Rat Francuske protiv terorista i obrnuto

da nema napretka bez izrugivanja i vredjanja necije religije, to je bas bitno za razvoj. U sustini s obzirom da se ovo vec dogodilo vise puta, ti ljudi sto su sada ubijeni , oni su prakticno samo zrtvovani za napredak, i pas nauci kada nesto uradi i dobije nagradu da to opet radi, prakticno ovo je bilo zrtvovanje , samo je pitanje u ciju slavu ? Za teroriste znamo

Rasprava s tobom ne donosi napredak. Hm… poznato?!

shvatio sam, sada imamo i hriscanske mucenike, prosto nemam drugu ideju

eto vidiš to što si sad napisao napisao si ostrašćen i sa predrasudama … da si pročitao dobro sve šta sam pisao vidio bi da niko to ne opravdava niti umanjuje niti negira niti banalizuje niti smatra nebitnim … ja sam rekao da je to veliki problem i da je posljedica ispiranja mozgova i pogrešnog tumačenja vjere koje traje duži period … i vidio bi da je cijela diskusija podređena toj temi i da barem ja kroz sve postove pokušavam pronaći uzrok takvih morbidnih činova … ne kako bih opravdao to, već kako bi došli do načina da se to zlo zaustavi

recimo u americi su jedno vrijeme harali ultradesničari, kkk i ostali … bukvalno su ubijali, isto kao danas radikalni muslimani … amerikanci su pokrenuli akciju, sravnili sa zemljom naselja i kvartove koji su bili uporišta ultradesničara, pohapsili ključne ljude … isto se i sada može uraditi u cijeloj evropi, pokrenuti akciju i otkloniti kancer

ali ti to nisi kako treba pročitao i stekao si utisak da neko prelazi preko toga … dakle nisi dobro pročitao, ostrašćen si iz nekog razloga i imaš predrasude … zašto bi neko prelazio preko brutalnog odsijecanja glave od strane tinejdžera?

priča čovjek koji opravdava zločine četnika u drugom svjetskom ratu

Opet krećeš raspravljati o sugovorniku, neće proći. Možeš pisati da sam ovakav ili onakav, ne zanima me ta vrsta rasprave jer me ne poznaješ pa nemaš pojma o čemu pričaš.

Daj radije o temi malo - kako misliš da se u Europi treba uraditi to “sravnjivanje sa zemljom” kako bi se otklonio “kancer”?

govorim ti da ne čitaš dobro i da zbog toga izvlačiš pogrešne zaključke … iz tvojih postupaka zaključujem da ne čitaš kako treba i da u glavi već imaš spreman odgovor na nepostojeća pitanja … dakle u suštini komentarišem tvoje postupke … cijelo vrijeme pišem o odsijecanju glave ti si utvrdio da neko ovdje prelazi preko toga

pohapsiti 500 radikalnih “tumača Islama” širom evrope, osuditi ih za izazivanje opasnosti, podsticanje na teroristicke aktivnosti, ugrožavanje opšte sigurnosti, nacionalne sigurnosti i sve ostalo šta im se može staviti na teret

danas barem to nije teško, svako se može staviti pod posebne istražne radnje i nakon par mjeseci bi se tačno znalo ko promoviše terorizam i ko pogrešno tumači vjeru

amerikanci su nakon onog septembra prevrnuli svaki kamen planete zemlje … i treba tako … niko nije smio zucnuti, vjerujem da bi i sada tako bilo … možda je procjena da bi to izazvalo gnjev kod određenog broja muslimana … ali država je država, država ima silu i vjerujem da niko ništa ne bi mogao kada bi se EU zemlje udružile

ma ti nisi dobar s mozgom nikako… odi rpocitaj neko od hiljadu knjiga iz murske bibliooteke, bice sigurna neka sto se psihickih poremecaja tice

Ad hominem kad ne moze nista drugo

to je sve što možeš reći? pričaš o slobodama i ljudskim pravima a opravdavaš četnike koji su klali civile samo zato što se drugačije zovu … bastion tolerancije, krajnje licemjerno :smiley: i na to nemaš šta odgovoriti, pa prosipaš šuplje :slight_smile:

ili zapravo osudjujem i stavljam tebe u istu grupu- grupu onih koji napadaju sve koji misle drugacije od njih :slight_smile: Zanimljivo, imali su uvijek slicna opravdanja kao i ti

nisam vidio da ih osuđuješ, ali sam bio svjedok kada si ih opravdavao, pacifikovao i umanjivao njihova djela

ja baš NE NAPADAM one koji MISLE DRUGAČIJE OD MENE … ja sve prihvatam i svakog ću saslušati … ali odgovaram NA VRIJEĐANJA … a kada neko napiše da je musliman sljedbenik pedofila iz pustinje onda je to UVREDA … i to se toleriše ali se prvenstveno da tu UVREDU mora odgovoriti verbalno i mora se konstatovati da je do UVREDA … dakle osnovno pravilo demokratije i slobode govora je

SVAKO IMA PRAVO I SLOBODU NA SOPSTVENO MIŠLJENJE, ALI TA SLOBODA PRESTAJE KADA UVRIJEDIŠ DRUGOGA

i naravno, još jednom da podcrtam, ništa i niko ne može opravdati ničije ubistvo … da je ne znam kakva uvreda niko ne zaslužuje da mu se glava skine … uvredu treba konstatovati, na uvredu treba verbalno odgovoriti a onoga koji vrijeđa ignorisati u nastavku … e to je prava sloboda govora i to je tolerancija … dakle ako neko ima slobodu da nekoga uvrijedi, uvrijeđeni mora imati slobodu i da na to LJUDSKI odgovori … i te dvije strane se moraju međusobno TOLERISATI … to je osnova na kojoj počiva napredni razvijeni zapadni svijet

u suštini potvrđujete ono što sam pisao, dakle ti imaš slobodu nazvati muslimane sljedbenicima pedofila iz pustinje a je nemam pravo na to verbalno odgovoriti da si šovinista i fašista … a definicija fašizma je ono što si ti napisao i ono kako se ponašaš

i moliću vas da teroriste u nastavku diskusije ne nazivate muslimanima već radikalnim islamistima … jer nisu svi muslimani teroristi i lično me to vrijeđa

hahhahah zamisli ljudi nemaju pravo da misle!

evo napravicemo safe space ubuduce da se ruin ne bi uvrijedio :’(

zašto manipulišeš i spinuješ? svako ima pravo da misli ali nema pravo da vrijeđa i da ne očekuje ljudski odgovor na uvrede

klasični balkanac, kada mu treba sloboda onda je traži i brani je … a kada treba da dâ slobodu onda se sprda i banalizuje slobodu

nisi daleko odmakao od veličanja četništva

mene vrijedja kad kazes da sam cetnik :frowning: molim te prestani, nemas tu slobodu

imam ja pravo da kažem, isto kao što ti imaš pravo da odgovoriš ljudski
imaš ti pravo da kažeš, isto kao što ja imam pravo da odgovorim ljudski

kontaš?

u redu, onda osudi njihove zločine jer si ih prije par sedmica opravdavao i umanjivao … iz toga sam izvukao taj zaključak, nisam ga bubnuo napamet

nemas pravo. vrijedjas me, nemoj biti kontadiktoran sad

zapravo kad bolje razmislim, pa svaki tvoj post me vrijedja. Mutiraj se ako si doslijedan :smiley:

2 Likeova

opet spinuješ i manipulišeš, neće ti to proći … jasno je sve što sam napisao, a to ni do ovog časa nisi osudio četničke zločine … ja sam osudio zločine radikalnih islamista i ne poistovjećujem se s njima

i još uvijek je žalosno što je samo jedna osoba u ovoj raspravi osudila izrečenu uvredu da su muslimani sljedbenici pedofila iz pustinje, žalosno zaista

ama uvrijedio si me a ne mozes ni svoja pravila pratiti

Ili jesam, nego ti citas samo sto ti odgovara?

jbg forum je leglo “smdrljivih fasista”

pratim ja već ti spinuješ i manipulišeš, zato ti na svaku odgovaram jer ne dam da izvlačiš pogrešne zaključke iz mojih objava

ne, nisi … loše spinuješ

ništa gore kada glumiš i u nedostatku argumenata prosipaš manipulativne zaključke

Ma ako ti tako kazes u pravu si/s. De sad da to sve zavrsimo da mi se ne obracas vise

1 Like

e vidis kako si ovdje pogresno poredao stvari … to sve nisam nabrojao kako bih opravdao ubistvo vec kako bih odgovorio ja izrecenu uvredu … zasto sve muslimane stavljas u isti kos? na kraju posta kazes, sta muslimani time zele poruciti … zar mislis da bi svi muslimani sutra ubijali? vidis kako je nezgodno kada se zakljucuje na osnovu predrasuda

opet pogresno … o ubistvima koje su pocinili muslimani treba pricati i treba ih spominjati … to ne vrijedja nikoga, niti jednog normalnog muslimana … ono sto vrijedja muslimana je kada mu neko kaze da je sljedbenik pedofila iz pustinje … opet pogresno zakljucujes na osnovu predrasuda

znaci ako neki muslimani cine zlocine onda svi muslimani trebaju trpit uvrede?

opet ti kazem, ne mozes sve svrstat u isti kos