Rast online oglašavanja u Hrvatskoj

Da, zato treba radit sada i steći dobre sajtove i posjete da nebi bila ona, ‘da sam bar počeo prije par godina ;)’

Fora je u tome da je TV još uvijek najjači medij i jednosmjeran je. Da neka kozmetička tvrtka krene na Internet, prvo s čime se moraju pomiriti je da mogu dobiti “po njonji” s kritikama, lošim reviewima, usporedbama s konkurencijama i lošu reputaciju.

Razne velike kompanije u HR ne oglašavaju se na Internetu jer se boje dvosmjerne komunikacije. Na TVu im je najlakše prezentirati proizvod i reći da su najbolji i najisplativiji.

Ako to kažu na webu… bilo bi svega… :smiley:

Internet tržište će rasti u HR, to je za sada sicha … nadamo se boljem.

Hrvatskoj podružnici je nerijetko važnije zadovoljiti jake prijateljske veze s ljudima iz određenih medijskih kuća. Vjerujem da tu ima dosta sumnjivih aktivnosti, fiktivnih računa, naknadne podjele novca…

Još donekle i mogu shvatiti trošenje milijuna na sekunde na TV-u (ipak je doseg tu), ali printani mediji su uglavnom smiješni…naklada gotovo da ne postoji (izuzevši dvije-tri dnevne novine i jedan i pol magazin), a vreće novca su se okrenule (da ne kažem “oprale”) tu.

Inače taj bum oglašavanja na netu čekamo već par godina, 2011. je krajnje vrijeme za eksploziju:)

Po meni su potrosaci u zapadnim zemljama puno imuniji na TV i print reklame nego mi (bivse komunisticke zemlje) koji smo bombardirani reklamama tek zadnjih 10-15 godina i kojima je slobodno trziste relativno nov pojam. Kod nas je 200 razlicitih sampona za kosu jos nova stvar i trenutni masovni marketinski sistemi (TV i print) imaju, recimo, bolju prodju (gledajuci generalno), dok su zapadnjaci vec debelo oguglali na visak reklama te ih se lakse “upeca” s direktnim marketingom kod kojega je odnos utrosenog / dobivenog znatno bolji a nerjetko je i interesantniji od sirove reklame u sred filma ili jumbo plakata na potezu Gospic - Ogulin.

Cini mi se da veliki brandovi kod nas jos uvijek rade na prepoznatljivosti branda kroz bombardiranje a vani su s brandingom zavrsili davno te koriste direktne kanale kako bi vec prepoznatljiv proizvod ponudili na sto primamljiviji i laksi nacin…

A sto se prognoze tice, meni sve smrdi na bolje !

Pogotovo za usko specijalizirane portale koji nude konkretne kanale prema ciljanoj publici.