Rasprava o mobitelima - razno

Ne znam zbog 1.4GHz…
Ja imam HTC Desire 310 brz je ima 512MB rama al je zato ima 1.3GHz quad-core CPUs , nikada mi nije zastekao a jeste da sam ga platio skuplje od ovog gore navedenog , telefon je za moje potrebe odličan :slight_smile: Inače koristim 10ak aplikacija [ FB, FB messenger, adsense app , i jos par drugih ]

Kad su u pitanju replike iliti clonirani mobiteli, što mislite na to ?

Evo na primjer jedna poznata Srpska web stranica gdje prodavaju Samsung clonove,
http://dubaireplike.com/

Kako vam se čini

šta ti ubiti hočeš, koliki ti je buđet???
1.neki kvalitetni mobitel za malo para
2. neko smeće za još manje para
3. kopiju samsunga ili iphona s kojime možeš samo razgovarati i slati sms

Ovo je po meni jedan od best buy telefona. Osmerojezgreni 1,7GHz procesor i 2GB rama i 16GB memorije + mogućnost memorijske kartice i uz to dual sim! 5 incha ekran. Kamera 13mpx stražnja i 5mpx prednja. Ima 443 dpi što je odlično, a ovaj ima ekran 1280x720 pixela. Ja imam X7S koji ima 1920x1280 (ili tako nešto, znam da je hiljadu devetsko i nešto puta hiljadu i nešto). Moj model je X7S, a ovo je valjda X7S-T i ta rezolucija je jedina razlika, ostalo sve isto.
Super zadovoljan sam tim telefonom. Nema gorillu, ali uz ovo nije ni potrebna: http://www.banggood.com/Flip-PU-Leather-Protective-Case-for-iOcean-X7-X7S-X7-HD-p-923958.html
Ovaj “poklopac” te futrole se bez problema skroz preklopi uz stražnju stranu mobitela pa najnormalnije izgleda dok se razgovara.

Baterija je 2000mAh, ali se može uzeti dodatna za svega $10 koja stane u bilo koji džep. Ili dodatna od 3000mAh koja je $15 i dolazi sa stražnjim poklopcem.

Kamera je po danu odlična, a po noći je ok za slikanje nečega do cca 1-2m jer bljeskalica nije najbolja, ali nije uopće loša.
Bistrina ekrana je savršena.

5 incha je po meni taman. Vrlo pregledan ekran, a mobitel još uvijek nije prevelik da ne bi normalno stao u džep od recimo traperica.

Ovaj mobitel je po stvarnim karakteristikama (testiranim) u rangu Samsunga S4 i puno bolji od S3.
Iphone 5S meni izgleda smiješno prema ovom telefonu.

Vidim da je sada cijena $181 što je definitivno turbo povoljno za ovaj mobitel i kad uračunaš možebitni PDV. Ja sam platio cca $300 prije par mjeseci i super sam zadovoljan telefonom koji sam dobio za tu cijenu. Za te novce nema šanse dobiti ovako dobar mobitel kod nekog operatera, a da ne uvale pretplatu.

Meni je sad baš ovaj zapeo za oko :smile:
http://www.banggood.com/IOcean-X8-mini-Pro-5-inch-MTK6592-Octa-core-9002100MHz-Smartphone-p-947452.html

Ljudi, ima veliki broj ovakvih mobitela i stvarno je teško reći koji je najbolji. U rangu cijene od recimo 100-150$ nalazimo razne mobitele, a svi se razlikuju po nekim stvarima. Neki imaju odličnu kameru, neki Gorilla Glass, neki 2 GB RAMa…

Prvo što trebate odlučiti pri kupnji je što zapravo želite. Ja osobno mobitel koristim za surfanje internetom, razgovore i kameru. Koristim i neke aplikacije, ali to nisu neke super zahtjevne, te ih mogu pokretati gotovo svi noviji mobiteli. Ajmo reći da i vi tražite takav mobitel.

Ajmo reći da je vaš budžet od 150-180$ (Bez carine)

Funkcije koje sam naveo mogu obavljati i mobiteli s četverojezgrenim procesorom i 1GB RAMa, ali budući da znam ponekad otvoriti više tabova prilikom surfanja i ne želim da mi mobitel blokira, a i vrlo je mala razlika u cijeni za quad i octa core procesore, odlučiti ću se za octa core. Nije mi bitno da li je octa core 1.7GHz ili 1.4GHz, jer to nije velika razlika.
Ono što dosta izvaja mobitele u cijeni je 2GB RAM memorije. Većina jeftinijih moitela ima samo 1Gb, što je ajmo reći dovoljno, ali neću se buniti ukoliko nađem mobitel s 2Gb RAMa u cijenovnom rangu za koji tražim, te ukoliko nađem takav mobitel će definitivno imati prednost.
Pod dobrom kamerom smatram provjerene mobitele i ne želim da je kamera neka žnj, već tražim Sony kameru. Ukoliko je pronađem u ovom cjenovnom rangu biti će super, ali ukoliko ne odlučiti ću se koja je bolja, preko slika slikanih tim mobitelima. Naravno i ukoliko nađem mobitel sa Sony kamerom, usporediti ću je sa kamerama ostalih mobitela, a to radim gledanjem slika od drugih ljudi putem pretraživanja Googlea.

Izdvajam 3 mobitela: CubotX6, Doogee Dagger DG550 i novi Inew V3 PLUS.

Odmah ću reći, da ću se definitivno odlučiti za Inew V3 PLUS, a sada ću napisati razloge.

Ono što je kod X6 i DG550 bolje je processor koji radi na 1.7GHz, za razliku od 1.4GHz kod Inewa, te je to po meni jedina stvar.

Razlozi zbog kojeg odabirem Inew V3 PLUS je:

  • 2Gb RAM memorije
  • Bolje kamera (SONY 16MP)
  • Gorilla glass

Inače, DG550 imam i sam, te pri prvom padu je ekran pukao. Budući da je ekran spojen s touchem, touch ne radi, te je potrebno kupiti sve novo za popravak.

Malo je kasno, spremam se spavat, pa nabrzinu pišem. Ukoliko nađete nešto krivo napisano u tekstu, zanemarite:P

Ma imam ja budžet, nego samo malo razgledam što sve ima hahha

Neki dobri nemaju gorillu, neki neke opcije i ebiga hahah

http://www.geekbuying.com/item/Inew-i3000-5-0-Inch-MTK6589T-1-5GHz-Quad-Core-Smartphone-IPS-HD-Screen-1GB-RAM-16GB-ROM-12-6MP-Camera-Android-4-2-3G-GPS-326067.html

evo ovaj na akciji kod geekbuying, kako vam se čini ?

Bacili ste mi bubu u uho, no ono što me zabrinulo jest obavijest “This phone will only work with 2G”. Ništa od 3G, ili?

[EDIT] Ovaaaaaaaaaaaaaaj… Povlačim ovo gore što sam rekao. :smiley:

Ukoliko kome treba savjet oko kupnje, neka napiše koliki mu je budžet i što mu je najvažnije, te ću mu nastojati predložiti best buy. Dugo već pratim ove mobitele, te sam imao priliku dosta ih i koristiti. Također ukoliko je netko zainteresiran za kupnju mogu mu poslati kupon sa -10$ na Banggood. :slight_smile:

Ja bih uzeo (vjerojatno 2 kom) negdje unutar mjesec dana (do Božića, jel). Za svaki bih dao cca 100-120 dolara. Malo sam gledao ponudu, čini mi se da je u ovome trenutku mobitel iz Nikolinog posta (onaj sa geekbuying) daleko najbolja opcija. Što vi ostali mislite?

Inače, Cubot X6 dizajnom brije sve ostale.

Pozdrav ekipa,

ukoliko je netko u potrazi za kupovinom mobitela iz Kine, moze pronaci vrlo korisne informacije na sljedecim linkovima:

1) TeleKineza portal (www.telekineza.com)
2) TeleKineza forum (forum.telekineza.com)
3) JeftiniMobiteli portal (www.jeftinimobiteli.com)

PS: Jedna dodatna informacija, TeleKineza.com portal je pokrenuo svoju tjednu nagradnu igru TK-Mania gdje potpuno besplatno dijeli kineske smartphone mobilne uredaje. Vise informacije mozete pronaci na sljedecm linku: http://www.telekineza.com/newsletter/telekineza-nagraduje-poklanjamo-top-kineski-mobitel

LP

Ok, afro. Prije svega, neznam da li znaš, u Hrvatskoj plaćaš dodatno 25% PDVa na mobitel kada ti ga poštar donese, znači mobitel od 100 dolara platiš unaprijed, kada ti dođe na adresu poštaru još moraš dati 25%.

Vidim da ti je budžet do 120$, držati ću se toga da si uračunao i PDV u to, pa tražim mobitel oko 100$.

Izdvojio bih dva mobitela: Elephone P6I i Doogee Valencia DG800.

Sada ću za svaki probati posebno napisati zašto, te navesti prednosti i mane.

Elephone P6I svidio mi se na prvi pogled zbog dizajna. Podsjeća na Iphone (zapravo gotovo je isti), te sam i sam bio u fazi razmišljanja da ga kupim. Od kupnje sam odustao zbog Doogee Daggera DG550 (ali on je i dosta skuplji).
P6I je specifikacijama srednji mobitel, koji će zadovoljiti sve prosječne korisnike. Kamera je odlična, te zapravo jedina mana mu je što GPS ne radi. Nalazi se u metalnom kučištu što ometa njegov signal. Ekran je po meni taman 5 inča, ali ukoliko volite manje mobitele, naveo sam i dolje jedan. Specifikacije su standard za tu cijenu (quadcore 1,3 i 1gb ram). Košta 103$, ali kao što sam napisao, mogu ti poslati kupon sa 10$ popusta.

Doogee Valencia DG800 je nešto skuplji, 120$, ali dolazi iz EU skladišta. Tu su prednosti što je kod vas u roku od cca tjedan dan i što nema carine! Znači plaćate samo 120$! Mobitel je nešto manji 4,5 inča, te također ima veoma lijep dizajn, dobre kamere i standardne specifikacije. Malo sam sada umoran, pa pišem nabrzinu, tako da pogledaj sve specifikacije na linku od Banggooda.

Btw. pogledaj jeftinimobiteli.com stranicu, ja sam pisao gotovo sve za nju, a možeš i ukoliko znaš engleski pogledati i www.chinasmartphones.org

2 Likeova

Hvala, jako informativno! Dakle, prihvaćam savjet i uzimam mobitele u foto-finiš. :slight_smile: Molim te, obrati pozornost na još ovaj model kojeg je Nikola051 spomenuo - čini se odlična ponuda, pa mi reci što misliš. I hvala ti unaprijed za ponuđeni kupon! :slight_smile:

EDIT: Pade mi na pamet: ako ubijem ženu, možda ću imati dovoljno novaca za jedan pošten telefon.

Nema problema! :slight_smile:

Pogledao sam mobitel i moram reći da sam do sada možda jednom naletio na njega. U prijevodu, baš se i nije proslavio. Inew ima do sada jedan najpoznatiji model V3, te je sada izašao i V3 PLUS. Ostali njihovi mobiteli baš se i nisu proslavili, a vjerojatno je razlog što su u V3 glavne pozitivne strane prelijepi dizajn i odlične Sony kamere.

Inače, prva stvar koja me odbija je Geekbuying. Osobno nikada nisam kupovao preko njih, ali sam pročitao neke negativne komentare. To sam već spominjao u postu iznad. Svi ti dućani su gotovo isti kada se kupuje (Osim Ali-a, to je više kao Ebay, tržnica) i dobiti ćete sve uredu, ali do sada za povratne informacije (garancija ili eventualni problemi s proizvodom), ne samo meni, već i većini ljudi najbolje se pokazao Banggood. Upravo zbog toga sam i njihov affiliate član i nisam imao nikakvih neugodnih iskustva.

Na linku vidim da “varaju na kamerama”. Nisu napisali hardwerski koliko ima piksela, već kakve fotografije snima. Inače, na tom mobitelu su kamere 2 i 8 MP, što možete vidjeti i na službenim specifikacijama: http://www.inewmobile.com/inew-i3000-hd-5-inch-quad-core-android-4-2-smart-phone-dual-camera-black.html, te mi se kamere na gornjim mobitelima koje sam naveo čine boljima.
Još jedna mana je dizajn koji me nikako ne privlači :stuck_out_tongue:
Što se tiče ostalih stvari, tu je sličan kao Elephone P6I (i Doogee DG800 koji sam naveo), koji mi se čini puno boljim, iako je cijena malo viša.

EDIT: Možda ti ovo izgleda kao da te navlačim da kupiš baš mobitele koje sam rekao, kako bih zaradio koji dolar od affiliate, ali nije tako. Ovo je objektivno mišljenje koje bih mobitele ja izabrao da sam na tvom mjestu. Tih par dolara naravno da mi znači, ali ne toliko da bih lagao kako bih ih zaradio. :slight_smile:

1 Like

Puno hvala! Ostajem, dakle, pri tvojim preporukama od posta iznad. Sva je prilika da ću uzeti jedan sebi, a drugi ženi. I onda meni ostane onaj koji ona neće. :smiley:

P.S. Jako dobra stranica, keep up the good work!

Super :slight_smile:
Ukoliko ti treba kupon javi mi se u inbox, samo je važno da prije toga se nisi registrirao na Banggood jer vrijedi samo za nove članove. Nažalost mogu ti poslati kupon samo za jedan mobitel.
Također cijenio bih da kada kupuješ, kupiš preko moga affiliate linka, ne samo zbog zarade, nego mi to nosi promoviranje u affiliate sistemu kada sakupim određeni broj prodaja. Hvala! :slight_smile:

Vjeruj, nećeš požaliti. Ja sam sa Doogee Dagger DG550 prezadovoljan, a brat ima Cubota X6 koji je također mašina. Više ni ne gledam poznate marke! :slight_smile:

Ovaj Cubot x6
http://www.banggood.com/CUBOT-X6-5-inch-MTK6592-Octa-core-1_7GHz-Smartphone-p-917451.html

Ima li on kakvu zaštitu na staklu kao što je to Gorila Glass ?
Ja ne mogu tu informaciju nikako pronaći

Drug,

Bila je jednom akcija u Sarajevu 2 X intex cloud X3 telefon i 2 X kartica 8 Gb.
Cijena je bila oko 130e. Telefoni su pod garancijom 1 god.Tada sam ga kupio jer je dual sim i bio je jeftin.

E sada da predjemo na stvar. Telefon koji trenutno imam drug je jako dobar, i ako mu je manjak ram i rom dobro se pokazao. Moram ti reci da mi je 1000 puta padao nikada nije na popravku. Rekao sam jedina mana ovom modelu je ram i rom 256/256. Posto sam telefon kupio u julu 2014. odlucio sam da porucim najnoviji model njihov koji cekam da mi dostave. U pitanju je Intex aqua octa core koji sam porucio sa eBay-a cija cijena je bila manja od 300e. Iskreno vjerujem ovoj marki i ne bih je mijenjao. Reci cu ti primjer huawei koji je isto azisjko trziste, do prije par godina smatrao se kopijom, a sada je jako solidan fontel.

Sto se tice kupovine samo licencirani prodavaci koji imaju servis ili eBay prodavac koji ce ti izdat racun i garanciju.

pozdrav

Upravo malo gledam ove naše modele i telekome,
https://www.svijet-medija.hr/art/mobitel-smartphone-samsung-galaxy-s4-mini-i9195-8gb-crni/49558

kod njih je ovaj uređaj 1.899,05 kn za gotovinu

a kod tele2 2.445 kn / webshop cijena.

Malo sam se raspitivao, jer mi je nekako čudno toliko razlike u cijenama, da nije kopija mobitel.

Kažu da dobivaju mobitele direktno od proivođača i trude se biti najjeftiniji haha.