Razlicite IP lokacije na istom serveru

Hosting znalci,

dali netko zna dali je moguće, pa ako je moguće, gdje se može dobiti…

…usluga prikazivanja različite lokacije sajta na istom serveru.

Znači, npr. server je fizički u US, a želim hostati 20 sajtova i za svaki sajt prikazati različite IP lokacije servera.

Dakle, za servise tipa google, IP adresa mog kineskog sajta bi bila u Kini, a ne u US.

Hvala svima!

Koliko je meni poznato jednostavno zakupi IP adrese

IP adrese u razlicitim drzavama, a na istom serveru koji je fizicki npr. u US?

Imam sajtove koji ciljaju 20 razlicitih drzava. Trebam IP adrese u tim drzavama.

Treba ti CDN - http://en.wikipedia.org/wiki/Content_delivery_network

Svaki hosting provider za cloud, dedicated i VPS setvere ti nudi mogucnost za zakupis koliko hoces IP adresa. Mislim da je cijena za svaku dodatnu IP adresu od 2-5$ zavisno od hostera. Kasnije se samo treba malo poigrati s konfiguracijom da podesis jedan IP jedna stranica

U SEO svrhe najbolje rjesenje je jednostavno zakupiti prostor na razlicitim serverima, jer zakup razlicitih IP adresa ili cak razlicitih subnet blokova nece puno pomoci ako se sajtovi nalaze na istom serveru - prvenstveno zbog istih nameservera.

Ako ti to treba u svrhu performansa, a ne SEO-a, onda je najbolje rjesenje nekakav CDN servis poput cloudflare.com

Tako nekako i ja to vidim, al neda vrag mira…ocu testirat. I definitivno mi se neda hendlat jos 24 accounta za sajtove koji mozda ne upale.