoinu ja mu nemogu paltiti bez obzira sto imam na racunalu fileove i podatke u vrijednosti milijun kuna. Ma znam, mi stoka sitnog zuba pusimo i u ovom slucaju, a elitu u banci niti igdje drugdje nebi pitali nista.

EDIT:
Jer netko znade dali koja banka u HR dozvoljava uplate na kraken? Sad cu da odem u ovu svoju trenutnu banku koja je BTW Erste Bank pa da znadete da se ne zalijecete kod njih. Pogasit cus ve, internet bankrastvo, sve kartice i sve i idem u drugu banku (bio sam u PBZ prije, ali sam otisao zbog lihvarskih provizija, ali ako dozvoljavaju uplate na kraken vratio bi se).

Pa nemogu da vjerujem da se ti vampiri usude ovako ponasati kada ih doslovno hranim s prvoizijama, nametima svih ovih godina.

Vjerojatno si trazio, ali moram spomenut, zar nema na netu neki ransom removal? Kako se zove taj ransom koji ti je zarazio pc?

CroLog, nisi procitao primjer. Imam na kompjuteru vrijednost fileova i podataka milijun kuna, a lik trazi 100 eura. Naravnod a necu radit neke gluposti i isprobavat neke programcice koji mozda ce radit a mozda nece pa odu podaci u vjetar, nego platim covjeku i imam pristup podacima koje onda mogu backup na CD, Disketu, USB da sam siguran u buduce.

Nije poanta u banci. Niti jedna banka u HR ti neće pustiti ovakvu transakciju.
Razlog he HANFA - Kraken je financijska institucija (ma kako to zvučalo) bez regulative. That’s the point.

Nikad nemoj direktno iz banke uplaćivati upravo zbog takvih problema i visoke naknade. Najbolji način za uplatu ti je preko transferwise.com, a ukoliko hoćeš mogu ti poslati affiliate link pa imaš prvo slanje do 500€ bez naknada :wink:

Ok jasno mi je sto si napisao, ali sto njih sad tu muci? Sto su oni financijska ustanova bez regulative, gdje je tu sad njihov problem? Novac je moj i ako ja zelim poslat zasto nemogu? Pa nisu oni neki mafijasi, imaju otvorenu svoju firmu i sve je regularno.

Jesi 100% siguran da niti jedna banka nemoze uplatiti na kraken. Cisto me zanima dali bi gnjavili nekog tko na racunu ima XXX XXX XXX XXX$

100%
http://hanfa.hr/upozorenja-hanfe/

Hvala.

Boze moj, pa daj sidji i rasvijetli ove jadne umove.

Haha citam ovo i placem. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Ta HANFA tako jako brine da slucajno se nebi nesto mojem novcu dogodilo, joj pa covjek bi mislio kako je to jako uredjena drzava koja tako jako brine za svoj narod. LMAO

EDIT:
Spomenuli su i FBI, hahaha, a gdje je KGB? OMG, morat cu ici offline jer ovo sto sam u par sati dozivio i procitao je previse.

Ajd mi uljepsaj dan i objasni ili daj linkove kako mogu koristiti taj transferwise jer nevidim da nude BTC. I tzko mi garantira da i taj Transferwise nece toliko brinuti o mom novcu da prati sto kaze FBI.

Vrlo jednostavno je za poslati novac. Ja sam bio saznao za tu stranicu prije par godina kada sam vidio da mi turisti uplaćuju polog preko te stranice , ali tada mi iz Hrvatske nismo još mogli slati novce jer HRK valuta nije bila podržana.

Što se tiče slanja ovakav ti je princip:

Pratiš li možda Hrvoja Prpica na fejsu ( ex. vlasnika HgSpota ) koji u zadnje vrijeme piše o bitcoinu? Netko ga je isto bio pitao kako da najlakše uplati novac na coinbase ili bitstamp te je i on naveo TransferWise…

Mislim da ne trebaš imati strah da ti novce neće proslijediti jer posluju od 2011 godine i evo tko su sve investitori:
Investors:
TransferWise received seed funding amounting to $1.3 million from a consortium including leading venture firms IA Ventures and Index Ventures, IJNR Ventures , NYPPE as well as individual investors such as PayPal co-founder Max Levchin, former Betfair CEO David Yu, and Wonga.com co-founder Errol Damelin.[19] TransferWise also received investment after being named one of Seedcamp 2011’s winners.[20] In May 2013 it was announced that TransferWise had secured a $6 million investment round led by Peter Thiel’s Valar Ventures.[21] TransferWise raised a further $25 million in June 2014, adding Richard Branson as an investor.[22] In January 2015, it was announced that TransferWise had raised a $58 million Series C round, led by investors Andreessen Horowitz.[23] In May 2016, TransferWise secured a funding of $26 million, that raised company’s valuation to $1.1 billion. As of May 2016, TransferWise has raised a total of $117 million in funding.[24]

1 Like

Ok hvala, budem probao s tim, samo sad moram malo pricekat da me ova ista gospodja opet ne zagnjavi na email, a iskreno sad se vec malo i bojim korsititi tu banku, mislim da cu prvo pozatvarat sve i otic u neku drugu banku pa onda provbat ovo, to bi bilo najpametnije, a dok aj to odradim otici ce ovaj bitcoin na 3000$, onda da sam u USA bi uzeo odvjetnika i trazio milijunsku odstetu od te HANFE, lol

EDIT:
Pa oni mene mogu pitat zasto ja saljem novac kada obavljam bilo kakvu transakciju, majko mila, moram pobjec iz ove banke cim prije.

2 Likeova

kao sto ti je ControlEng rekao mislim da ti nijedna banka nece dozvoliti wire transfer uplatu firmi dok ne doneses fakture, imao sam 2 slicne situacije u Bosni… prva kad sam htio da platim za usluge registrovanja offshore firme, nisu mi dozvolili da uplatim novac na racun firme u Cyprus oko 2000 eur morao sam da donesem fakturu, pa nesto nije valjalo onda jos papira i na kraju sam odustao i dogovorio da platim usluge putem western union. Druga situacija placao sam neku odjecu u italiju na firmu i opet sam morao da donosim papire i fakture to je procedura moras imati sve dokaze sta placas… valjda je problem ako saljes wire transfer kao fizicko lice nekoj firmi a nije problem ako taj sto prima novac je isto fizicko lice…

Citam da ljudi iz drugih banaka salju na kraken.com pa mi sad nista nije jasno, dali da mjenjam banku, a to je opet procedura i troskovi, ili da ih probam nazvat i pitat za zdravlje, mozda da na moju odgovornost (a neznam na ciju bi) posalju te novce, mislim nije mi jasno sto njih briga kamo ja saljem svoje novce.

Pa bogati kupujem bitcoin kao pola svijeta u ovom trenutku, a ta banka(Erste Bank, nek se znade) koja je stala uz bok reifeisen banci po najgoroj mogucoj opciji banke u hrvatskoj vjerojatno ni nezna sto ej to Bitcoin, pa bi i zbog sigurnosti mog novca najbolje bilo da prebacim to malo sto imam nekamo drugdje.

P.S. a zamalo uzeo kredit kod njih.