Razlika izmedju MonadPlug i Mgid?

Pozdrav,
Da li neko zna koja je razlika izmedju MonadPlug oglasa i Mgid oglasa? Da li funkcionisu ma istom principu? Prednosti, nedostaci? Koju odabrati? Hvala

E to i mene zanima. Čekaću s tobom odgovore.

Nadam se da cemo dobiti odgovor :slight_smile:

Mogu vam ja dati svoje iskustvo, godinama koristim MGID i ispočetka je bio dobar, vremenom opada RPM jer mi je publika bila sa fb i ig, tako da su postali imuni na oglase… sad koristim samo adsense i jednu poziciju mgid koja ne donosi bas neki rezultat, ali eto drzim je. Mgid je globalna platforma koja radi sa raznim oglasivacima i zbog toga je mozda no.1 za te vrste oglasa. Monad je slicna plaftorma (domaca firma iz BiH) i u pocetku su davali dobre cijene klikova ( dok valjda ne navuku ljude) poslije klasika smanje, a i dosta zavisi od kvalitete vase publike. Takoder monad ima najvise svojih proizvoda i to plasiraju kroz taj monad plug. Jedini nacin da vidite ko vam daje bolje cijene jeste da testirate min 2 mjeseca mgid i monad pa se odlucite s kim cete ici dalje. Ali uzmite u obzir ako su vam domace posjete, ako ih nemate “bruku” necete bas zaraditi lovu.

mgid mi trenutno daje oko 40-50 usd centi na 1000 pregleda, paraleleno s adsense auto oglasima ukljucenim na max (oni daje mozda 0.70-0.80e)