Rat Francuske protiv terorista i obrnuto

:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

Ti si slijepac.

A kako s onima koji se direktno ili indirektno izruguju s Islamom?

1 Like

A kako bi Tito reagirao na Bitcoin?

konstatovati da njihovi postupci vrijeđaju druge i ignorisati ih

zanimljivo, niko na ovom forumu nije osudio niti problematizirao činjenicu da je neko na forumu nazvao muslimane sljedbenicima pedofila iz pustinje … a probletizirate to što je neko nekoga nazvao fašistom … to su demokratske vrijednosti je li tako :smiley:

podsjeća me na jednu emisiju iz francuske … mediji su jednog francuskog slobodnog umjetnika osuđivali i prozivali na sva zvona kada je nacrtao karikaturu jevreja, jevrejska udruženja su ga osuđivala … a kada je nacrtao karikaturu muslimana, muslimanska udruženja su ga osuđivala a ti isti mediji koji su ga prozivali u slučaju jevreja, sada su ga branili u novinama, sloboda govora, sloboda izražavanja :smiley:

dakle ako neko uvrijedi muslimane, to je sloboda govora i preko toga se prelazi … a ako neko nekome kaže da je fašista, to je strašno i za osudu … odlično vam napreduju te demokratske vrijednosti … samo što su to vrijednosti ostrašćenih i nedovoljno informisanih … prave evropske vrijednosti osuđuju sve što vrijeđa druge, ali tolerišu

2 Likeova

Vazno da ti vidis kroz boga on je vase oci i usi , TAKO JE BOG HTEO,s3rem se na tu izreku

Tako je , i puno vise od toga.
On je iznad svih.

Anja je ubo poentu, zivimo u vremenu gde postoje radikalne budale ali ti mases sa nekim slobodama i vices eto u drugim religijama toga nema, vidis kako smo mi bolji. Ok, nema, kod ovih ima, zasto izazivas? Kada se iskorene teroristi onda neka crtaju karikature koje vredjaju nacionalni i verski identitet terorista

Meni je recimo interesantno kako se u ovoj temi ne priča o tome da je zaluđeni religiozni idiot odrezao glavu starici. Kao, dogodilo se i što ćemo sad, ništa. To što ćeš ti reći simeonu je tvoja stvar, on može slušati i diskutirati ili te ignorirati. To što će simeon reci tebi je njegova stvar, ti možeš isto tako slušati i diskutirati ili ga ignorirati. Ali, kad u priču uđe dekapitacija onda to nadilazi naša vjerovanja i osjećaje. Kad netko uvrijeđen reagira na taj način, i kad se to ponavlja, onda problem nije vrijeđanje između tebe i simeona, vjerovao ili ne, nego to što se posred Europe glave skidaju s ramena.

2 Likeova

Super je tema, naucio sam mnogo vise nego u par godina o pojedincima koji su pisali. Treba ostaviti. :smiley:

Po meni jedino nacelo koje ima smisla: u svojoj kuci budi vjerski radikalist, budi gay (peder / lezba), budi perverzan sa svojom zenom/muzem bilo sto od toga ako zelis. I drzi to u svojoj kuci dovoljno da sam vjerujes u to sto zelis.
Vani budi dio drustva i ne tjeraj druge na svoja uvjerenja. Ako ne mozes s nekim udalji se, trazi drugo drustvo. Prihvati da drugima nije sveto to sto je tebi sveto. Da postoji ljepota u razlicitim misljenjima i uvjerenjima da nismo svi isti, tj svako je unikatan.

5 Likeova

Religijska indoktrinacija se polako ali sigurno pomiče prema točki nakon koje nema povratka.

P.S. Ugodno iznenađenje su Poljaci.

1 Like

Al to je malo specificna situacija… jer bas je ta religijska indoktrinacija dovela do zakona zbog kojih se protestuje… i svkakao je to bila jedna od tacki ove vlasti prije izbora… I jos cukovi naprave takvu izmjenu zakona tokom najvece epidemije kako ne bi bilo protesta :smiley:

Inace, ko ne moze sekularnost drustva u kom zivi staviti ispred svoje religioznosti barem u javnom zivotu onda ne bi ni trebao biti dio tog drustva. Najjadnije sto se i u takvom drustvo nadje gomila politicki korektnih idiota koji ce na neki nacin probati opravdati cin, ili biti u potpunosti tolerantni pred intolerancijom odredjenih grupa.

Kinezi za takve imaju i termin:

EDIT: Mala anektoda- jedna starija osoba iz licne okoline bi na pitanje da li bi htjela da se cerka uda za hriscanina a loseg covjeka ili za muslimana a dobrog i cestitog- ona bi odabrala prvu opciju.

Religijska indoktrinacija ide mic po mic. Godinama, desetljećima, stoljećima.
Malo po malo se napravi nekakv ustupak, kao hajde nije to ništa. I onda se u jednom času nađemo u situaciji da u sekularnoj državi imamo jednokonfesionalni vjeronauk u školama, lupetanje zvonima od jutra do mraka, zabranu abortusa, mimohod raspadnutih leševa i odsjecanje glava.
OK, kršćani više ne režu glave niti spaljuju žene. Ipak su nešto shvatili tokom vremena.

Ima onih u Nigeriji sto ganjaju vjestice :stuck_out_tongue:

aAg46oR_460swp

1 Like

Ovo nije prvi put, znaci vec se dogodilo, neko je nacrtao karikaturu- dogodio se zlocin, pretnje, ubistva. Zivimo okruzeni teroristima, a jedan od okidaca je da vredjas njihovu religiju. Isto kao kriza talaca, terorista ti drzi na nisanu zarobljenje ljude, hoces reci teroristi kroz smeh da mu je mama celava, kao salio sam se ?

Cinjenica je da smo okruzeni teroristima, da znamo koji je okidac da ubiju, ali i dalje se iritiraju . I ta iritacija, kroz navodnu salu rugaju je tudjem religijskom uverenju. I na ovoj temi imamo vredjanje i ruganje licnostima iz proslosti koji su za nekoga sveti. Ja sam recimo ateista, ali mogu da udjem u cipele nekoga kome je religija sve, on veruje da je ta relgija zasluzna za njegovo postojanje za postojanje njegove porodice, prijatelja , zemlje… To je bas jaka emocija koja je povezana sa njegovim celim bicem i samo debili ce se saliti sa time i opravdavati to kroz neke slobode.

3 Likeova

Odličan opis hodajuće tempirane bombe.

Danas je okidač benigna karikatura, sutra će biti okidač samo krivi pogled, a prekosutra neće trebati okidač, odu glave svima koji nisu iste religije.

2 Likeova

Ma samo autocenzura da se ne bi ko uvrijedio :smiley:

To je ono krenes s jednom mjesta, krenes ustupati korak po korak i onda vidis da si se pomakeo kilometar a ne mozes se vise vratit. Mi kao civilizacija trenutno ne da stagniramo- idemo unazad

Ovo mi je omiljen citat kojeg sam citirao već o-ho-ho puta, nikad dosta.

3 Likeova

pricate o teroristima kao da su deo drustva, legalnog i sada ih treba vaspitati i uvesti u tokove da bi isli napred , umesto da se pronadju i uhapse sve vodje i sve celije , ali ne, mi cemo im vredjati ono sve sto im je bitno jer hocemo napred

1 Like

Da, smatram da si uspio upiknuti poantu, civilizacijski tokovi su problem.