[Rasprava] Facebook - Reach, Algoritam, Ads

Kada ispraviš greške i kada ne budeš kršio njihova pravila :wink:

Uklonio sam par postova…mada po meni nema se sta ukloniti…sta sve drugi rade i pisu. Je li moguce da je neko prijavio neku vijest…ili njihov sistem to radi?

Bag je. Proradiće ti ili za par dana ili pre

Nadam se… jer facebook odgovara na poruke predugo…cekas ih cijeli dan da odgovore :slight_smile:

U sedmici ovoj su mi blokirali 3 sajta… Na jednom sam poslao fbu zahtjev i odblokirali su za 7h i kroz 24h opet blokali… Ovo mora da je neki bug…
Objave su u vezi recepata i medicine nema šanse da to krši pravila , a i kad su odblokirali sajt pisalo je da je došlo do greške. Hmm… čudno zar ne?

evo jedan primjer debilane:

prvo lažna vijest, drugo sam naslov navlači ljude da kliknu…

Da to je baš kažnjivo, takve vesti algoritam ima da samelje u narednih par meseci. Sa druge strane, realno i treba. Ovo je užas

Da li ti je facebook blokirao sajt ili facebook stranicu? Meni su blokirali samo jednu facebook stranicu…imam ih 3…ostale rade kao i prije. Sa jednog sajta plasiram vijesti na sve tri fb stranice…i samo je jedba blokirana. Jos traje blokada, a fb nije odgovorio na poruku.

Jos nisam rijesio problem sa facebookom. I dalje je stranica pod restrikcijom.

Uvijek odgovaraju istom porukom…da su pregledali stranicu i da krsi pravila. Izbrisao sam sa stranice kompletne objave iz 2018…godine. Ali opet nista…

Moze li se na neki drugi nacin kontaktirati facebook…da mi tacno kazu gdje je problem…jer ove poruke idu automatski od njih…

Sta da cinimo povodom ovog pitanja znam da ne mozemo nista, nego ajde utjesite me recite nesto da developeri fb rade neke algoritme ili slicno.

Da li neko može reći kako doći do većeg reacha na fb?

15.01. su najavili smanjene dosega klikbejt naslovima: https://www.facebook.com/notes/mark-zuckerberg/a-blueprint-for-content-governance-and-enforcement/10156443129621634/

dio od " Discouraging Borderline Content"

to bi bio razlog pada dosega…

Da li je i vama stigla ova poruka … na FB iaa …Pozz i hvala na odg

Pozdrav, da li još itko ima problema sa slavim reachom zadnjih 10-tak dana? Kod mene ne da se prepolovio nego se smanjio drasticno, na stranici od 235K doseg clanka ako bude 7-8 tisuca je veliki uspjeh, nista nije radeno na stranici niti na FB-u, pa ne znam da li je samo kod mene problem ili je i kod ostalih isto?